Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 21.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема кръстна връзка на коляно за и против операциянови  
Авторhm (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 12:22



здравейте , имам скъсан менискус и кръстна връзка. ще си оперирам менускиса сл месец, но се колебая за кръстната връзка. според ортопеда, който ме преглежда реставрацията й има смисъл само при спортисти, това е тежка операция и после може да се получат тежки артрози. според лекаря, който ще ме оперира пък ако не се направи възстановяване на таз връзка има опасност от артрози. не знам кое да направя. не съм спортистка, но си спортувам редовно за тонус. ходя на фитнес, плувам, по планини/ правила съм и много сериозни преходи след травмата/ . мисля да пия добавки глюкозамиди и тн, за да пазят хрущяла, но все пак. да я възстановявам или не тази кръстна връзка? ще се оперирам при Тони Георгиев, за когото съм чувала и навсякъде чета, че е много добър.



Тема Re: кръстна връзка на коляно за и против операция [re: hm]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано09.06.07 21:16



сaмо дa те питaм кaкви добaвки смятaш дa пиеш-понеже ми е изписaнa еднa (Geladrink) се интересувaм кaкви други имa. не съм билa в подобен случaй нa твоя за товa не могa дa отговоря нa въпросa ти.

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re: кръстна връзка на коляно за и против операциянови [re: hm]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 10:54



е хайде някохй да отговори де, не може никой да няма мнение по въпроса.
сикрет_19 изписани са ми всякакви глукозамиди, също така артривит спин /който е кколаген/ и разни други неща. ще погледна рецептата ако искаш. но предимно ми препоръчваха дона- което е за жени в климактериум. , но си е глюкозамид де.



Тема Re: кръстна връзка на коляно за и против операциянови [re: xм]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 10:55



да уточня, че не съм в климактериум :))) а просто добавката била добра.



Тема Re: кръстна връзка на коляно за и против операциянови [re: hm]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 12:34



е хайде де хора, верно , че не ми текат течения след секс с непознат без презерватив / това е за форум на самоубийците/ и не ми се забелва главичката на пениса, но все пак и моето е важно. дайте някакво инфо



Тема Re: кръстна връзка на коляно за и против операциянови [re: hm]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано11.06.07 17:43



Възстановявай.

Bеer? Mоre?




Тема Re: кръстна връзка на коляно за и против операциянови [re: hm]  
Автор firrst (член)
Публикувано11.06.07 20:51



Не ти трябва операция!!!!




Тема Re: кръстна връзка на коляно за и против операциянови [re: hm]  
Автор321 (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 22:25



Иди при доктор Хубенов, в Дианабад, и той ще ти каже точно какво да правиш. Според мен трябва да възстановиш всичко ако изкаш да си читав след това. Аз съм на 56 години д-р Хубенов ми направи артроскопия повече от сполучливо. На третия ден ме изписаха, лежах в къщи. Вече една година нямам проблеми никакви. Както виждаш годините ми са много, килограмите също, и нямам никакви оплаклания. Приема в Дианабад на шестия етаж сутрин до дванадесет но се чака, ако си с направление плащаш само потребителска такса. За операцията платих само потребителска такса и три лева на ден. При мен имаше със скъсани връзки на коляно също ги изписаха на третия ден, даже се поскараха че късно е отишъл и имаше някакъв проблем и прави много физиотерапия. Не съм се интересувал каква и защо. Успех.



Тема Re: 321нови [re: 321]  
Авторdert (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 08:29



После и патерици ще си вземеш не се притеснавай
има време!!!!



Тема Re: кръстна връзка на коляно за и против операциянови [re: hm]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 18:02



Моето мнение е, че трябва да се направи операция на връзката. Аз лично преди 2 месеца направих такава и сега се възстановявам. Не е нужно да си активен спортист. Като нямаш връзка имаш нестабилност в коляното, аз лично 1 година кретах с частично скъсана и беше много досадно, защото дори при малко по-сериозно завъртане и усукване на коляното усещах нестабилност и се подуваше леко. Дори и да не спортува активно човек, все пак прави движения, които могат да доведат до по-сериозни последици за коляното - слизане по стълби, рязко завъртане и т.н....Самата операция е около час, с частична упойка, после 1-2 дни лежиш в болницата, след това 25 дни шина с изправено коляно и без да стъпваш и после рехабилитация и възстановяване. Няма да можеш да ходиш на работа около 2 месеца(най-много).Ще минат около 5-6 месеца до 100% натоварване. Времето не минава лесно, но все пак това си е здраве и не трябва да се правят компромиси.Лично аз препоръчвам д-р Хубенов в Дианабад. Познавам няколко човека с негови операции на връзка и всички до един са напълно възстановени, карат си ски, играят футбол и т.н.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.