Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:08 04.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Лекува ли се депресията?  
Автор xpиcтинa (непознат )
Публикувано10.11.06 16:35



Извинявайте, ако повтарям темата, но видях че тука пишат много хора, които са се лекували от депресия. Искам да помоля ако има някой, който се е излекувал напълно, да ми пише.

Аз съм една отчаяна майка, чиято дъщеря от години се бори с тежка депресия без почти никакъв успех. Вече седма година ходиме по мъките, сменяме лекари и лекарства, но резултат няма. Оправя се временно, докато пие лекарствата, но след като лекарят каже, че е вече излекувана и спре да ги пие, максимум след 3-4 месеца всичко започва отначало. Пила е ципралекс, сероксат, серопрам и още един антидепресант, който в момента не се сещам как се казва. Сега и изписват деанксит.

Вече не вярвам, че депресията може да бъде излекувана.Моля ви, ако някой се е излекувал от тази страшна болест, нека сподели. Ако не желаете тука, пишете ми лично съобщение или на hmilenova@gmail.com

Благодаря предварително на всички, които се опитат да ни помогнат със съвет.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 17:21



сексът лекува наистина,да си хване любовник,нека не ви звучи смешно-има нужда от любовна тръпка,а не от лекарства



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: няkoя cи]  
Авторbuba (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 17:50



Депресията може да се излекува напълно с класическа хомеопатия.Казвам го от личен опит.В началото на годината получих такава и се излекувах за период от седмица.Но,депресията не идва само по веднъж,явно съм податлива и сега пак навлизам в някакво такова състояние.Доволна съм от това,че знам къде да отида.Влез в клуб Хомеопатия за повече подробности.Желая от сърце успех.





Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Автор akupunkturist (и Лекар)
Публикувано11.11.06 00:01



Лекува се, но пациента трябва да има малко самодисциплина, за да може лекаря да помогне. Трябва и да се избягват някои вредни навици (напр. в храненето, гледане на телевизия, лягане навреме, ...)

Иглотерапевт и Фитотерапевт


Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 17:55



Аз се лекувах 2 години и половина със Серопрам.Много съм доволна от цялата терапия,макар,че ри мен беше хронифицирало и наред с депресията лекувах и страхови състояния.Но пациента не трябва да забравя,че не може да разчиата само на медикамента.Той подготвя и предоставя почвата,на която може да се прилови една психотераия или самия болен да влага от себе си.нека да промени начина на си живот,интересите,да си псотави цели.Може би има и друга психологична причина,която трябва да се намери и да се острани.Иначе посовените антоидеперсанти са многодобри.Ципралексът е най-новия и преичстен от странични ефекти.Мой приятел беше стигнал до критични граници,но с него се съвзе за около 3 години и се върна към работата си и нормалния живот.Депресията е напълно лечимо състояние.Но просто антидеперсантите трябва да се пият продължително време и по добра схема.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Автор Micaela (непознат)
Публикувано12.11.06 21:10



Ще ти дам едно непрофесионално мнение. Според мен тя може да излекува своята депресия в присъствието на хора, които я обичат и й го показват, тя има нужда да се почувства обичана, има нужда да има за какво да живее и на какво се радва, има нужда от весело и любвеобвилно семейство и приятели, а не от хапчета и постоянни разговори на тази тема.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: Micaela]  
Автор3A (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 21:31



Подкрепям мнението на Микаела! Повечето проблеми си сьздаваме сами. Зависи колко е пораснала, в каква среда е, каква и е житейската философия, колко е комуникативна, кьде живее...трябва някой да и покаже колко е хубава, нужна, умна, добра...



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано13.11.06 01:05



на каква възраст е дъщеря ви?
опитайте се да намерите истинската причина за депресията.
макар че доколкото знам иам и депресии които са без ясна причина, обикновено за да се стигне до депресия си има причина, дори вие да не я виждате, осъзнавате, разбирате, или тя не ви я казва, или дори и тя може да не я осъзнава, или всички да се правите че не знаете или наистина да не знаете.
накратко причината за депресията е разминаването между желанията на човек и обективните възможности за осъществяване на желанията.
може да е нещастна любов или някаква несбъдната амбиция.

ако не можете нищо друго да направите - антидепресантите се пият дълго - да речем една година и след това с е намалява дозата постепенно по определена от лекар схема.
ако само чакате антидепресанта да подейства и почти веднага го спрете, ефекта е такъв. даже и след продължително лечение с антидепресант пак може да се върнат старите симптоми. възможни са и усложнения при спирането - въпреки че го отричат, получава се известна зависимост все пак.

а деанксита няма да помогне, това е лекарство от съвсем друга група, това не е антидепресант.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автордa дa (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 07:56



изразявам скромно мнение.функцията на антидепресантите е да синтезират хормона на настроението-серотонин. но те много яко се намесват във химията на мозъка което не е препоръчително за човека.по добрия вариант е да се намери естествен начин за синтезиране на серотонина.това може да бъде всяко занимание което води до повишаване на настроението ударно.например екстремни спортове, създаване на овощна или друга градина,яко пазаруване или нещо друго което харесва на дъщеря ви.просто да наблегне силно само на тези дейности които и носят ударна доза добро настроение,тогава все едно гълта антидепресант без да се намесва в природата.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Автор xpиcтинa (непознат )
Публикувано13.11.06 20:29



Мили момичета, благодаря ви за проявения интерес и съветите.

