Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 08.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема нещо, което забелязвам отскоронови  
Автор ketamina (непознат )
Публикувано16.11.06 09:19



Ами от известно време усещам кожата на лицето си, и особено около очите, някак си неестествено опъната. С каквото и да се намажа, все си е така. Неприятно е, като че ли ще се скъса. Може би това е признак на дехидратация, но никаква козметика не ми помага и не зная какво да направя. Някой имал ли е подобен проблем и отстраним ли е той? Има ли нещо, с което мога да си помогна бързо, защото това опъване наистина е дразнещо особено сега през зимния сезон? Вероятно се дължи и на бременността ми....вече в 7-ми месец...., а може да е просто липса на някакъв витамин или минерал, но кой от всичките? Моля за съвет. Благодаря ви предварително.



Тема Re: нещо, което забелязвам отскоронови [re: ketamina]  
Автор*-* (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 17:05



Като родиш,ще ти мине.





Тема Re: нещо, което забелязвам отскоронови [re: ketamina]  
АвторJoanna (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 18:59



Флуцинар!
Това е кремче в тубичка,по точно някакъв вид мас.Аз винаги след баня семажа с него.Около 5 лв струва.Не може да ти навреди.



Тема Re: нещо, което забелязвам отскоронови [re: Joanna]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано16.11.06 19:28



как можеш да даваш такива съвети на бременна жена, след като очевидно не разбираш и не знаеш какво препоръчваш.
кремче - безобидно, не може да ти навреди... ДА ама НЕ!

ето какво пише за него:

Флуцинар
Производитель: Jelfa, Польша
Форма выпуска: гель 15 г
Состав: 1 геля содержит флуцинолона ацетонид 250 мкг.
Действие: Противовоспалительное, противоаллергическое действие, противозудное действие.
Показания: Псориаз, красный плоский лишай, аллергические заболевания кожи, ожоги I степени, себорея, угри.
Противопоказания: Бактериальные, вирусные, грибковые заболевания, туберкулез кожи, кожные проявления сифилиса, опухоли кожи, беременность.
Способ применения: Наружно 1 - 3 раза в сутки.
Взаимодействие: Не описано.
Побочные действия: Аллергические реакции на действующее вещество.


флуцинар съдържа глюкокортикостероид, който никак не е безобиден!

забележи - противопоказание - бременност!

това не е вазелин някакъв за всекидневна употреба.

ей, това простотията по хората ходи, не ходи по гората!

Редактирано от нoчнoй_дoзop на 16.11.06 19:35.



Тема Re: нещо, което забелязвам отскоронови [re: ketamina]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано17.11.06 12:49



Малко повечко мастноразтворими витамини няма да ти навредят.
Можеш да мажеш кожата около очите с 1 капка Геритамин (това е смес от вит. А и Е). Вътрешно - по 1 сашета Суправит АСЕ+Se. Имаш нужда от антиоксиданти - за себе си и бебчо! :)))

Наскоро в книжарниците излезе една книга - "Лекарство, бременност и лактация". Съветвам те да си я купиш - струва си. Много е полезна, защото съдържа най-последните сведения кои лекарства и витамини, и в какви дози, не вредят на бременната и кърмачката, и защо.

Много внимавай, не ти препоръчвам да ползваш нищо без да си прочела листовката към него!!!!



Желая ти успешно износване на детенцето, и - умната!

Елате си узнете лордот!

Тема Re: нещо, което забелязвам отскоро [re: Duchessa]  
Автор ketamina (непознат )
Публикувано17.11.06 14:17



Благодаря ви много за съветите. Днес лекарката ми каза, че трябва да увелича приема на вода до 2.00 литра дневно, но аз като си представя колко ужасно и раздуто се чувствам след само една чаша вода, направо ми се плаче. :(((( То това бебе ми е вдигнало стомаха до гърлото, направо не зная как ще бъде нататък. До края на бременността сигурно само вода и витамини ще мога да поемам...без никаква храна :((((...Иначе се мажа с геритамин около очите, но не зная защо усещам, че след половин час отново се появява това силно опъване. Затова сега се сещам да попитам, възможно ли е този витамин да предизвиква нещо като повърхностно изгаряне на кожата след продължителна употреба? Аз се мажа с него от 1 седмица, но няма подобрение. Колкото до мастноразтворимите витамини, в периода на бременност разбрах, че не се препоръчват някои от тях, особено витамин А. Затова се въздържам засега.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.