Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:43 16.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Дискова херниянови  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 16:08



На мен пък ми поставиха диагноза дискова херния и дори ми препоръчват операция . Две седмици вече пия всякакви обезболяващи, но нищо не помага... Днес ще се виждам с още една невроложка да видя тя няма ли да измисли нещо по-проемливо от операцията... Чувала съм, че акупунктурата повлиява тази гадост добре, но нямам идея кой, къде и пр.
Моля имащите този горчив опит, споделете как се справяте...
Благодаря ви от сърце!



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Авторkoлareнът (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 16:13



Дисковете мужду прешлените играят роля на буфери при сътресенията в движението на човека. Те са като плоски приблизително цилиндрични тела приличащи на възглавнички - в периферията им са сплетени колагенни влакна, а в средата им има пихтиестовидна субстанция. При вдигане на тежест и натоварване на гръбначния стълб се получава натиск върху дисковете-тяхната височина се намалява във физиологичните възможности, а напрежението вътре в диска се увеличава. Това е най-силно изразено в областта на пояснокръсните дискове. Когато колагенните влакна са слаби, нееластични, неустойчиви дисковете се пропукват и дори разкъсват, ако има екстремно наднормено натоварване. В тези случаи може да се получи дискова херния - изскачане навън от размерите на диска на част от мекото дисково ядро. Колагенните влакна са слаби, неустойчиви, нееластични, когато в организма има хроничен недостиг на витамин С - когато витамин С малко се внася с храната и когато от наличния витамин С в организма много се изразходва при: пушене на цигари, пиене на кафета, консумация на захар и сладки храни, консумация на храни от бяло брашно, консумация на тлъста храна, силен стрес(изгаря цялото налично количество витамин С в момента), различни хронични и инфекциозни заболявания и др. Витамин С е водноразтворим, не се складира като резерва в организма и затова трябва ежедневно да се доставя на организма и да не се изразходва поради посочените причини. 80 % от дневната нужда от всички витамини се падат на витамин С, което показва неговата огромна роля и необходимост за здравето.
За доброто състояние на дисковете също е от значение достатъчното примане на вода, още приемането на храни богати на сяра.

Хубавото е ,че след коригиране начина на живот и хранене дисковете могат да се регенерират и дископатията да се подобри значително. За това помага обездвижването за определен период в острия стадий в анталгична позиция.
Към положителните лечебни фактори са - създаването на здрав и силен мускулен корсет особено на коремната преса. Хиподинамията днес при хората саздава в много голям процент отпуснати коремни мускули, а това е една от най-провокиращите предпоставки за голямото натоварване на пояснокръстните дискове, защото коремната преса е стабилизатор на кръста и го отбременява. Още и наднорменото тегло с оформения голям корем е фрапираща предпоставка за дископатия.
Често дископатията е съчетана със сколиоза и често води до усложнение като блокажи нагоре по кинетичната вирига на гръбначния стълб.

Колкото до лекарствата - те имат болкоуспокояващ ефект, противовъзпалителен, НО не решават нарушената обмяна на колагена и механичните изменения или с други думи не излекуват дископатията!

Лечебният комплекс трябва да започне със спането на твърдо легло!
Отлични резултати се получават от екстензии, балнеолечение(особено с води богати на сяра), физиотерапия, кинезитерапия, масажи, електростимулации, акупунктура и др.

Увреденият колаген се отразява и на качеството на връзковия апарат и затова напоследък все по-често се наблюдава приплъзване на прешлените помежду им - спондилолистеза, което е по-трудно лечимо състояние.

Да не говорим за увредения колаген как води до преждевременно състаряване на кожата, което се вижда често при пушачите/чките напр.

Затова приемайте повече витамин С с храната и си го пазете за нуждите на организма, а не за неутрализиране на различните вредности, които сами си предизвикваме



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Автор Бeни ()
Публикувано07.03.06 19:46



виж и тук е коментирано:





Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Автор llko (почитател)
Публикувано07.03.06 21:22



Купи си хомеопатичното лекарство Хиперикум 9 с. Вземай по 5 гранулки 3-4 пъти дневно 1 час преди или след хранене първия ден.След подобрение приемите се разреждат до спиране на лекарството.Успех!



Тема Благодарянови [re: Oтчaянa]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 15:05



Много благодаря на всички за съветите!



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Автор akupunkturist (и Лекар)
Публикувано08.03.06 19:58



Акупунктурата наистина облекчава болката и намалява оточността в областта с дискова херния.

Иглотерапевт и Фитотерапевт


Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 11:43



Здравейте отново!
Днес прочетох във един ежедневник статия от доц. Борислав Герасимов точно по темата. Статията, разбира се, е в популярен стил и изобщо не се споменават подробности за предлаганото от доцента неоперативно лечение на дисковата херния, но нали знаете за удавника и сламката...
Та този път въпросът ми е дали някой се е лекувал при въпросния доцент или поне в неврологията на университетска болница Св. Ана, която той явно завежда?
Аз лично опитах с хомеопатия, но ефектът беше частичен, а от известно време болката пак се усили и ми е все по-трудно да се боря с паниката. Просто не знам вече какво да опитам, а като го боли човек времето за експерименти изглежда много ограничено!!!
Благодаря ви!



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Автор wasserman (новак)
Публикувано31.03.06 15:59



ако търсиш междинно решение преди операция и ако физиотерапията и лекарствата са без резултат може да пробваш епидурална инжекция със кортизон дава понякога добро облекцение на болките за дълго време

Nazdrave


Тема Re: Дискова херния [re: Oтчaянa]  
Автор APPEAR (непознат )
Публикувано05.04.06 11:01



Zdraveite .Ne se strahuvaite ot operacia na diskova hernia.Az bqh operirana predi tri godini ot HERNIQ DISKALIS L5 S1 SINISTRA .Predi tova pochti 5 godini pih protivovazpalitelni, dva pati v godinata hodih na fizioterapia - samo vremenno se podobrqvah,dokoto ne mi iztrapna ediniq krak i se uvredi nerva,narushi mi se pohodkata-vlacheh si kraka ,ne mojeh da sqdam ...ujasni bolki v krasta...
Sled operaciqta se vazstanovih za 3 meseca,a sega tozi period mi e samo losh spomen. Ne sam stara na godini-hodq da bqgam v parka ,hodq na fitnes/kogato imam svobodno vreme/ i se staraq da ne napalnqvam. Kilogramite natovarvat grabnaka ,a az imam osteohondroza . VZEMI RESHENIE NA VREME



Тема Re: Дискова херния [re: APPEAR]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 11:28



А дали може да ми кажете кой Ви направи операцията? Три месеца никак не е кратък период на възстановяване. А какво означава, че ви се е увредил нервът?
На мен кракът ми и сега си е изтръпнал и не мога да седя...
Но все си мисля, че въпреки големия брой на успешните операции, рискът е достатъчно голям да се опита човек да избегне хирургическата намеса, поне докато може, знам ли...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.