За съжаление проблемът на дъщеря ми не е обикновено лошо настроение от липса на внимание, а истинска депресия като медицинска диагноза, поставена от трима отделни психиатри. Разбира се, че и ние, и лекарите знаеме причините за депресията и те според лекарите са достатъчно сериозни. Лошото е, че вече много години обещават, че с лечение с антидепресанти ще се оправи, но това не се случва и вече се обезверяваме, че може да се излекува напълно. Опитахме и психотерапия, но също без особен успех. Вече за трети път няколко месеца след като я обявят за излекувана и спре лекарствата, всичко започва отначало. А е само на 27 години. Затова писах тука с надежда да ми отговори някой, който се е излекувал и да сподели с какво лекарство и при кой лекар.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано13.11.06 22:32



ха, не бяха ме наричали досега момиче, аз съм мъж с 10 години по-голям от дъщеря ви.
ясно е, че има проблем някакъв, дъщеря ви има ли си съпруг или приятел?
води ли редовен сексуален живот? вероятно не е най-тактичното да задавам тук тези въпроси, но така или иначе обсъждаме проблема, а и сте анонимни.
може би раждането на дете ще отключи друг механизъм в главата й?

и още нещо - защо след достигане на едно нормално състояние с помощта на антидепресанти веднага я обявявате за излекувана и бързате да ги спирате?
доколкото ми е известно, необходимо е минимум 6 месеца, а често и повече от година след това да се продължи лечението. така вие постигате краткотраен ефект и веднага спирате антидепресанта и състоянието се връща. няма време да се закрепи новата схема в главата на момичето. освен това антидепресант не се "спира", а се намалява много бавно и постепенно.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Автор MapaHecepиoзнaтa (непознат )
Публикувано14.11.06 11:16



Кога забелязахте за първи път депресията?
На колко години беше тогава вашето дете?





Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор xpиcтинa (непознат )
Публикувано14.11.06 15:36



Извинявайте, ако съм ви засегнала, останах с впечатление, че повечето отговорили ми са млади жени и се обърнах общо към всички.

Разбира се, че антидепресантите се пият с години и се спират постепенно, така и правиме. Но кога и как да ги спре не решаваме ние, а психиатрите, които я лекуват. Лошото е, че те я обявяват за излекувана, но след няколко месеца депресията се връща. Точно затова писах тука, надявайки се, че ще ми отговори някой излекувал се, за да ми препоръча лекар и лекарство, които са му помогнали.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: MapaHecepиoзнaтa]  
Автор xpиcтинa (непознат )
Публикувано14.11.06 15:38



Отдавна, нямаше още 21. Претърпя голям емоционален стрес, последваха сериозни здравословни проблеми и всичко това отключи депресия у нея.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Авторлилa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 17:46



Това "нещо", и сходните му, се лекуват само с психотерапия, но при добър специалист и то не за няколко месеца, а поне няколко години. Това е суровата истина, казвам го от опит. Лекарствата, както при всички заболявания, влияят на симптомите, не на причината. А причината понякога се разбира след 2-3 сеанса/2-3 години психотерапия. Зависи от травмата, личностните характеристики, желанието на човек да се бори с проблема. Лошото при тези заболявания е , че най-краткото решение обикновено е най-нетрайното.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Авторпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 20:40



Моят опит е по скоро с тревожно-депресивно състояние. Пила съм антидепресанти два пъти. Първият път когато започнах лечението, в продължение на две години и половина. После една година изкарах без лекарства. И втори път, за период от една година, но тогава беше в минимална поддържаща доза, защото усещах леко връщане на симптомите и с психиатърката решихме, че ще е добре да се предпазя от това, и последва още една година лечение с антидепресант. Повече от година и половина не съм пила антидепресанти. Факт е че за сега се чувствам добре и не очаквам отново да изппадна в тревожно-депресивно състояние. Но дори и да се случи, вече разпознавам симптомите и ако се налага отново бих започнала да пия антидепресант. От срещите си с психиатъра се научих по-добре да се справям със стреса и трудностите в живота и изобщо да се грижа за психическото си здраве.
Не мога да твърдя дали депресията се лекува или не. Познавам хора, които са пили антидепресанти за определено време и са ги спрели. Познавам и такива, които от години карат на поддържаща доза. Доста индивидуално е.
Моят съвет е да си намерите един психиатър, на който да се доверите и съм сигурна, че ще има резултат. Моята психиатърка сменя дози, сменя антидепрсанти докато намери най-подходящият вариант. И се постигна ефект.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано14.11.06 21:21



вие обаче упорито пордължавате да се правите, че никой нищо не ви е споменал за секс. да не би тази дума да е табу за вас?
ако е така, няма да се справите с проблема.
не твърдя, че секса е панацеята, но все пак е нещо, което не бива да се подценява.
прави ми впечатление, че дъщеря ви е "само на 27", а това значи че е напълно зряла жена, която би следвало да е в състояние да се грижи сама за себе си, че и не само. имам странното усещане, че я задушавате, че я третирате като дете. дали пък в тази посока не бива да се търси? но не съм оптимист, че ще разберете.
жалко за момичето.
представям си как отива на лекар с мама и татко. може би и навсякъде и във всичко - с мама и татко. вероятно момичето си няма и приятел поради същите причини. извинявайте ако ви обвинявам несправедливо, може да не съм прав, но с такова впечатление оставам от това което пишете.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано14.11.06 22:09



А ти кой си и с какво основание хвърляш обвинения към непознати?

