Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 18.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Цитонамазка - III A групанови  
Авторmi_jo (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 13:20



Здравейте. Уплашена съм от резултатите си на цитонамазката. 3-та А група. Лекарката каза, че имам някакъв възпалителен процес и ми предписа Betadine за вагинално приложение. Трябва седем дни да си ги слагам и след това да отида за нова цитонамазка. Имам и раничка, която трябваше да маже с лекарство, но сега ще чакам да видим новата цитонамазка. На 33 години съм с едно дете на 10 г. Много съм уплашена да не е най-лошото. Ако споделите мнение или ме насочите къде да прочета, ще ви бъда благодарна.



Тема Re: Цитонамазка - III A групанови [re: mi_jo]  
Автор Mese4inka (член)
Публикувано01.03.07 15:05



Потърси в търсачката нещо за ПАП-групите, ЧПВ, конизация (за последното има доста обширна тема). В началото наистина е доста страшно като се сблъскаш с теремина рак на маточната шийка, но не изпадай в паника-докато не си IV група може да си отдъхнеш и трезво да обмислиш как да действаш:
1. Избираш си добър онколог-гинеколог
2. Правиш си генотипизиранен на ЧПВ
3. Засилваш имунната си система
4.Следиш постоянно състоянието си.
Успех!



Тема Re: Цитонамазка - III A групанови [re: Mese4inka]  
Авторmi_jo (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 15:32



Благодаря за отговора. Наистина изчетох много материал. Имам основания да се тревожа, но не чак толкова. Каквото каже доктора, това ще правя.



Тема Re: Цитонамазка - III A групанови [re: mi_jo]  
Автор Mese4inka (член)
Публикувано01.03.07 15:36



Съветът ми е да потърсиш повече от 1 мнения. Ако нещо те тревожи при методите на твоя гинеколог-не се доверявай на преценката му! За да си сигърна,че ще постъпиш правилно се консултирай и с още някого.



Тема Re: Цитонамазка - III A групанови [re: Mese4inka]  
Авторmi_jo (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 15:41



Да, благодаря за съвета. Ще отида и при друг. Нека сега да проведа лечението и да ми вземат контролна цитонамазка и догава ще потърся друг лекар. Действително преди да ми вземат цитонамазка имах бяло течение. Мисля че след приложените лекарства /4 таблетки наведнъж вечерта и 4 на сутринта/ се отървах от течението, но сигурно имам и инфекция.



Тема Re: Цитонамазка - III A групанови [re: mi_jo]  
Автор Mese4inka (член)
Публикувано02.03.07 09:11



Тази раничка, ти е била първия признак,че трябва да обърнеш по-сериозно внимание на този проблем. Гинекологът ти е трябвало да ти обясни какво се прави за лечението и до какво може да доведе липсата на такова. Аз от раничка на раничка стигнах до IIIБ.



Тема Re: Цитонамазка - III A групанови [re: mi_jo]  
Авторmi_jo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 11:31



Доста неща изчетох, мисля, че лекарката правилно ми прави сега лечение и на втората цитонамазка ще видим какво ще стане.
Проблемите идват от там, че сме немарливи към себе си, поне за себе си говоря, а и много други жени са така. Уж сме интелигентни, уж разбираме ползата от профилактични прегледи, а не ходим навреме.



Тема Re: Цитонамазка - III A групанови [re: mi_jo]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 12:50



С лекарства/антибиотик/ можеш да стигнеш до 2-ра група. Почти всички жени имат ПАП 2. Така че нищо опасно няма за теб. Навреме си отишла.



Тема Re: Цитонамазка - III A групанови [re: тoни]  
Авторmi_jo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 13:31



Благодаря и на Тони!!!



Тема Re: Цитонамазка - III A групанови [re: mi_jo]  
Автор Mese4inka (член)
Публикувано02.03.07 15:45



Не винаги немърливостта е причина да се стигне до висока група. Аз ходя повече от редовно на прегледи, но ако навреме ми беше казано до какво може да доведе една такава раничка, щях да се потърся начини да подсиля имунната си система, например. Вече ни се налага да се самообразоваме :( Добре, че интернет предлага обширна информация!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.