Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:19 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Зацапване на бельото - доколко е сериозно?нови  
АвторЛK (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 21:18



Надявам се, че ще получа сериозно отговори, макар че въпросът ми ще породи 'остроумни' забележки.

От известно време зацапвам леко бельото си с изпражнения, тоест изпускам се, особено след като съм ходил по голяма нужда. Винаги се мия след ходене по нужда, но бельото ми е зацапано вечер, когато се прибера от работа. Това зацапване става само след като съм ходил по голяма нужда.

На 45 години съм и имам външни (а може би и вътрешни хемороиди). Възможно ли е те да са причината за този проблем? След изхождане имам усещането, че не съм изходил всичко, чувствам се некомфортно - като при възпалени хемороиди - и въпреки че се измивам обилно с вода, зацапването е неизбежно. Сякаш анусът ми не е достатъчно добре затворен.

Изпражненията ми са нормални - следя ги редовно. Проблемът се проявява най-силно, когато те са по-твърди.

Доколко сериозно е това? Какво ще ме посъветвате? Има ли някой с подобни оплаквания?

Благодаря на всички, отговорили сериозно.





Тема Re: Зацапване на бельото - доколко е сериозно?нови [re: ЛK]  
Авторjena (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 21:33



консултация с хирург. Понякога това е отслабване мускулите на сфинктера.....а може да е на нервна почва.
Единствено хирург може да каже



Тема Re: Зацапване на бельото - доколко е сериозно?нови [re: ЛK]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 23:06



За хемороиди - хирург.
И аз имам хемороиди, при един външен който се появи и беше доста голям ме пратиха на хирург. Нямах представа къде да отида но в поликлиниката ме насочиха към хирург.
Тогава се убедих че не всички хирурзи умират от желание да режат месо, защото ми даде да се мажа и да пия хапчета - детралекс.



Тема Re: Зацапване на бельото - доколко е сериозно? [re: ЛK]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано03.12.07 00:36



начало на пролапс... Честито! Сега ще започнат да те кълцат, докато де докарат до рак на дебелото черво...



Тема Re: Зацапване на бельото - доколко е сериозно?нови [re: ЛK]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано03.12.07 04:51



Нищо иронично не би могло да има във въпроса ти.
Според мен би трябвало да си направиш консултативен преглед с хирург и гастроентеролог за ендоскопска диагностика – горна и долна ендоскопия.
И най-добре е да не чакаш да минат празници и т.н. Отнеси се сериозно и потърси помощ в скоро време.



Тема Относно хемороидите:нови [re: ЛK]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано03.12.07 09:52



Всяка сутрин си прави запарка от смрадлика и след изхождане се измивай обилно с нея. Външните хемороиди спират да се възпаляват след не повече от 2 седмици. За вътрешните си купи Проктогливенол.

Не си за хирург, а за проктолог. Хирургията се намесва последна при хемороиди. Има куп неща, които можеш да направиш преди това.

Относно петното по гащите - провери дали е фекална материя или е изсъхнала кръв от възпален хемороид.

Относно твърдите изпражнения: Вземи си минишоколадчета "Комфорт". Изяждай първоначално по четвъртинка вечер след хапване. Ако не омекоти изпражненията, увеличи до половинка. Семенцата от Сена вътре вършат чудесна работа.

Изхвърли аспирина от аптечката си. Изхвърли пикантните храни поне за 1 месец от менюто си и сведи алкохола до 1 чашка вечер.

Игнорирай коментара за пролапс на червото. Момчето се е объркало нещо.

. Ако си я бил докарал до тук си щял да знаеш, че отдавна си за лекар, а не да пускаш тема във форумите.

Редактирано от martyr на 03.12.07 09:55.



Тема Re: Относно хемороидите:нови [re: martyr]  
Авторjena (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 10:21



За пролапс не може и да се говори, това е нещо което се забелязва и създава много неудобства.
просто иди на хирург за да кажат от хемороидите ли е зацапването или от отпуснати мускули на сфинктера.



Тема Re: Относно хемороидитенови [re: martyr]  
АвторЛK (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 11:17



Благодаря на martyr за изчерпателния коментар! Благодаря и на всички останали, които се включиха.

Ще последвам съветите ви, време за губене няма. Малко сякаш се поуспокоих, защото при мен има видими малки външни пролапси или както ги наричат там, но кръвотечение съм имал само няколко пъти досега (да чукна на дърво), а зацапването на бельото е от фекална материя, а не от кръв.

Още веднъж благодаря!



Тема Re: Зацапване на бельото - доколко е сериозно?нови [re: ЛK]  
АвторMislia (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 19:20



"След изхождане имам усещането, че не съм изходил всичко, чувствам се некомфортно"
Мисля, че този симптом, както и зацапването на бельото, има връзка със спастичния запек (няма нищо общо с обичайния (атоничен) запек).



Тема Re: Зацапване на бельото - доколко е сериозно?нови [re: Mislia]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 11:28



Дано все още някой обърне внимание на темата.Аз май имам такъв пролапс,но мъничък,нито боли,нито кърви.може ли без ходене по лекари да се оправи?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.