Жената ясно е казала какво пита - съвет за лекарство и лекар.
Не се вижда да можеш да отговориш нещо по проблема, значи просто те сърби любопитството и не изразявай толкова гръмко недоволството си, че не са ти го почесали.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: лилa]  
Авторpoзи (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 22:17



моля те ако си от София предложи добър психотерапевт



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: _snowqueen_]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано15.11.06 08:12



аз съм човек, който пише в свободен форум. имам право да изразя мнението си. тя сама потърси помощ от обикновени хора като мен, след като очевидно не е удовлетворена от лекарите. не съм я карал насила да го прави. ако е искала мнение на специалист, щеше очевидно да го потърси, което е и правила досега, доколкото разбирам без удовлетворителен ефект.

по въпроса си имам мнение, и ще го заявявам колкото си искам гръмко, като не ти харесва - не чети! тук не виждам модератор, нито някакви правила на клуба някъде обявени, следователно се държа както преценя за добре.

ако на теб това ти се струва пикантерия и задоволяване на любопитство - толкова по-зле за теб, явно съдиш по себе си и за другите. за мен това е въпрос от съществено значение, свързан с проблемите на страдащото от депресия момиче.
не виждам никакъв резон да се крият подобни неща и да се държат като ощипани госпожици, още повече са достатъчно анонимни тук така или иначе.

очевидно демонстрираш твърде елементарни разсъждения и не можеш да надхвърлиш махаленско-клюкарското си ниво.

жената не пита за лекарство или лекар, а пита дали изобщо е лечима депресията, смятам, че по този въпрос определено не трябва да се търси мнение на неспециалист. а според мен любовта, секса и свободата от родителско попечителство могат да бъдат най-сероизното лекарство. очевидно е, че симптоматично са я лекували, без да се помъчат да намерят и отстранят причината за депресията.

според скромното ми мнение депресията е лечима в случай, че се отстранят причините, довели до появяването й. и то при условие, че това стане в някакви разумни граници във времето. когато мине много време шансовете намаляват, понеже тази нагласа се фиксира трайно. колко е това време обаче не мога да кажа, предполагам е при всеки индивидуално, но да речем след 5-10 години едва ли ще има шансове.

Редактирано от нoчнoй_дoзop на 15.11.06 08:19.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: poзи]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано15.11.06 09:57



Имам отлични впечатления от д-р Ирина Шопова от София, която лекува успешно моя леля. GSM 0888524539



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано15.11.06 12:49



Тц........

.......Не демонстрирам разсъждения, а ти обръщам внимание какво точно пита жената, щото явно си прескочил да го прочетеш. Пробвай пак. Авторката ДВА пъти в постинги лично до теб пояснява какво я интересува.

Чета темата, защото имам роднина с подобни проблеми и също, както и авторката на темата, ме интересуват координатите на кадърен психиатър. За съжаление не виждам някой да е споделил такива.

Както сам забелязваш, това е свободен форум, но специализиран по тематика, затова един съвет - когато се изказваш неподготвен по тема, която явно ти е далечна, не го прави от позицията на последна инстанция. Може да ти е чудно, но далеч не всичко в психиатрията се обяснява с чичко Фройд. Опитай да прочетеш и нещо друго.


п.п. Не си давай труд да ми отговаряш, разводнихме темата достатъчно.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: Duchessa]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано15.11.06 12:52



Би ли уточнила, психотерапевт или психиатър е, защото аз също търся добър психиатър, но тъй като става дума за възрастен човек, психотерапията не ми върши работа?

Благодаря предварително.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: _snowqueen_]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано15.11.06 13:08



Психиатър.

Елате си земете лордот!



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: _snowqueen_]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано15.11.06 13:25



проблема не ми е далечен, щом съм прочел и написал нещо.
и това няма нищо, ама нищо общо с фройд, разсъждаваш като първокласник.
просто си имам свои разсъждения по въпроса, ама няма смисъл да ги споделям.
изобщо не мисля да съм последна инстанция, нито пък каквато и да е инстанция. пиша каквото преценя за правилно и толкова. ако иска някой може да се вслуша, ако не иска всеки има свободата да прави каквото пожелае.
хайде, че наистина разводнихме, особено ти



Редактирано от нoчнoй_дoзop на 15.11.06 13:28.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор xpиcтинa (непознат )
Публикувано15.11.06 13:33



Съжалявам, не мислех, че трябва да удовлетворявам нездравото любопитство на хора, които не могат да отговорят на въпроса ми, а той беше ако някой се е излекувал от депресия, да ме посъветва при кой лекар и с какво лекарство.Вие очевидно не сте боледували от депресия и не познавате хора, боледували от тази болест, а точно към тях беше отправен въпроса ми. Не търся мнение от неспециалисти какво мислят за депресията, а моля да ми препоръчат лекар и лекарство.

