Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 27.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Относно сърцето минови  
Автор Лeйди Чaй (тиха церемония)
Публикувано21.11.07 08:07



Добър ден!
Търся съвет, какво да направя - да приема ли мнението на личната ми лекартка, че нищо не може да се прави и няма нужда от допълнителни консултации, или да търся по-специализирана помощ.
След като се установиха екстрасистули/ не знам дали така се наричат, моля за извинението на знаещите/, ме изпратиха на ехокардиография. Все пак тези систули не бяха много, не бяха и малко обаче.
На ехото ми написаха:
митрална клапа - дисретен пролапс на ПМП, недостатъчност 0+ст.
дясна камера - трикуспидална недостатъчност 1ст.
Всичко друго е на 6.
Попитах кариолога /казват че е добър/ как е изследването, той каза добре.
Личната обаче ме предупреди, че това си е все пак лампичка, която светва когато съм болна. Сега имам пневмония, благодарение на която получих сърцебиенето и откриха тези неща.
Дали да отида на по-високо ниво преглед, в Чирков примерно?
Дали няма някакви поддържащи тарапии, които да прилагам, за да не се задълбочи проблема ми?
На въпроса ми към личната дали ще пукна от това

, тя каза, че няма, но ще внимаваме с леченията на грипове и т.н.

Опасна банда за опасни мацки!

Тема Re: Относно сърцето минови [re: Лeйди Чaй]  
Автор firrst (ентусиаст)
Публикувано21.11.07 10:02



Лeйди Чaй,
ИЗЛЕКУВАЙ СИ ПНЕВМОНИЯТА
и всичко останало ще отшуми!







Тема Re: Относно сърцето минови [re: firrst]  
Авторчaeнaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 13:26



Здравей!
Благодаря за отговора, днес бях на снимка - пише, че е ок дроба, но сърцето имало показания за тинтири-минтири митрална недостатъчност ли какво там, абе този си избърса ръцете със заключението от ехокардиографията...
Май ще отида все пак при друг кардиолог, който да прегледа сърцето и да каже дали да не правя някакви поддържащи терапии или просто да каже, че няма нищо страшно.



Тема Re: Относно сърцето минови [re: Лeйди Чaй]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано21.11.07 19:48



На колко си години?
Винаги можеш да направиш повторна ехография - изключително важен е кардиолога.
Проблема определено не е особено сериозен. Все пак - не ставаш за професионален спорт (без лкарско наблюдение). И трябва да внимаваш ако се качваш над 3000 метра.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Относно сърцето минови [re: чaeнaтa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано21.11.07 19:50



Ако си от София - бих ти препоръчал д-р Марчев:
www.4xm.com

Bеer? Mоre?




Тема Re: Относно сърцето ми [re: Лeйди Чaй]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано21.11.07 20:24



Здравей колежке!
Имам ги тези диагнози и ще ти дам няколко съвета.
1. Ако пушиш, задължително отказване от цигарите. Дано да не пушиш защото, това е най-трудното.
2. При всякакво заболяване, възпаление на зъб или при вадене на зъб или нещо друго свързано с повишена температура, задължително пиене на антибиотик. Не се стискай, трябва да е от скъпите.
3. Ако не ти предпишат лекарство за забавяне времето на съсирване на кръвта, задължително до края на живота си да пиеш "аспирин"
4. Никакво натоварване. Пулса вдигне ли се към 100, веднага легни да си починеш.
5. Ако си с наднормено тегло , добре е да го вкараш в нормите. В никакъв случей с глад.
6. Съотношението натрий/калий в организма е много важно условие за работата на сърцето. То се постига с правилно хранене(повече подробности после)

Пневмонията ти вероятно е в резултат на проблема с митралната клапа.
Аз направих около 6 или 7 пневмонии до като откриха, че причината е в митралната клапа. Ако не ти се вярва ще трябва да ти го обясня по-подробно, макар и лаишки.
Най-вероятно твоето заболяване е в по-начален етап и сега е момента да вземеш мерки да не се задълбочава.

Бях и в чирковата болница. Ако те интересуват повече подробности, питай. Ще ти разкажа всичко което мога.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Относно сърцето минови [re: Лeйди Чaй]  
Авторwela (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 09:40



намесвам се в темата да споделя и мен какво ме тревожи. Пулсът ми постоянно е между 95-100. Ходих на кардиолог, прати ме на ехокардиография, но нищо не показа да има проблем, но пулсът ми е такъв. Понякога не го усещам, а друг път ме обзема тревожно състояние и тежест в областта. Кажете ми къде да търся евентуална причина, моля



Тема Re: Относно сърцето минови [re: wela]  
Автор Лeйди Чaй (тиха церемония)
Публикувано22.11.07 11:58



Точно това ми се случи. Вечер като си легна и изведнъж запова да ми става тревожно, и усещах сърцебиене, леко ми ставаше трудно да дишам и усещах прескачане в ударите на сърцето.
Така се установиха екстрсистолите.
Винаги пулсът ми е бил малко по-ускорен, но принципно и когато бях бременна лекарите казваха, че съм по-чувствителна и затова се разстройвам по-лесно.
Важното за докитата е и кръвното, което засега е ок.

Опасна банда за опасни мацки!

Тема Да, виждам проблеминови [re: Лeйди Чaй]  
Автор Лeйди Чaй (тиха церемония)
Публикувано22.11.07 12:04



1. Имам наднормено тегло вследствие на свръхпроизводство на мъжки хормони от преди 4-5 години. Слава Богу, спрях да качвам, по време на бременността качих 12 кг, после ги свалих.
Но това си остава проблем за мен, пълна съм.
2. Пафкам, понякога повече, понякога съвсем малко. Явно ще трябва да спра или съвсем да ги огранича.
3. Забелязвам, че не дишам равномерно, лош навик ли е това, какво е, но ще се наложи да се раздвижа. Не водя заседнал начин на живот /детска учителка съм:)/, сега вкъщи с децата се движа, но това не е движението, което ми трябва.
Никога не съм можела да тичам, защото прекалено много ми се учестява пулса и се чувствам много зле.
Ако можете ми препоръчайте някакъв спорт, който да ми помогне - танци ли да започвам, какво...



Преди година ми правиха изследване, същото, защото бях бременна и се притеснявах за таратайката си, предстоеше операция, оказа се че имам чувствителност към много от обезболяващите. Тогава ме гледаха в Нац. Кардиологична болница /3-та градска/, казаха, че всичко е ок.
Изглежда от секциото и периода до сега се развило това нещо...

Сега изследването направиха пак там, но на 1 ет, доктор А.Генов, казаха че е добър специалист.
Бира_Море, ще потърся инфо за този, който ми препоръчваш евентуално да се обърна и към него.

Опасна банда за опасни мацки!

Редактирано от Лeйди Чaй на 22.11.07 12:15.



Тема Re: Да, виждам проблеминови [re: Лeйди Чaй]  
Автор bushido ()
Публикувано22.11.07 13:55



защо не пробваш йога? аз имах проблеми с дишането, уморявах се лесно при тичане, сърцето ми прескачаше и яко се шашках, но от почти година се занимавам с йога, бях на курс, на който се преподават дихателни и физичиски упражнения, а след курса се занимавам сама и трябва да ти кажа, че се чувствам прекрасно






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.