Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:16 29.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема херпеснови  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 08:12



Често ми излиза херпес на устата все на едно и също място. Мажа го с мазилцата, които има в аптечната мрежа, но процеса на заздравяване е бавен. Прочетох доста информация по въпроса в нета, но имам въпроси които не ми се изясниха. Имало някаква ваксина против херпес, доколко е ефективна? От една приятелка разбрах, че и някакви хомеопатични лекарства имало за този проблем, но не може да си спомни името им, ползвал ли ги е някой? Гадно е, че точно сега ми излезна защото след няколко дни ще имам важна среща, а това нещо ще си го нося на устата поне десетина дни

. Уж ако още в началото на зачервяването се намажело с мазилцата, процеса на разрастване се спирал, ама няма такова нещо. Дали пък някой не знае нещо по-бързо действащо след като мехурчетата са вече факт.



Тема Re: херпеснови [re: 123]  
Авторx-37 (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 09:19



по-скоро обърнете внимание на имунната си система и храненето!



Тема Re: херпеснови [re: x-37]  
АвторФeя (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 11:24



Аз отскоро имам този проблем и знам едно средство от баба ми и го изпробвах два пъти. Ефекта наистина е страхотен!
Бъркаш си с нещо/с клечка за уши не става/ в ухото и си изваждаш малко ушна кал и мажеш херпеса с нея. За съжаление при някой хора ушната кал няма мазна консистенция /а е суха- като пърхот/ , а със суха консистенция не може да се намаже.
Опитай и ще видиш, че наистина има чудесен ефект.
От баба знам и за лек за акне- тампон от собствената урина/ по добре е детскар но ако няма, са ползва собствена/ се маже засегнатото място.
Да спомена че баба ми работеше като старша сестра в реанимация.



Тема Re: херпеснови [re: 123]  
Автор julkata_ (bla bla)
Публикувано11.09.07 14:58



Тази ваксина вече не се прилага, поне не и тази, която я имаше в България. Няма ефект от нея.
Витамин С 1000мг + Неуробекс + Ацик /таблетки/ вършат работа в комбинация с мазане, пак с Ацик. Гледай да я правиш тази процедура още когато усетиш, че тръгва да излиза.
Преди да мажеш можеш да сложиш компресче с лавандулов спирт.
Обърни внимание на храненето. Чела съм, а и май тук някой ми беше казвал, че ядките и шоколадът вредят в този случай. Повече плодове и зеленчуци, витаминки

Стресът също е решаващ.
Хвалеха ми нещо хомеопатично, но нещо им нямам вяра на тези... все пак можеш да отидеш при хомеопат и да се консултираш.

______________________________


Тема Re: херпеснови [re: julkata_]  
АвторЦвeтe (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 19:56



Купи си от аптеката Индекстол струва четири лева вид антибиотик е за устна лигавица.Заболекарите го ползват и лично те мажат своите пациенти с индекстол ако имат херпес на устата.Аз см работила при тях и съм виждала лично. Аз също го използвам при нужда.Мажеш и до там. Гадно е че горчи.Но има ефект.



Тема Re: херпеснови [re: Цвeтe]  
Авторпaпи (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 21:41



аз имах същия проблем и ваксина си слагах в института по вирусология,никакъв ефект,сега пия ацикловир таблетки,ако ги започна веднага след като усетя дори не се появяват мехурчета,ако вече са се появили поне бързо изсъхват.Не мажа с никакви мазила,те само овлажняват допълнително мястото.Опитах да мажа с Ацикловир крем ,устните ми се сбръчкаха той явно изтегля влагата ,но не ми мина по-бързо.





Тема Re: херпеснови [re: 123]  
Авторбдф (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 00:22



Може да ползваш антивирусното лекарсто ацкловир под форматаза мазане на "Зовиракс" и на таблетки като "Ацик". "Зовиракс" като крем е по-активен от другите кремове с ацикловир . Таблетките Ацик би трябвало да се предпишат от лекар след преглед въз основа на общото състояние, тежеста на херпеса и честота на появявяне, но много често се предписват в недостатъчна доза. Веднага когато почувствате , че ви излиза херпес трябва да започнете мазане със Зовиракс на всеки 4 часа , като през ноща се поставя по-голямо колиество което може да се покрие с малка марличка. Успоредно с това, ако херпеса се появява често, трябва да пиете от от ацикловира на хапчета. Обикновено дозата по време на възпалението е около един грам на ден (5x200мг на телесно тегло 60-80 кг.) за 7 - 10 дни т.е пие се и след като възпалението изчезне. Пие се повече вода и витамин С. След няколко такива курса на лечение херпеса започва да излиза все по-рядко. Всички други мазилца и антибиотици не действат на херпесния вирус и са губене на време.



Тема Re: херпеснови [re: бдф]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 08:37



Много благодаря на всички, беше ми от полза.





Тема Re: херпеснови [re: 123]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 15:49



Много помага натриването с бучка лед!!!



Тема Re:нови [re: 123]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.09.07 22:12



Аз също имам такъв проблем ... при мен излиза точно преди един особен момент в месеца при жените и стои 5-6 дни.
По принцип не мърдам никъде без Ациклостад (мехлемче с активна съставка Ацикловир).
Като намажа мястото при най-първите симптоми, обикновено отшумява без да се развие.
Профилактично си мажа линията на устните с Ациклостад преди лягане като наближи това време от месеца и до сутринта кожата е съвсем спокойна.
Тук чета са ти дали съвети да използваш урина и ушна кал.
За урината ще ти кажа, че наистина се използва за дезинфекция на рани, НО само и единствено твоята собствена урина.
Древна бабина рецепта



Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.