За да задоволя любопитството ви - да, дъщеря ми води редовен сексуален живот (надявам се, че подробности за секса не ви интересуват), живее отделно от нас от 19 годишна, с изключение на една година, когато боледуваше. Първопричините за депресията й са установени, както съм писала горе, от трима отделни психиатри, и не могат да бъдат премахнати, защото са обективни. Сега по-лесно ли ще ви е да ми препоръчате лекар, който е излекувал вас или ваши близки от депресия?



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: пoдoбнa]  
Автор xpиcтинa (непознат )
Публикувано15.11.06 13:35



Може ли да споделите при кого сте се лекувала и кой антидепресант ви е помогнал?



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: Duchessa]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано15.11.06 13:46



Мерси!





Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: _snowqueen_]  
Авторпeпи (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 15:53



Защо не проибвате с психотерапия,а не лекарства. Или някакви нетрадиционни методи



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: пeпи]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 16:04



Мисля,че щом иска помощ в този клуб, е излишно да питаш за алтернативи.Явно си иска хапчета!!!



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Авторивa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 16:14



Аз водих дъщеря си при д-р Герджикова, която беше в Окръжна болница, а след това във ВМА, но не пазя телефоните.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано15.11.06 19:08



опитах се да помогна, но това се изтълкува като нездраво любопитство, явно манталитета на българина няма лесно да се промени.
след като попитах още отначало, а и не само аз, можехте просто да кажете, че не е в секса проблема и никой повече нямаше да настоява, но вие предпочетохте презрително да замълчите. вие търсите помощ, но явно си знаете всички отговори.

щом въпросните лекари, които са я лекували са разбрали причината, и тя не може да се отстрани, тогава мисля, че единственото ви спасение е да ходите редовно на църква и да се молите на Бог.

не знам как разбрахте, че не съм страдал от депресия е защо това да е очевидно.

да, бих могъл да ви препоръчам лекар, който ме излекува успешно, но няма да му направя лошата услуга да ви пращам при него.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: ивa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 20:27



Вижте, мисля че търсите решението не където трябва.Значи как лекуват психиатрите депресията.Назначават някакъв антидпресант.Ако той не е свършил работа го сменят с друг, после с друг и т.н.И евентуално докато някой свърши работа.И всичко това на гърба на болния. 7 години са много, а депресията е много сериозно заболяване, това не е тази депресия която всеки от нас е имал понякога в живота си.
Има случаи и то не единични ,когато на човек не му понася антидепресанта и състоянието му се влошава.Има много случаи когато при отмяна на антидепресанта, а някой път дори и по време на неговото приемане човек се почувства още по-зле и прави опит за самоубийство.Не случайно наскоро забраниха Сероксат да се дава на деца в Англия.Фирмата производител Glaxo беше длъжна да опише в листовката си опасните странични ефекти на лекарството.Същото е и положението с Прозак и с другите антидепресанти.

7 години са много.Ако депресантите вършеха работа досега детето да беше излекувано.Както виждам са ви давали добри антидепресанти-това са и най-често предписваните в България.Така че ако можеше да помогнат досега да са си свършили работата и вие отдавна да сте забравили за проблема.
Явно причината е някъде другаде.

Значи всички модерни антидепресанти са от групата на т.н. селективни инхибитори на обратното захващане на серотонина.Причината за депресията е недостиг в мозъка на т.н. невромедиатори-най-важния от които е серотонина, но има и други-норепинефрин, допамин, ГАБА.Та тези медиатори когато си свършат работата-предадат нервния импулс - се поглъщат обратно от пресинаптичната мембрана.Точно тогава се намесват антидепресантите-те възпрепятстват това поглъщане и по този начин количеството на невромедиаторите не намалява.
Така че принципно действието на всички антидепресанти е едно и също, те по един изкуствен начин се опитват да вдигнат нивото на медиаторите.И ако организма ги произвежда в недостатъчно количество, когато човек спре лекарството недостига отново е налице.
Мисля че вашия случай е точно такъв.

Значи номера е да се накара организма да си произвежда достатъчно количество от серотинина и от другите невромедиатори.Как да стане това?
Доказано че дефицити в организма на жизнено важни елементи води до намалено производство на медиаторите.Т.е. ако на един бетонов възел се доставя недостатъчно цимент как той да произвежда достатъчно и качествен бетон.Нещо подобно е и с човека.

