Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 27.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Зостернови  
АвторГaля (Нерегистриран)
Публикувано25.11.07 14:39



Искам да ви питам възможна ли е появата на Зостер на човек който е на 30 години ? Защото ми излезна и съм много притеснена,а в интернет пише че след 50 годишна възраст излизали , а при по младите било имунен проблем. Лекаря казва че е от стрес аз наистина имах такъв, но мен ме притеснява да не се дължи на нещо друго ?



Тема Re: Зостернови [re: Гaля]  
Автор bimbaaa (работяга)
Публикувано25.11.07 15:20



Лекарят е прав и не е вярно, че се появавя херпес зостер само над 50 год.

----------------------------------------



Тема Re: Зостернови [re: bimbaaa]  
Авторпътьoм (Нерегистриран)
Публикувано25.11.07 16:08



Причинителят на херпес зостер и на детската шарка лещенка или варицела е един и същ.Затова, ако имате контакт с непреболедували от лещенка деца след инкубационния период до 14 дни може да се разболеят от шарката.
Няма възрастова граница за появата на херпеса.
Всичко е индивидуално.
Важна е имунната защита.
До падане на последната коричка от обрива човек е заразителен.



Тема Re: Зостернови [re: Гaля]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано25.11.07 19:06



Преди 2 години когато бях на 26 ми излезе и съм много учуден от това което са ви казали! Лекува се, наистина е остатък от детската варицела. Само, че е неприятно и малко болезнено първата седмица, но отшумява. А белега да стои най-много година.



Тема Re: Зостернови [re: Гaля]  
Авторprincessa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 18:39



На кое място е?И от колко време ти е излязло?Слагай си лавандулово етерично масло(истинско) или розово масло.По 1 капка на всяка рана.Предполагам ,че лекаря ще ти предпише витамин Б12,за успокоение на болките и взимай витамин Б комплекс.



Тема Re: Зостернови [re: princessa]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано27.11.07 00:10



каквото и да се прави, лек няма - миелинът си отива... нервите се оголват и започват обезполяващите. Те от своя страна потискат имунитета, оголването на нервите се ускорява. Медицината не разполага с лекарства, а само с палиативи, като след кортизона идва наред морфинът... Безнадеждна прогноза! Освен... Ама Още една бира не дава и дума да се спомене!...



Тема Re: Зостернови [re: УйнaПeнa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.11.07 02:03



В този клуб всеки има правото да защитава каквито си иска теории.
Но мисля че и аз имам правото на мнение.
Е ако на някой не му харесват моите мнения - може да опита водица, пък току виж организма му се пренастроил и почнал да понася мненията ми.
Така де - въпрос на настройка.

За зостера - сигурно има и хора, според които медицината го лекува с морфин.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Зостер [re: bira_more]  
АвторГaля (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 10:05



Питах ви защото пишеше някъде в нета че появата му пад 50 годишна възраст означава че си ХИВ + ама явно не е така щом и на други са им излизали.



Тема Re: Зостернови [re: Гaля]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано27.11.07 12:57



Това за хифа са пълни глупости.Майка ми беше на петдесет и няколко когато и се появи херпес зостер. Той се появява тогава когато в човешкият организъм имунната система е много слаба, а в същото време човек е в силен стрес. Малко след нея и моя племенничка го прекара/тя беше някъде около 20 годишна/.При майка ми се появи отгоре на главата, на племенничката ми беше под едната мишница, а в момента моя леля го кара / тя е на 79 години /, при нея изби в едното ухо. Единственото което знам е , че болките са неописуеми , пият се само витамини и сокове, а храната е единствено сварени картофи без сол до втръсване. Хубавото тук е , че веднъж прекаран, херпеса вече никога не се появява.



Тема Re: Зостернови [re: 3aeka]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.11.07 16:08



Болките - зависи къде е херпеса. В общия случай - болезнен, но не и нетърпим.
Херпес зостер може да получаваш многократно.
При някои хора - при всеки по сериозен стрес, при други - само при среща с варицела.
Няколко неща които помагат за полекото протичане - при поява на продромите, мазане на засегнатите места с ацикловир, и с прополисов мехлем 30%.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.