Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 19.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема ВИСОКО КРЪВНОнови  
АвторИC (Нерегистриран)
Публикувано04.09.07 13:22



От известно време поддържам кръвно 150/90.Смениха ми куп лекарства -дилтиазем 90,енап 10 мг, лозап Н плюс бизогама 5 мг,но няма резултат.Възможно ли е сутринта да си вземеш хапчетата и на обяд кръвното да не е помръднало.Все едно ,че нищо не съм пила.Твърдят че е на нервна почва,добавиха и успокоителни и пак нищо.Моля,дайте съвет.



Тема Re: ВИСОКО КРЪВНОнови [re: ИC]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано04.09.07 14:00



а пробва ли да смениш лекарят?просто трябва да ти улучат подходящите за теб лекарства и доза...



Тема Re: ВИСОКО КРЪВНОнови [re: ИC]  
Авторbdf (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 23:53



Явно трябват повече изследвния , за да се открие първопричината.
Какви изследвания ти правиха досега ?
Задължителни са кръвна картина, урина, нива хормони, ехография на сърце, бъбреци и съдове. Последнато изследване е едно , не 3 и е добре да се направи в специализирана клиника като напр. 3-та градска билница в Сф., където имат необходимата апаратура и знаят да работят с нея.



Тема Re: ВИСОКО КРЪВНО [re: ИC]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано09.09.07 10:51



Да, важна е причината.

Около месец подържах стойности 210/110, 180/115. Почти не се влияеше от лекарствата, които приемах.

Личната лекарка ми предписа Lorista H и не след дълго стойностите ми достигнаха 110/70. Да уточня, че при мен високото кръвно е от стрес, друга причина не установи кардиолога.

Красиво е да се усмихваш, но въпрос на сила е да останеш усмихнат и в най-трудните моменти...


Тема Re: ВИСОКО КРЪВНОнови [re: tajno_cvetence]  
Авторbdf (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 00:30



Може да опита с небилет или с лосартан (лориста) , по отделно разбира се . Странични ефекти са минмални . Често е необходима поне седмица , за да се види резултат.



Тема Re: ВИСОКО КРЪВНОнови [re: ИC]  
Авторpacient (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 14:01



И при мен е така. Изписаха ми лозап и бизогама - действа, но като ги спреш,кръвното пак се вдига...Трябва да се промени начина на живот.



Тема Re: ВИСОКО КРЪВНОнови [re: tajno_cvetence]  
Автормapo (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 15:40



и аз пия бизогама 5 мг за крьвното и пулса ,че ми е ускорен крьвното падна пулса е восок а на всичко отгоре много ми е ниско крьвното 100/70



Тема Re: ниско кръвнонови [re: ИC]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 20:35



Имам питане:може ли на нервна почва крувното да спадне а не да се увеличи. При стресови състояния свалям кръвното. От няколко дни поддържам 110/80, 105/78 На 32 години съм. Чувствам замайване, леки пулсации в главата и имам чувството, че ще падна...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.