Кои са веществата от които се влияе производството на серотонин.
На първо място -незаменимата аминокиселина триптофан.Вместо нея може да се взема нейния прекурсор-5-хидроокситриптофан-по-добре се възприема от организма-усвоява се в по-голяма степен понеже преминава през кръвно -мозъчната бариера, нещо което не може да се каже за триптофана на когото му трябва молекула-носител.
След това витамини от В комплекса-В6, В 12, фолиева киселина-това също е витамин.Също витамин D.
От микроелементите магнезий и селен.
Освен това незаменими полиненаситени мастни киселини-Омега 3 и Омега 6.
Добре е също да се вземат природни продукти, които засилват производството на серотонин- такива се Саменто, Нони, Златен корен-всичките три се продават в България.
При депресия се препоръчва се вземането и на пчелен прашец и пчелно млечице.
Жълт кантарион и препаратите на негова основа които се продават в БГ мисля че няма да ви свършат работа.Става дума за Ремотив и Ексберикум.Понеже те съдържат една от съставките на кантариона-хиперицин, но тя е слаба - в смисъл не е ефективна при тежка форма на депресия.Ефективна е другата съставка-хиперфорина, на за съжаление не се продава в БГ.
Все пак ако ви интересува мога да ви кажа как да се снабдите с продукт съставен само от натурални продукти , който по ефективност дори превъзхожда антидепресантите.Продукта е американско производство.
това засега
Все пас си мисля защо ли след 7 г обикаляне по лекари никой не ви е казал тези простички истини.



Тема ей страхотно!нови [re: acтpoapт]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано15.11.06 21:13



предполагам сте лекар, демонстрирате професионални познания, много благодаря за лекцията! супер сте синтезирали накратко нещата, никъде не са описани така.
този 5-хидроокситриптофан как може да се набави в организма? като някакво лекарствено средство или хранителна добавка дали се продава и под какво търговско наименование? или го има в някаква храна?
ще съм благодарен да науча какъв е американския продукт за който споменавате.
ако не искате публично за да не става реклама, моля пишете ми на movx2000@yahoo.com
или на лична бележка, ако имате регистрация тук.
тези Омега 3 и 6 ако не греша се продават като хранителна добавка по аптеките, а Саменто, Нони, Златен корен нищо не ми говорят - как и къде?
Благодаря още веднъж!

P.S. Какви са страничните действия на сероксат, заради които е забранен за деца във Великобритания? аз съм пил сероксат и наистина имаше доста неприятни ефекти, но ми е интересно какво е обективно установено и описано.

Редактирано от нoчнoй_дoзop на 15.11.06 21:24.



Тема Re: ей страхотно!нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 22:17



Триптофан мисля че се продава в някои от магазините за бодибилдинг-например Мусаши.Но цената е висока и както казах не се усвоява изцяло.5 хидроокситриптофан може да се намери в Русия -добиват го от едно растение -облепиха.5 хидроокситриптофан може да се намери и в Америка- там го добиват от семената на едно друго растение -грифония- расте в Западна Африка.В една аптека гледах рекламна дипляна на английска фирма, която предлага този продукт като хранителна добавка в България.
Иначе триптофан може да си набавяте чрез храната.Най- високо съдържание има в изварата, бананите, смокините,яйцата, гъбите, също така в рибата, пилешкото и пуешкото месо.За другите храни в момента не се сещам.Но трябва да се яде по същото време и храна богата на въглехидрати, защото както казах триптофана сам не може да премине кръвно-мозъчната бариера.
Саменто, Нони и златен корен се продават в дрогерии "Лечител".За златния корен се твърди че вдига до 30% производството на невротрансмитерите.
Този в "Лечител" е финландско производство, но не е с най -добро качество , понеже се добива от култивирани растения.Най-добър дивия-вирее в Алтай-но е скъп.На Бг пазара има руски златен корен - 2 фирми го предлагат , на става ясно див ли е или култивиран.Просто на култивирания ефективността е по-слаба.
Да Омега 3 и 6 се продават по магазините, може да пробвате и с ленено масло- студено пресовано и непреработено- то съдържа две незаменими мазнини- линолова от Омега 6 и линоленова от Омега 3.
На В комплекса е богата бирената мая, но тя пък няма В 12.В12 го има най-много в едно водорасло-спирулина-има го по аптеките.
Магнезий има в какаото и производните му продукти, също така в дините, тиквените семки, в чая и кафето, по-малко в останалите продукти-мляко и млечни произведения, тиквички, лук , грах и др. подобни.
Селен има в тиквените семки.
Фолиева киселина-витамин В9 в листните заленчуци- марули , салати, спанак и др.
Разбира се ако имате проблем най-добре е всичко наведнъж-такъв е американския продукт.За него по-късно.

Ами те всички антидепресанти си вървят с упътвания за страничните ефекти.Един от най-често срещаните е т.н. сексуална дисфункция, демек импонтентност.Но има и други по-лоши ефекти.Понеже навън има практика да се дават антидепресанти и на деца, а и за всякакви заболявания- афектно разстройство, обсесивно-компулсивно разстройство, панически атаки, хиперактивност и т.н.И в някои случаи резултатите са плачевни- при деца приемали Сероксат е имало суицидни прояви завършили с летален изход.В резултат са заведени съдебни искове.Същото е и с другите лекарства-Прозак , Паксил и т.н.


между другото не съм лекар, аз поне не съм забелязал някои лекар да ви обясни ясно и точно нещата.Те все нещо мърморят под носа си.



Тема Re: ей страхотно!нови [re: acтpoapт]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано16.11.06 09:23



Е добре, определено уби рибата с тия познания и информация, какъв си?


и американския продукт - какво, филм с продължение ли?

На мен лекар ми е обяснявал доста подробно и доста неща, но все пак не може всичко да се запомни, особено като си в някакво депресивно състояние, пък и като е написано е друго - можеш да го прочетеш няколко пъти.

