Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 25.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема помощ!-упорита кашлица  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 19:25



Здравейте!
Моля за съвет... Преди около месец - може да са 5 седмици - дъщеря ми, която е на 5 годинки започна да кашля... Все пак е нормално да има малко хрема - ходи на детска градина. Отидохме на доктор... и от тогава започна сагата ни: за целия период пихме аугментин, зиртек, флавамед, ацц, клацид, вентолин, ериус, всякакви бабини илачи, разгоних фамилията на детето - тя е на 5 и половина - и файда никаква!!! А, смукахме и хомеожен, хомеовокс, коризалия, капки за нос- олинт и още едни, но вече им изгубих края - кашля детето влажна отхрачваща кашлица вече 5 седмица! От 3 дена спрях да и давам каквото и да е - какво да правя?



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: cura]  
Авторjena (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 19:58



Чай мащерка с мед.
Има и един сироп трудно се намира- Ayur Elixir 7 на фирма Сиддхалера. Няма го по аптеките свободно защото не е много популярен и се поръчва за доставка. Цената му е около 7-8 лева



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: jena]  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 19:59



Благодаря!
Ще опитам!



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: cura]  
Автор Mиc Чaй (с лимон)
Публикувано02.12.07 22:32



Да не съм пропуснала - снимка направиха ли й?



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: cura]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано03.12.07 00:34



модерните лекарства не лекуват, а поддържат постоянно болен...



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: cura]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 08:33



Моят син също е на 5 и нашата кашлица продължи почти 2 месеца като бих добавила и някой друг медикамент към списъка ти, докато не попаднахме на свястна педиатърка, която му изписа противоалергични капки /въпреки, че няма някаква изявена алергия/ и кашлицата отшумя за 1 седмица.



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: ***]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 08:47



сиропи за кашлица не купувам отдавна-по-точно откакто дъщеря ми не спа цяла вечер от кашлица от един сироп.спрях сиропа-спря и кашлицата.сега правя така-следя гърдите дали са чисти.ако няма бронхити или пневмонии правя чай от лайка,подбел,слез и ако трябва да се отхрачва-живовлек.моите лекарства са капки от прополис,чесън и мед.да не казвам голяма дума,но лекарства не съм купувала отдавна.имам две деца...



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: ***]  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 18:19



Здравей!
Оказа се същото!!!
Днес за кой ли път се водихме на болницата - УНГ специалистката я прегледа най-щателно и каза, че сме здрави, нищо ни няма - само да пием противоалергични капки / 20лв. ксизал/. За сега сме на тях... Ще пиша..



Тема Re: помощ!-xizal!нови [re: cura]  
Автордokтopът (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 21:42



xizal не се дава на деца под 6 години. Самият ксизал може да предизвиква алергични реакции както у деца, така и у възрастни. Ксизалът не лекува, а само подтиска отделянето на хистамин.



Тема Re: помощ!-xizal!нови [re: дokтopът]  
АвторJENA (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 22:49



това което ви препоръчах като сироп....не е сироп за кашлица в истинскиа смисъл да думата.....
А ксизал и аз не бих дала на собственото си дете....



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: cura]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 09:54



Точно Ксизал изписаха и на нас. И трябва да ги пие поне 1 месец.
Ти сама си видяла, че са за деца над 2 години, а не както се твърди тук. На нас ни ги изписа завеждащата детско отделение педиатърка в болницата.
Дано ви помогнат и на вас.



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: ***]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 12:40



това е порочна практика в бълг.педиатрия да се изписват противоалергични препарати профилактично и за толкова дълъг период от време. тук пише много добър педиатър и специалист помогнал на много майки.консултирайте се с него





Тема много неща и терапии...нови [re: ...]  
Автор Mиcиc Чaй (разбита)
Публикувано04.12.07 18:46



се прилагат, а по света или по-просветените вече са ги отхвърлили.
Това е доста жалко.



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: ...]  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 19:06



Благодаря!
Опитвам и там!



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: ***]  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 19:07



И на нас казаха да пием поне месец....



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: cura]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 19:54



обясни състоянието на детето на доктора и кажи какво лечение са ти изписали.въпроса ти не беше пълен,за да ти даде адекватен съвет



Тема Защо не се опитате да установите причината?нови [re: cura]  
Авторcтpaннo (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 04:57



за алергията и да я отстраните вместо да тровите дълго време детето с лекарства?? Проверете дали имате мухъл в дома си - по ъглите, на балконите, в банята - често децата са особено чувствителни към спорите на мухъла - пък и сега му е сезона. Освен това вижте дали причината не е в завивките или възглавниците - пухените възглавници често са свърталище на акари - може да се пробва, като се сложи възглавницата в найлонов плик и отгоре калъвката. Вече за домашни любимци и цветя може би сами се сещате. След като проверите тези неща мисля, че можете да искате направление за тест за алергии.



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: cura]  
Автор firrst (ентусиаст)
Публикувано18.12.07 09:56



Загрей го и го препоти и всичко ще мине!Дай му най-прост аспирин.







Тема Re: УйнaПeнaнови [re: УйнaПeнa]  
Автор firrst (ентусиаст)
Публикувано18.12.07 10:34



В отговор на:

модерните лекарства не лекуват, а поддържат постоянно болен...



Браво моето момиче,така те искам!


Редактирано от firrst на 18.12.07 10:36.



