Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 17.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Петиция срещу флуорирането на питейната воданови [re: БAPATOЧKA]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано20.12.07 14:34



Тъй, тъй. "С желязна ръка ще натикаме човечеството в Щастието".



Тема Re: Петиция срещу флуорирането на питейната воданови [re: БAPATOЧKA]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 19:34



Българите са с развалени зъби, не защото им липсва култура на профилактиката, а защото СА БЕДНИ!!!

Липсата на флуор е последното нещо, което допринася за окаяното състояние на зъбите на деца и възрастни! След като Здравната каса поема някаква си примерно половин амалгамова пломба за цяла година и за всичко останало човек трябва да вади пари от джоба си, МНОГО ЯСНО ЧЕ ХОРАТА ЩЕ СА МАСОВО С РАЗВАЛЕНИ ЗЪБИ ИЛИ БЕЗ ЗЪБИ! Обаче вместо да се види къде е причината за отчайващото положение, най-лесно е да имитираме дейност като споменотото флуориране на водата. Аз също съм против и мисля, че всеки човек трябва да решава за себе си, а не да му НАТРАПВАТ НЕЩО СИ, уж че някой много се е загрижил за здравето му. АКО УПРАВНИЦИТЕ НИ ИСКАХА ДЕЙСТВИТЕЛНО ДА СМЕ СЪС ЗДРАВИ ЗЪБИ, ЩЯХМЕ ДА ИМАМЕ СТОМАТОЛОГИЧНА ПОМОЩ, РАЗХОДИТЕ ЗА КОЯТО НАИСТИНА СЕ ПОЕМАТ ОТ ЗДРАВНАТА КАСА, А НЕ КАТО СЕГА - УЖ СМЕ ОСИГУРЕНИ, А НЕ ПОЛУЧАВАМЕ НИЩО СРЕЩУ ОСИГУРОВКИТЕ СИ!



Тема Re: Петиция срещу флуорирането на питейната воданови [re: Лили]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано20.12.07 20:33



Аиде бе!!!???? Съжалявам че ще се посмея хубаво на твърдението (първо ХАХАХА ) но живееш в някакъв много розов и несъвместим с истината свят. На първо място - защото в България ОПРЕДЕЛЕНО няма никаква здравна култура, или преведено на твоя език - култура на профилактиката. Съжалявам, че съм толкова рязък, но това е нещо с което се занимавам и сблъсквам всеки ден -това ми е професията , а ти не. Затова не можеш да твърдиш аргументирано обратното. Примерите са милиони. Конкретно? Колко души познаваш, които мият зъбите си по два пъти на ден? Да проведем ли анкета? Колко души познаваш, които ходят на профилактичен преглед при стоматолог поне веднъж годишно? Колко души познаваш, които търчат на зъбодоктор веднага щом усетят, че имат проблем? Колко души (особено деца) познаваш, на които основното им ядене през деня е вафли и сладки?Не, определено причината не е в бедностаа и в лошото управление на здравната каса. Хората са масово с развалени зъби, просто защото няма грам профилактика. Остави тези глупости че касата плаща малко. Колкото по- рано се открие един кариес, толкова по- лесно и съответно евтино се лекува. Ако не разбереш това основно правило - не мога да те убеждавам във всичко останало. НО главната ми теза е, че в края на краищата и без това не се провежда нищо за профилактика. Така че тази идея въобще не е толкова черна, колкото демагог- еколозите се опитват да я изкарат. Най-лесно е да заиграеш по тънката струна на народната психика "това е вреден опасен химикал", без да споменеш нищо за дози, за действие. Ами...че то и хлорът е супер вреден химикал - използван е като химическо оръжие - доказано убива! Ама го има в чешмите нали? Така или инак - уморих се от безподни спорове с хора, които незнаят точноза какво спорят.



Тема Re: Петиция срещу флуорирането на питейната воданови [re: БAPATOЧKA]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано21.12.07 08:15



Ами да попитам тогава къде сме в цялата работа тези, които редовно си мием зъбите, спазваме всички или повечето изисквания за добро здраве на зъбите, посещаваме 1-2 пъти в годината стоматолог (и без да има конкретна причина)? В случай, че полагаме достатъчно грижа за здравето си, защо някой допълнително трябва да ни налага своите "лечебни" методи? Всеки знае, че с нищо не е хубаво да се прекалява. Защо същото да не важи и в този случай...!



Тема Re: Петиция срещу флуорирането на питейната воданови [re: БAPATOЧKA]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано21.12.07 10:36



Хората знаят много точно за какво спорят, май само ти не си го разбрал? Ще го повторя. Не става дума за това, дали населението има здравна култура, нито за това, дали има здрави зъби, нито пък за това, дали флуорирането на питейната вода е полезно, вредно или без значение. Става дума за това, има ли право в случая държавата да налага подобна мярка на своите граждани.



Тема Re: Петиция срещу флуорирането на питейната воданови [re: Mese4inka]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано21.12.07 13:46



Ок, Живей в здравсловния си свят, освободен от флуор. Моля, повече не ме занимавайте с темата. решението да не се включа в тази петиция си е мое. То е обосновано на нещата, които съм учил и не задължава никого.



Тема Re: Петиция срещу флуорирането на питейната воданови [re: Orнeдишaщ]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано21.12.07 13:47







Тема Re: Петиция срещу флуорирането на питейната воданови [re: Andrea$]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано21.12.07 13:51



Ето нещо весело по въпроса, с което ще се опитам да обясня на високоуважаваните от мен стоматолози, защо хората не вярват на разните "чудодейни" профилактични средства, в които е замесен бизнесът, така безрезервно, както на някои би им се искало (и с пълно право, ако питате мен):



Превод на български:
"Радиоактивна паста за зъби "Дорамад" (около 1940-1945)

[Анализът с гама-спектроскопия открива торий във вид на следи, но количеството е твърде малко, за да бъде открито с обикновен ръчен детектор.]


(Хайде сега, уважаеми защитници на флуорирането... произнесете се... Дали да не направим петиция за принудително ториране на водата? С малки дози, разбира се, като в тая паста? Нали дозата прави отровата?)

Как действа Дорамад?

Неговото радиоактивно излъчване повишава защитата на зъбите и венците
(Ооо, да, къде ли съм го чувал това? - Тройна защита за цялото семейство!) Клетките се зареждат с нова жизнена енергия, разрушителният ефект на бактериите се възпрепятства. Това обяснява отличното профилактично и лечебно действие при болестите на венците. Полира нежно зъбния емайл така, че да стане бял и блестящ. Предотвратява образуването на зъбен камък. Чудесна пяна и нов, приятен, мек и освежаващ вкус. Може да се прилага пестеливо."

Има и картинки, показващи как благотворните гама-лъчи убиват лошите бактерии по зъбите



Та след 60 години може в някой форум да публикуват пак така днешните виждания за профилактиката... с новия, приятен, мек и освежаващ вкус на торий... и флуор... и мръсни интереси... за смях на народа...



Тема Re: Петиция срещу флуорирането на питейната воданови [re: Andrea$]  
АвторБдф (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 19:23



Има много големи иконокически интереси за въвеждане на флуорирането . Съединенията на флуора които ще се използват са мнного евтин остатъчен продукт при преработването на алуминий. Поръчките ще са сигурни , гарантирани от държавата. С други думи - много добър бизнес..., затова има непрекъснат интерес и се пробва където мине...



Тема Re: Петиция срещу флуорирането на питейната воданови [re: Дokтopa]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано21.12.07 23:15



Ти да не си спамБОТ, та пускаш едно и също няколко пъти?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.