Сега, моето лично мнение е, че макар чисто физиологично депресията да е свързана със серотонина и невромедиаторите, все пак е свързана и с обектинтите обостоятелства и случки. Т.е. има конкретни причини, все пак защо ще се появи тази аномалия? защо ще е намалено нивото на серотонина? ами ако човек си се храни пълноценно и не му липсва нищо, не може ли пак да изпадне в депресия? може разбира се.

причината е в драстичното разминаване между желанията на човек и обективните възможности за реализация на тези желания.
тогава вече се тръгва по някакъв изкуствен, лечебен път да се засилва нивото на серотонин с антидепресанти. но когато причината не е отстранена, след спиране на лечението, положението се възстановява.


мое лично наблюдение, както е и общопризнато е, че спорта, физическата активност също значително допринася за подобряване на състоянието.
т.е. ако се избере подходящ спорт - плуване, фитнес, ходене в планината, каране на колело, или нещо друго, всички тези неща водят до приятни усещания и радост от живота, изтласкват депресията.

също любовта и секса с желан и привлекателен партньор с нищо не може да се замени. е да, има индивиди при които тези неща са малко или повече подтиснати.
създаването на потомство осмисля живота на много хора, може да прогони депресията предполагам.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: xpиcтинa]  
Авторпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 10:32



При д-р Аничкина.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: пoдoбнa]  
Авторлo (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 10:54



Коя е д-р. Аничкина. Къде приема, какъв лекар е и с какво лекува



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: ивa]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано16.11.06 11:07



Би ли споделила доволни ли сте от нея?



Тема Re: ей страхотно!нови [re: acтpoapт]  
Авторaмиro (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 11:10



Сигурно има ефект от билки и хранителни добавки, и вероятно могат да помогнат, при по леки състояния. Преди веме страдах от депресия и преди да започна лечение с антидепресант и аз съм опитвала с билки и добавки, но честно казано нищо не се получи. Подобрение усетих един месец след като пих антидепресант. Странични ефекти имаше, поне аз със сигурност ги усетих, но за няколко дни отшумяха. Лично аз предпочитам страничните ефекти на лекартсвото отколкото симптомите на депресията.

Моят лекуващ лекар изобщо не си е "мърморал под носа", а напротив - ясно и точно ми беше обяснил и за странични ефекти и лечението.

То по принцип към всички лекартсва се прилагат листовки с описание на странични ефекти и лекарствени взаимодействия. Не знам дали си си купувал наскоро Аналгин например, често използвано болкоуспокояващо. Описаните евентуални реакции звучат по-страшно и от тези на антидепресантите.smeq se]



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: acтpoapт]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано16.11.06 11:11



"Все пак ако ви интересува мога да ви кажа как да се снабдите с продукт съставен само от натурални продукти , който по ефективност дори превъзхожда антидепресантите


Аз също не бих се отказала да науча?



Тема Re: ей страхотно!нови [re: aмиro]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано16.11.06 11:56



какъв антидепресант си пила?
защото това с отзвучаването на страничните ефекти след няколко дни ми звучи несериозно и прочетено от листовка.
при това от листовката на аналгин може би, защото при антидепресантите никъде не пише страничните ефекти да са краткотрайни, изобщо този тип лекарства са с много инертно действие, необходимо е определено натрупване, и нещата в никакъв случай не са бързопреходни.



Тема Re: ей страхотно!нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Авторaмиro (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 13:13



е, добре, ако ще ти прозвучи по-сериозно....Серопрам съм пила. Не си спомням какво пише в листовката, но си спомням какви бяха усещанията ми през първите няколко дни - дразнене в горната част на стомаха, повишена напрегнатост, трудно заспиване, лека обърканост, тежеше ми главата, от време на време ме избиваше да плача.
За натрупването съм съгласна - не се усеща веднага подобрение на състоянието, което се лекува.

Не мога да кажа, че пиенето на антидепресанти ми е било особено приятно, и не точно заради страничните ефекти дори, но това беше начин да се лекувам.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: astroart]  
Авторkalina (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 15:20



Aстро сега следва логичния въпрос - на теб наистина ли ти помогна да се справиш с депресията? Ама честно, виждам че доста си се интересувал и така е с всички нас които търсим изход от това гадно състояние. Аз също повече от пет години се боря с тревожно състояние и не мога повече. Имам определено мнение за антидепресантите и знам че няма всевалидна панацея.
Чела съм и друг път за този аморин, моля те сподели настинина ли ти помогна?



