ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 25.04.14 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема питане- ниска телесна температура  
АвторЛeдeнo мoмичe (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 23:30

Надявам се да получа насочващ отговор какво значи човек да има постоянна телесна температура 34 градуса С? Може ли това да е симптом за някакво ендокринно заболяване? Ако тоговора е ДА, какви изследвания трябва да направя?

Тема Re: питане- ниска телесна температуранови [re: Лeдeнo мoмичe]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано19.01.07 23:31

Ми първо трябва да проверите термометъра - за всеки случай.
Иначе трябва консултация с ендокринолог.

Bеer? Mоre?

Тема Re: питане- ниска телесна температуранови [re: bira_more]  
АвторЛeдeнo мoмичe (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 23:41

Термометрите са в ред, но аз не съм. Преди ми беше забавно да покажа термометъра с отмерена температура 34-35 ` С, но към днешна дата вече не е така. Имам нужда от помощ, а не зная от къде да започна.

Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.01.07 01:32

Нали ти казвам - като начало ендокринолог.
Може би имаш намалена обмяна, може би е нещо друго.
А може и да е конституционна осоеност - демек яд с който ще си живееш - при това по дълго, защото при по ниска температура и стареенето се забавя.

Bеer? Mоre?

Тема Re: питане- ниска телесна температуранови [re: bira_more]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано21.01.07 15:22

аз зная че при анорексията температурата на тялото пада под 36 градуса

Тема Re: питане- ниска телесна температуранови [re: aaa]  
Авторcтyдeнa (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 15:18

И аз имам много ниска температура, едва я докарвам до 35 градуса. Никаква анорексия нямам, нито пък е конституционна особеност, защото това е само от две години, след една пневмония, когато повече от 10 дни не можах да смъкна под 40 градуса и си мисля, че тогава ми се повреди терморегулацията. Наскоро карах грип и като нормалните хора вдигнах 38,5, но след това пак се върнах под 35.

Търсих информация в интернет и намерих, че това означава отслабнала имунна система и намалени съпротивителни сили. Честно казано, не съм сигурна, защото не боледувам по-често от другите около мен, даже по-скоро напротив.

Във всички случаи е неприятно, но не е болка за умиране, така че не се притеснявай. Може пък наистина за компенсация да живеем повече.

Авторвeccc (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 01:01

И аз май имам същия проблем, рядко си мерря температурата но наскоро повече от 36 не се качва, и си мислих първо че термометъра е развален , но след това е мерих с друг и пак същото ,и започнах да си мисля че не я меря както трябва ,и че не мога да го сложа както трябва, но сега вече разбирам че можеби наистина ми е била 36гр. На какво се дължи, много ми е интересно

Автор5591 (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 10:00

Баща ми е с постоянна температура 35 градуса цял живот.Сега е на 75 години ,не е боледувал от нищо сериозно , все още е жизнен и работи.Така че няма нищо страшно, щом се чувствате добре

Тема Re:5591нови [re: 5591]  
Авторre (Нерегистриран)
Публикувано03.02.07 23:27

ПРОБАЙ С ГРЕЯНА РАКИЯ.

*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.