Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 28.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема помощ!-упорита кашлицанови  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 19:25



Здравейте!
Моля за съвет... Преди около месец - може да са 5 седмици - дъщеря ми, която е на 5 годинки започна да кашля... Все пак е нормално да има малко хрема - ходи на детска градина. Отидохме на доктор... и от тогава започна сагата ни: за целия период пихме аугментин, зиртек, флавамед, ацц, клацид, вентолин, ериус, всякакви бабини илачи, разгоних фамилията на детето - тя е на 5 и половина - и файда никаква!!! А, смукахме и хомеожен, хомеовокс, коризалия, капки за нос- олинт и още едни, но вече им изгубих края - кашля детето влажна отхрачваща кашлица вече 5 седмица! От 3 дена спрях да и давам каквото и да е - какво да правя?



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: cura]  
Авторjena (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 19:58



Чай мащерка с мед.
Има и един сироп трудно се намира- Ayur Elixir 7 на фирма Сиддхалера. Няма го по аптеките свободно защото не е много популярен и се поръчва за доставка. Цената му е около 7-8 лева



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: jena]  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 19:59



Благодаря!
Ще опитам!



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: cura]  
Автор Mиc Чaй (с лимон)
Публикувано02.12.07 22:32



Да не съм пропуснала - снимка направиха ли й?



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: cura]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано03.12.07 00:34



модерните лекарства не лекуват, а поддържат постоянно болен...



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: cura]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 08:33



Моят син също е на 5 и нашата кашлица продължи почти 2 месеца като бих добавила и някой друг медикамент към списъка ти, докато не попаднахме на свястна педиатърка, която му изписа противоалергични капки /въпреки, че няма някаква изявена алергия/ и кашлицата отшумя за 1 седмица.



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: ***]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 08:47



сиропи за кашлица не купувам отдавна-по-точно откакто дъщеря ми не спа цяла вечер от кашлица от един сироп.спрях сиропа-спря и кашлицата.сега правя така-следя гърдите дали са чисти.ако няма бронхити или пневмонии правя чай от лайка,подбел,слез и ако трябва да се отхрачва-живовлек.моите лекарства са капки от прополис,чесън и мед.да не казвам голяма дума,но лекарства не съм купувала отдавна.имам две деца...



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: ***]  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 18:19



Здравей!
Оказа се същото!!!
Днес за кой ли път се водихме на болницата - УНГ специалистката я прегледа най-щателно и каза, че сме здрави, нищо ни няма - само да пием противоалергични капки / 20лв. ксизал/. За сега сме на тях... Ще пиша..



Тема Re: помощ!-xizal!нови [re: cura]  
Автордokтopът (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 21:42



xizal не се дава на деца под 6 години. Самият ксизал може да предизвиква алергични реакции както у деца, така и у възрастни. Ксизалът не лекува, а само подтиска отделянето на хистамин.



Тема Re: помощ!-xizal!нови [re: дokтopът]  
АвторJENA (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 22:49



това което ви препоръчах като сироп....не е сироп за кашлица в истинскиа смисъл да думата.....
А ксизал и аз не бих дала на собственото си дете....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.