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: kalina]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 16:05



Не, не съм го пробвал аморина.Смятах да го използвам, но вече бях се оправил.
Откровено казано, сега не мога да кажа точно какво ми помогна.Но мисля че терапията трябва да бъде комплексна за да се очаква положителен резултат.
Аз ходих на хомеопат-класически, също така вземах Саменто, Нони и златен корен.Пиех бирена мая, смених си храненето-основно плодове и зеленчуци, банани и извара почти всеки ден.Изключих всякакви боклуци- разни газирани напитки, вафли, сандвичи и т.н. Ефекта започна да се чувства някъде след около 3 седмици-първо имах ден подобрение, после пак бях зле, после пак се оправих, после пак зле.И накрая лека-полека се измъкнах.
Истината е че бях много зле, само който не е бил в тежка депресия не може да го разбере.Човек се чувства някъде на границата между живота и смъртта, а състоянието му е просто отвратително.Затова всякакви приказки за спорт, секс и други подобни просто са писани от хора, които не са вътре в нещата.Не че съм против, но човек в такава ситуация е като парцал.Това което пишат за спорта и другите неща е вярно, но за лека и средна депресия. За тежка не се отнася.Мужду другото пих около месец жълт кантарион -без никакъв ефект.Но беше БГ производство.
Все пак сега си мисля че истинския резултат дойде от хомеопатичното лекарство.
Но това, което е истина е че не съм вземал никакъв антидепресант.макар че бях на границата, едва се удържах понеже не се издържаше.
Четете внимателно за аморина-особено раздела на свидетелските показания.Те всички да страдали дълго време и нищо не им е помогнало, докато не са започнали с аморина.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: poзи]  
Авторлилa (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 16:52



Моята лекарка е д-р Младенова от център "Аналитика".



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: acтpoapт]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано16.11.06 17:33



интересно е това определение дето се чувстваш като парцал, май и някой друг го беше употребил.
няма полза да навлизаме в спорове кой колко тежка форма на депресия е имал.
знам само че се чувствах така, че по-зле от това просто няма накъде.
нямах желание за нищо, не виждах смисъл да живея.

в интерес на истината нямах желание и за секс.
спорта донякъде ми помагаше, но понеже не виждах смисъл в нищо, трудно беше да се заставя и да отида до фитнес залата.

при мен обаче имаше и причина, не беше просто ей така от небето паднала моята депресия.

това, което описваш за приливи и отливи по време на лечението ми е много познато, но при мен периодите бяха по няколко часа, а не дни.
и аз се лекувах с антидепресант - сероксат, а в първите няколко седмици, когато положението беше най-критично - с големи количества диазепам, който си го пиех като бонбони, почти не го усещах. моя лекар го наричаше пожарникар - понеже предназначението му беше да помогне в най-трудните моменти преди да започне да действа антидепресанта.

макар да не го показвам, и сега понякога изпадам в подобни състояния за ден-два, понякога седмица, и затова продължавам да се интересувам от проблема и начините за преодоляването му.

странно ми е, че си бил в това състояние, но си имал желанието и волята да проучиш проблема в дълбочина. лошото при депресията е именно, че си немотивиран да правиш каквото и да е.

Редактирано от нoчнoй_дoзop на 16.11.06 17:38.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 19:04



Ами при мен нещата бяха така-имаше си конкретна причина, но е доста дълго за обясняване.
Всъщност бях в чужбина и там изпитах класическата депресия- лекарите го наричат "голям депресивен епизод".Имаше и всички класически симптоми, съчетано с паническо разстройство.Навън му казват "паническа атака".
После се върнах в БГ , уж се бях пооправил и март месец дойде големия срив.Лежах само, ревях при повод и без повод, всичко ме болеше, цялото тяло-по много странен начин.Има едно заболяване-фибромиалгия, боли те тук и там без да е ясна причината-нещо такова.Изпитвах ужасно чувство за самосъжаление, нищо не бях в състояние да правя, само да лежа.Не можех да се преместя и два свърша елементарна работа-например да си измия чашата или чинията.
И едно ужасяващо чувство-нещо като опустошение, много е трудно да се определи.Чувстваш се смазан и пребит, иска ти се да избягаш, а не можещ да се измъкнеш.И постоянно бях със суицидни мисли.Мисля че само това ме успокояваше-мисълта за самоубийство.По скоро като изход, а не че щях да го направя.Просто това ми даваше спокойствие и успокоение.
Между другото се смята,че депресията не е толкова страшно заболяване, просто опасността е че мнозина прибягват до самоубийство.Установено е,че 50% от самоубиийците са страдали от депресия.Също имах ужасното чувство че съм в клопка и никога няма да мога да се измъкна.Сега като съм добре даже ми е трудно да го опиша-някак си съм го забравил.Помня че беше кошмар, но като че ли съм загубил вкуса на това състояние-не знам как да се изразя.
Моето състояние бе определено като средно тежко.Понеже имало и по-тежко.Лекарката ми каза, че съм бил контактен имало случаи когато хората не били контактни -не говорели, не можело да се общува с тях.Тогава е най-опасното-обикновено прибягват до самонараняване или по-лошо -до опити за самоубийство.
Желанието за секс също бе на нулево ниво, не ми се и ядеше, бех отслабнал около 10 кг.
та така



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: acтpoapт]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано16.11.06 19:20



Да, почти същите неща.
Само че аз още си го спомням усещането. Болки не съм имал, но усещането е по-гадно от физическа болка.
Бях напълно неработоспособен, нищо не ми се правеше.
Ходех на работа с огромно усилие, и там стоях и нищо не вършех, само чаках да свърши работното време, накрая напуснах.
не се хранех почти никак - изяждах най-много едно кисело мляко за деня и това беше, отслабнах с 15 кг.
Желанието за самоубиство никак не ми беше чуждо и не знам как не го направих тогава. То по-скоро ти дава усещане не за изход, а усещане, че щом си приел това, нищо друго няма вече значение и оттам - пълно безразличие.
Е да, и аз бях контактен, не съм стигал до степен да не съм контактен.
Както и да е, отклоняваме се, макар да е свързано с темата.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Авторлeни (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 21:39



а ти как се оправи?



