Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ПОМОЩ, КОКОШИ ТРЪНИ!  
Автор mama de (непознат )
Публикувано22.06.07 14:02



Здравейте! Съпругът ми има много големи кокши тръни от вече 10 години. Опита се да ги лекува с какво ли не от бабини девитини, лекарства с киселини до течен азот. Резултат - няма. Последно му казаха , че се махат напълно само с хирургическа намеса, но 15 дни след това няма да може да стъпва. Той се занимава с частен бизнес и не, че го поставя над здравето си, но все нещо наистина му пречи да се оттегли за 15 дни, защото без него там и два дни са много. Ако някой от Вас знае някаква рецепта бихме опитали, защото той е съгласен да се маже с какво ли не, само и само да ходи на работа.



Тема Re: ПОМОЩ, КОКОШИ ТРЪНИ!нови [re: mama de]  
Авторraля (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 15:20



здрасти! наскоро и на мен ми излезе такова нещо на ходилото и много ме болеше.Направих кратък преглед на темите във форума и научих кой как се е справил с проблема.Като много добро средство препоръчват лепенките на д-р Шол- купуваш ги от аптеката. Аз обаче направих друго - взех оцет,обелих няколко скилидки чесън и ги накиснах в оцета за около 24 часа. После взех една скилидка/ зависи от големината на тръна/ ,малко я размачках и я сложих на болното място.Отгоре залепих лепенка.След 2-3 дни повторих процедурата.Всеки път като махах лепенката, трънът ставаше все по-мек и успявах да го изрежа внимателно с ножичка.След 4 процедури изрязах /да се прави много внимателно!/ последните остатъци от удебелената кожа и успях с нокът да изстържа и жилото.Беше лесно.поне засега няма и следа от тръна.Нищо не пречи да пробвате. Бъдете упорити!



Тема Re: ПОМОЩ, КОКОШИ ТРЪНИ!нови [re: mama de]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 15:40



Имах няколко големи и досадни такива по ръцете. Много ми пречеха. Преди две години на едно запустяло място си направих градинка. Имаше много трева аз пък нямах инструмент и я оплевих с ръце. След една седмица ръцете ми се изчистиха и все едно никога не съм имал.
Какви са били тревите незнам. Някои от тях пускаха лепкав сок и оставяха кафяви следи по кожата. Помня, че едва си измих ръцете.



Тема Re: ПОМОЩ, КОКОШИ ТРЪНИ!нови [re: мм]  
Авторraля (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 20:19



ако се сетиш, може и Нобелова награда да вземеш



Тема Re: ПОМОЩ, КОКОШИ ТРЪНИ!нови [re: raля]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 22:25



Синът ми имаше кокоши трън на ходилото. Заведох го да го горят, но лекарката ме върна и ми каза да го наложа с пчелен клей. Като се позатопли се оформя тънък пласт, поставя се на тръна и се опакова с лейкопласт. Детето стоя така около 10 дни, като се къпеше и го мокреше. Когато свалих превръзката кокошият трън беше изчезнал. Нищо не съм изрязвала и изчопляла.
Дано помогне и на Вас!



Тема Re: ПОМОЩ, КОКОШИ ТРЪНИ!нови [re: мм]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 23:27



Най вероятно сред тревите е била и билката змийско мляко. По време на цъвтежа при откъсване на стеблото се отделя жълт лепкав сок, който оставя кафяво-жълти петна по кожата. Той се използва в народната медицина за лечение на кокоши тръни. Мои познати казват, че 2-3 намазвания с него са достатъчни за излекуване. Консултирай се с билкари къде може сега да се намери цъвтящо растение. Успех!



Тема Re: ПОМОЩ, КОКОШИ ТРЪНИ!нови [re: mama de]  
Автор topla_bira (минаващ)
Публикувано24.06.07 08:01



Имах като много малък.Махнаха се от сока на смокинята.Откъсва се голям лист и се намазват с бялото млечице.Оставя се то да изсъхне напълно.До десетина дни се размекват и падат.Метода се прилага ежедневно до изчистването им.



Тема Re: ПОМОЩ, КОКОШИ ТРЪНИ!нови [re: topla_bira]  
Авторx37 (Нерегистриран)
Публикувано24.06.07 10:59



Аз имах на раката, но беше пресен, всмисъл скоро се беше показал.
Пробвах това с оцеда и така и нищо не стана, понеже беше на дълбоко.
Взех на доктор Шол едно в тубичка, капваш върху него и чакаш един ден, така кожата пада без да боли, но ако е на дълбоко ще се наложи да сте опорити и то много, след като 10години сте оставили така нещата.



Тема Re: ПОМОЩ, КОКОШИ ТРЪНИ!нови [re: x37]  
Автор mama de (непознат )
Публикувано24.06.07 12:51



Благодарим много на всички, които ни отговориха. Ще опитаме да намерим тази билка и да приложим останалите рецепти, които ни изпратихте. Съпругът ми е готов да опита всичко, за да избегне хирургическа намеса. Още веднъж Ви благодарим. Бъдете живи и здрави!



Тема Re: ПОМОЩ, КОКОШИ ТРЪНИ! [re: mama de]  
АвторMaцa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.07 13:37



аз мойте ги махнах преди години с прахан- това е дървесна гъба. Запалва се да тлее и се гори мазола колкото търпи на болка. всеки ден по малко. след известно време се изронва и изчезва завинаги. Това е по рецепта на Баба Ванга.:) Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.