Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 15.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема bira_more???  
Автордokтopa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 20:49



Може ли някой да ми отговори на въпроса защо се трият мненията на латиница? Не е ли по важно да се споделят различни виждания, идеи и съвети, пък било то и на латиница, как мислите? Ако идеята е всичко да е на български, защо тогава ника на модератора е на английски? Защо въобще се нарича "модератор"? Аз лично имам претенции да знам български, но тази дума незнайно защо(по-скоро знайно) я свързвам с английски. Какво ще ни кажеш, закрилнико на всичко българско? Дали тежката ти ръка не се стоварва върху мненията на латиница в отчаян опит да се почувстваш някак по твой си начин силен. Нормално това състояние се квалифицира като комплексар. Един опасен и прикрит такъв мушморок, който след като са го мачкали цял ден решава да раздава правосъдие, прикрит от анонимноста на Интернет, а и на празното си съществуване, което ние, които знаеме български думички(въпреки, че пишем на латиница), наричаме живуркане. Ти и такива като тебе, които дошли от село и като научат два трамвая от Централна гара и стават софиянци, нещо да ти кажа трябва да ревизирате отношението си към живота и да не позволявате на комплексите си да ви завладяват, или нека си ви завладяват само вас, но не го показвайте и на нас... и без това ви разпознаваме. Хайде сега, уважаеми модераторе, прочети това отново, за да вникнеш по-добре в смисъла на предимно българските думички, и отиди да напишеш няколко СМС-а на ЛАТИНИЦА, на приятелите си селяни да се вайкате там взаимно.



Тема Re: bira_more??? [re: дokтopa]  
Авторanti_bira_more (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 22:07



A бе говедо bira_more що не си седиш у село да си гледаш доматите вместо да се правиш на модератор?



Тема Re: bira_more??? [re: дokтopa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.06.07 22:43



Мисля че достатъчно ясно съм аргументирал защо.
Пуснах анкета и на база резултатите въведох това правило.
За съжаление квалификацията и възможностите ми не позволяват да обясня нито защо в български форуми трябва да се ползва кирилица когато се пише на български, нито защо съм избрал този прякор.
ПП
Нали е ясно че доктор е научно-образователна степен, би ли пояснил доктор на кои науки си?

Bеer? Mоre?




Тема Как защо? [re: anti_bira_more]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.06.07 22:43



За да дразня такива като теб разбира се?

Bеer? Mоre?




Тема Re: bira_more??? [re: дokтopa]  
Автор БAPATOЧKA (член)
Публикувано27.06.07 22:48



Пич тва "мнение" си е супер дървенофилософстване. Спор от любов към писането. Какво общо има никът ( който е един за всички клубове) с това да те разбират, когато пишеш и да не караш четящите да се дзверят. Още повече когато има съвсем лесен начин всичко да си излиза на кирилица като бели хора. Не ти разбирам тъпото заяждане, чесно.



Тема Re: bira_more???нови [re: дokтopa]  
Автор factfinder (accord)
Публикувано27.06.07 22:58



Вярно, да се чуди човек от какво се жалваш толкова.
Можеш да си пишеш на латиница и да си превръщаш текста на кирилица за секунди. Ако искаш мога да ти дам линк за такава магия.

Да ти кажа честно не ми се чете на латиница родния ми език.
Като се замислиш не са много нещата с които можем като нация да се похвалим пред света. Погледни го от този аспект - нека запазим малкото което имаме.



Тема Re: bira_more???нови [re: factfinder]  
Автордokтopa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 23:28



Като е толкова лесно да се превръща латиница в кирилица защо не го прави модератора. Благодаря, че косвено ме подкрепихте... в смисъл, оказва се, че целта на някой тук е да се прави на директор, а не да помага на хората със здравословни проблеми да получат съвет.



Тема Re: докторанови [re: дokтopa]  
Автор мaмчe ()
Публикувано27.06.07 23:32



Живеем в капиталистическо време,където времето е пари.Защо да върша нещо за половин час,когато мога да го свърша за 2 минути.


За нас на село времето е много ценно.Ние не безделничим,както вие в града

Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето.

Редактирано от мaмчe на 27.06.07 23:37.



Тема Но защо не ползвашнови [re: дokтopa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.06.07 23:43



правилните термини?
Защо директор - кажи диктатор, или още по добре - комплексиран селянин с диктаторски амбиции.
Ако някой иска помощ - редно е и той малко да се постарае. Освен другото, ако се постарае, повече хора ще са склонни да му отговорят.
Ако някой дава съвет - е не е истина - човека не знае как и за какво да ползва кирилицата, акъл тръгнал да дава.

Не - няма да 'превеждам' ничии мнения.
На времето направих анкета - казах го. Болшинството бяха ЗА.
Това е достатъчно - поне за мен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: bira_more???нови [re: дokтopa]  
Автор**** (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 23:54



Бе писна ни от неграмотни писания на щльокавица. Изкьоравихме се в опити да четем безсмислици. Ми тъпо е да се ползува латиница за българския език и толкова.
Защо нападаш модератора също не е ясно. На времето имаше анкета, на която действително мнозинството настоя да четем на кирилица. Като не ти харесва, сменяй клуба! Има и такива, които толерират шльокавицата. Тук-НЕ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.