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: лeни]  
АвторHi (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 12:11



Кой беше хомеопатът, който ти помогна и спомняш ли си какво лекарство ти даде?



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: лeни]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано17.11.06 12:59



със сероксат, ама едвам го спрях, имах силен световъртеж, главата ми се маеше, не мога точно да го опиша, но много неприятно усещане - явно абстиненция след като го спрях. при всяко по-рязко обръщане на главата и всичко ми се въртеше пред очите и в главата, направо губех ориентация.
това продължи месеци наред преди да отшуми и беше кошмарно.
горе-долу за толкова време загубих и потентността си, даже се бях притеснил, но всичко се оправи накрая





Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Авторnana (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 16:28



Каква беше схемата по която спря Сероксата ?



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Авторfirst (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 17:02



Тебе да не би да те чукат в устата или са ти извадили едното око за да те чукат директно в мозъка -много си открехнат/а на сексуална тематика.Жената пита дали някой се е излекувал и как .Ти за всякакъв
вид болежки предписваш ебане.

P.S.Другото няма да го казвам ти си го знаеш.



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: nana]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано17.11.06 19:35



не си спомням вече, но спазвах схемата предписана от лекаря.
със сигурност беше някакво постепенно намаляване, а не рязко спиране.



Тема за Hiнови [re: Hi]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 19:55



Името на хомеопата мисля че няма значение.Аз се обърнах към класически лекар хомеопат.Понеже те са два вида-едните им викат "боароновци"- те изписват по няколко хомеопатични лекарства в съчетание с някое от традиционните фармакологчини средства-например антидепресант+хомеопатично.Познават се по това,че предписват в ниски дози-например 30 С.Докато другите от класическата школа предписват като начало едно лекарство , но във висока потенция.В моя случай беше argentum nitricum-в потенция 1 М -това е 1000 С.
Първите са класически доктори изкарали някой курс към Боарон, докато вторите са се посветили на хомеопатията и карат курс след курс.
Съветвам ви да се обърнете към хомеопати от класическата школа.
Аз много добре помня деня в който взех аргентума -беше петък срещу събота, другия ден беше 22 юни- Еньовден-деня на билките и билкарите.По причина на депресията бях в ужасно състояние, взех гранулите и си легнах.На другия ден се събуждам около 10 ч, ставам-беше невероятно-все едно съм нов човек.Не можех да повярвам.Все едно нощта се е сменила с ден.Разликата бе невероятна.После обаче следобяд си легнах за малко и в полусън се намазах с някакво мазило съдържащо камфорт и мента.Събудих се след около час-ситуацията беше се коренно променила.Явно се бях антидотирал-блокирал действието.И много се изплаших.Понеже казват че ако се антидотираш и после дори и пак да го вземеш лекарството -ефект няма да има.Както и да е.
Та следващите дни бях зле.И така около 3 седмици и после лека полека започнах да се измъквам.
Но си спомням че първия ден когато бях взел лекарството имах чувството че целия леко вибрирам.Някак си трептях леко-понеже това си е яка доза.

Имайте предвид, че боароновците имат за всяка болест готови лекове, докато класическите провеждат дълъг и продължителен разговор и ви разпитват всичко за живота ви-как спите, от каво се страхувате, какви храни обичате и т.н. и след много умуване решават кое е лекарството за вас.



Тема Re: за Hiнови [re: acтpoapт]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 21:19



защо да няма значение след като ти е помогнал. Не всички хомеопоти са достатъчно добри



Тема за Тонинови [re: нoчнoй_дoзop]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 21:56



Разбира се, че има значение дали е добър хомеопата.Просто не искам да споменавам име-това имах предвид.Моя случай бе доста куриозен.Понеже моя хомеопат умуваше между 2-3 препарата -единия мисля бе аурум, та имам приятелка в Австралия и с нея постоянно провеждахме разговори, тя самата е хомеопат.Та тя твърдо бе решила, че на мен ми подхожда арегентума и това го споделих с моя хомеопат.Освен това бях прочел предварително какво казва Кент за аргентума-Кент между другото е много добър, май го няма на български.Та моя хомеопат се съгласи да е аргентум.И после когато й се похвалих да кажа , че е задействал , тя усмихвайки ми каза -ти си го избра , аз си мислех за друго лекарство(хомеопата ми е жена).
та такива ми ти работи.



Тема Re: за Тонинови [re: acтpoapт]  
Авторcлънчo (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 13:15



А опитали ли сте дъщеря ви да промени храненето и начина си на живот. Или алтернативни методи-



Тема Re: Лекува ли се депресията?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Авторmirycha (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 18:40



Kazi kak gi vzima tij xranitelni dobavki,stryvat mi se mnogo.A amorina njkoi pil li go e.Ot kade da se izpi6e .ima li i v evropa ne6to podobno.Maika mi e ve4a s antidepresanti po4ti 10 god.i sanotvorni ve4e lekarite te znajt kakvo da j pravjt




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.