Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:22 01.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Лекува ли се депресията?нови  
Автор xpиcтинa (непознат )
Публикувано10.11.06 16:35



Извинявайте, ако повтарям темата, но видях че тука пишат много хора, които са се лекували от депресия. Искам да помоля ако има някой, който се е излекувал напълно, да ми пише.

Аз съм една отчаяна майка, чиято дъщеря от години се бори с тежка депресия без почти никакъв успех. Вече седма година ходиме по мъките, сменяме лекари и лекарства, но резултат няма. Оправя се временно, докато пие лекарствата, но след като лекарят каже, че е вече излекувана и спре да ги пие, максимум след 3-4 месеца всичко започва отначало. Пила е ципралекс, сероксат, серопрам и още един антидепресант, който в момента не се сещам как се казва. Сега и изписват деанксит.

Вече не вярвам, че депресията може да бъде излекувана.Моля ви, ако някой се е излекувал от тази страшна болест, нека сподели. Ако не желаете тука, пишете ми лично съобщение или на hmilenova@gmail.com

Благодаря предварително на всички, които се опитат да ни помогнат със съвет.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 17:21



сексът лекува наистина,да си хване любовник,нека не ви звучи смешно-има нужда от любовна тръпка,а не от лекарства



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: няkoя cи]  
Авторbuba (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 17:50



Депресията може да се излекува напълно с класическа хомеопатия.Казвам го от личен опит.В началото на годината получих такава и се излекувах за период от седмица.Но,депресията не идва само по веднъж,явно съм податлива и сега пак навлизам в някакво такова състояние.Доволна съм от това,че знам къде да отида.Влез в клуб Хомеопатия за повече подробности.Желая от сърце успех.





Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Автор akupunkturist (и Лекар)
Публикувано11.11.06 00:01



Лекува се, но пациента трябва да има малко самодисциплина, за да може лекаря да помогне. Трябва и да се избягват някои вредни навици (напр. в храненето, гледане на телевизия, лягане навреме, ...)

Иглотерапевт и Фитотерапевт


Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 17:55



Аз се лекувах 2 години и половина със Серопрам.Много съм доволна от цялата терапия,макар,че ри мен беше хронифицирало и наред с депресията лекувах и страхови състояния.Но пациента не трябва да забравя,че не може да разчиата само на медикамента.Той подготвя и предоставя почвата,на която може да се прилови една психотераия или самия болен да влага от себе си.нека да промени начина на си живот,интересите,да си псотави цели.Може би има и друга психологична причина,която трябва да се намери и да се острани.Иначе посовените антоидеперсанти са многодобри.Ципралексът е най-новия и преичстен от странични ефекти.Мой приятел беше стигнал до критични граници,но с него се съвзе за около 3 години и се върна към работата си и нормалния живот.Депресията е напълно лечимо състояние.Но просто антидеперсантите трябва да се пият продължително време и по добра схема.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Автор Micaela (непознат)
Публикувано12.11.06 21:10



Ще ти дам едно непрофесионално мнение. Според мен тя може да излекува своята депресия в присъствието на хора, които я обичат и й го показват, тя има нужда да се почувства обичана, има нужда да има за какво да живее и на какво се радва, има нужда от весело и любвеобвилно семейство и приятели, а не от хапчета и постоянни разговори на тази тема.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: Micaela]  
Автор3A (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 21:31



Подкрепям мнението на Микаела! Повечето проблеми си сьздаваме сами. Зависи колко е пораснала, в каква среда е, каква и е житейската философия, колко е комуникативна, кьде живее...трябва някой да и покаже колко е хубава, нужна, умна, добра...



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано13.11.06 01:05



на каква възраст е дъщеря ви?
опитайте се да намерите истинската причина за депресията.
макар че доколкото знам иам и депресии които са без ясна причина, обикновено за да се стигне до депресия си има причина, дори вие да не я виждате, осъзнавате, разбирате, или тя не ви я казва, или дори и тя може да не я осъзнава, или всички да се правите че не знаете или наистина да не знаете.
накратко причината за депресията е разминаването между желанията на човек и обективните възможности за осъществяване на желанията.
може да е нещастна любов или някаква несбъдната амбиция.

ако не можете нищо друго да направите - антидепресантите се пият дълго - да речем една година и след това с е намалява дозата постепенно по определена от лекар схема.
ако само чакате антидепресанта да подейства и почти веднага го спрете, ефекта е такъв. даже и след продължително лечение с антидепресант пак може да се върнат старите симптоми. възможни са и усложнения при спирането - въпреки че го отричат, получава се известна зависимост все пак.

а деанксита няма да помогне, това е лекарство от съвсем друга група, това не е антидепресант.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автордa дa (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 07:56



изразявам скромно мнение.функцията на антидепресантите е да синтезират хормона на настроението-серотонин. но те много яко се намесват във химията на мозъка което не е препоръчително за човека.по добрия вариант е да се намери естествен начин за синтезиране на серотонина.това може да бъде всяко занимание което води до повишаване на настроението ударно.например екстремни спортове, създаване на овощна или друга градина,яко пазаруване или нещо друго което харесва на дъщеря ви.просто да наблегне силно само на тези дейности които и носят ударна доза добро настроение,тогава все едно гълта антидепресант без да се намесва в природата.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Автор xpиcтинa (непознат )
Публикувано13.11.06 20:29



Мили момичета, благодаря ви за проявения интерес и съветите.

За съжаление проблемът на дъщеря ми не е обикновено лошо настроение от липса на внимание, а истинска депресия като медицинска диагноза, поставена от трима отделни психиатри. Разбира се, че и ние, и лекарите знаеме причините за депресията и те според лекарите са достатъчно сериозни. Лошото е, че вече много години обещават, че с лечение с антидепресанти ще се оправи, но това не се случва и вече се обезверяваме, че може да се излекува напълно. Опитахме и психотерапия, но също без особен успех. Вече за трети път няколко месеца след като я обявят за излекувана и спре лекарствата, всичко започва отначало. А е само на 27 години. Затова писах тука с надежда да ми отговори някой, който се е излекувал и да сподели с какво лекарство и при кой лекар.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.