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: firrst]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 12:29



Уважаеми/ма firrst,
След като в няколко поста изчетох идиотските ви предложения се осмелявам да се обърна към вас именно тук. Моля, преди компетентно да отговорите прочетете цялата тема. Става въпрос за хронично продължаваща кашлица на 5 годишно дете. Какво общо има тук загрявката, препотяването и МОЛЯ ВИ- аспирин!!!!!



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: ***]  
Автор firrst (ентусиаст)
Публикувано18.12.07 13:05



Ало,
Вие габровците не сте ли чували за загряващото действие на аспирина!??Или се церите по овчарски??



P.S.Между другото кашлицата се дължи на настинка !




Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: firrst]  
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 14:00



Кои са габровците тук?

Дъщеря ми беше с такава кашлица в ранната пролет. Какво ли не опитахме, нищо не помогна. Докторът УНГ каза, че се дължи на задна хрема - т.е. секрет, който се стича не към носа, а към гърлото. Особено мъчително беше през нощта, детето не можеше да спи. Стигна се дотам, че дори един следобед от многото кашляне, да получи нещо като прилошаване, та дори викахме бърза помощ. Имахме от преди едни хомеопатични капки, доколкото си спомням оранжева опаковка. Започнах да й давам от тях, междувременно я заведох и при УНГ, който изписа и противоалергични таблетки. Така детето си кашля повече от два месеца, от какво се оправи, не мога да кажа. Като че ли малък ефект имаше, след като й прилагах инхалация с лайка и гаргара като към същата лайка прибавях малко мед и сода. Но тъй и не успях да установя как се оправи. Вероятно наистина беше алергия, която не се беше проявявала близо 3 години.



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: Mилa]  
Автордиди (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 07:01



боже господи!!!абе вие от хомеопатия идея имате ли си какво е на какви принципи работи и как действа?!кви са тези смесици хем хомеопатия хем антибиотици и какво ли още не, вие сами сте и задълбочили проблема с неграмотноста си и незнанието!



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: диди]  
Автордиди (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 07:04



изберете едно от двете!или САМО хомеопатия при класически хомеопат или САМО традиционна медицина за да се получи нещо.И кой знае при какви некаъдрни лекари сте ходили като ги знам само.идете при утвърден специалист Д-р Николай Улевинов,УНГ, гл. асистент - Александровска болница, Детска клиника.



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: firrst]  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 07:33



Аспирин-НИКОГА на малко дете!!!!





Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: диди]  
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 08:14



Ти докторка ли си? Ако да - приемам твоето изказване, но ако не си - недей да раздаваш наляво-надясно съвети. И имай предвид, че не всички живеем в София, за да ходим при най-добрите доктори.



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: Mилa]  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 17:47



Е точно това не го разбират някои...
Единодушни сме! Когато човек моли за помощ, едва ли очаква някой да му държи такъв тон!!!
Благодаря на всички включили се по темата - детето ми вече не кашля - естествено след Ксизал - а....



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: 111]  
Автор firrst (ентусиаст)
Публикувано28.12.07 16:28



aspirin BAYER fur kinder./Аспирин за деца/








Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: firrst]  
АвторПeнka (Нерегистриран)
Публикувано30.12.07 11:32



ЛЕКУВАЙ НОСА, а не гърлото.Това е задна хрема.



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: cura]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 17:14



здравей!
относно кашлицата-много боледувах от нея и аз като вас тичах по лекари и се тупчех с какво ли не,докато на майка и писна и спря да купува сиропи и хапчета....започнахме да правим гаргара :леко затоплен чай от лайка и се слага чаена лужичка сода,не с връх,нормална...гадно е на вкус,но ми подейства,гаргарата я правя сутрин и вечер....а през деня по 3-4 пути кусвах супени лъжици мед: със стрити на прах витамин С и 1 парацетамол и 1 аспирин в енда купичка......дано помогне!



Тема Re: помощ!-упорита кашлицанови [re: cura]  
Автор keisijo (непознат )
Публикувано08.01.08 23:57



Пробвайте с хомеопатия! При нас беше същото - след боледуване,антибиотик един,после втори, остана кашлицата.Нощем беше страшно,милото не можеше да спи.Всички доктори които обиколихме казаха,че няма причина.След две седмици безсънни нощи и за нас и за нея реших да пробваме и хомеопатия / отдавна ме убеждаваха, но аз не вярвах/м в силата и за лечение/ . Поне си казах,че няма да и навреди,а вече не знаех какво друго да предприема.Ами спря да кашля - не знам от хомеопатията или просто си дойде времето да спре,но спря.Като не съм и давала нищо друго освен гранулките от докторката и чай.Ходеше на градина, носа течеше ,но без лекарства никакви.Сега / чукам на дърво/ се оправи.Така че опитайте - не губите нищо.



Тема Re: помощ!-упорита [Кирилицата]нови [re: cura]  
Автор fitofarm (непознат )
Публикувано12.11.09 11:21



е задължителна

Редактирано от bira_more на 12.11.09 20:33.



Тема Re: помощ!-упорита [Кирилицата]нови [re: fitofarm]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано18.11.09 08:48



При трудна и упорита кашлица се пробва следното нещо .Вземате си прясна зелка , нарезвате на ситно част от нея, вземате парче /дълго / памучен плат , разстилате нарязаното зеле върху него и увивате детето - гърдите и гърба / като пояс / . Така спи два часа и го махате . Прави се три дни подред и кашлицата изчезва .Бях го чела в някакъв весник , изпробвала съм го на моята внучка и е ефикасно .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.