Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 02.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Боли ме под последното дясно ребронови  
АвторДeнчo (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 20:57



Боли ме под последното дясно ребро. Не казвам подребрие защото само и точно под реброто ме боли. Болката не е изцяло, а се мести от десния коремен мускул до началото на плаващото ребро. Не ме боли постоянно но се появява всеки ден за по два-три часа. Никакви други оплаквания нямам но това ме притеснява защото вече го има от два-три месеца. Че ще ходя на лекар е ясно, но при какъв незнам. Ако има други имали същия проблем, ще съм им благодарен ако споделят. Ако има лекари тук във форума нека и те ме насочат.



Тема Re: Боли ме под последното дясно ребронови [re: Дeнчo]  
Авторoпa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 01:03



Ако идва малко по отвътре /по дълбоко/, може да е гастрит или язва на дванайсетопръстника. И аз имах подобе проблем. Почна се с 2-3 часа на ден, после се будих нощем с гадене, но сега вече да чукна на дърво съм окей.
Освен болката, цветът на изпражненията ти също са показател за състоянието на стомаха и дванайсетопръстника. Ако са тъмни /почти черни/ то значи наистина имаш стомашен проблем. Успех



Тема Re: Боли ме под последното дясно ребронови [re: Дeнчo]  
Авторfirst (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 09:05



Някаква стара контузия.Масажирай го леко когато се появи болката и всичко ще отшуми.





Тема Re: Боли ме под последното дясно ребронови [re: Дeнчo]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 09:33



Ами на мен ми се появи подобна болка, само че от ляво и беше непрекъсната, като се усилва при кихане, кашляне и вдишване. Оказа се интеркостална невралгия. Аз бях хукнала на ортопед, но ме пратиха при невролог. Ако болката ти не е свързана с контузия, може и при теб да е невралгична. Въпреки че на много места пише, че този вид болки се появавали предимно от ляво...
Съветвам те по-скоро да решаваш за какъв лекар си и да се консултираш, защото аз самата чаках около седмица и болката накрая стана нетърпима





Тема Re: Боли ме под последното дясно ребронови [re: l]  
Автор Blake (минаващ)
Публикувано08.01.07 11:13



аз имам абсолютно същата болежка, точно отдясно. При кихане все едно някой ме сритва в ребрата. Иначе през останалото време нищо ми няма и дори не ме боли... Бе тая болест да не е заразна, че и майка ми се оплакваше от същото преди 2-3 седмици???



Тема Re: Боли ме под последното дясно ребронови [re: Дeнчo]  
Авторtania (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 12:13



Личният лекар може да те прати на ехограф за проверка на жлъчката.



Тема Re: Боли ме под последното дясно ребронови [re: Дeнчo]  
Авторhipi (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 21:47



Едно време древните хора са наричали хората с болка под дясното подребрие-хипохондрици:) Днес това е др. значение...

Сега сериозно-аз имах такава болка по половиния пояс-протежението от пъпа до послед. ребро. След седмици избиха мехури-Херпес Зостер. Боли месеци наред. Не знам дали може да боли без да избият мехурите. Освен всички горни предположения може и да е херпес зостер. Поледувал (-а) ли си от варицела (шарка)?
Направи си ехограф на коремни органи.



Тема Re: Боли ме под последното дясно ребронови [re: tania]  
Авторfresia (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 18:32



В дясно са черния дроб с жлъчния мехур,по-надолу е слезката.Стомаха и дванадесетопръстника са вляво.Поискай си видеозон.



Тема Re: Blakeнови [re: Blake]  
АвторAнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 10:01



Да нямаш счупено ребро???



Тема Re: Боли ме под последното дясно ребронови [re: Дeнчo]  
Авторfirst (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 16:23



Някаква стара травма се обажда,сигурно си я провокирал с нещо/удар,тесни дрехи, преумора, настинка/.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.