Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:08 28.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Кръв в урината  
Автор Scotiana (най-усмихнатата)
Публикувано05.11.06 17:23



Привет на всички,

От два дни имам кръв в урината - при уриниране не усещам болки, парения или т.н. Болки в бъбреците мога да кажа че нямам, в същност не е болка а като .... все едно ми е затоплено в дясната страна и ако седя леко извита все едно чуствам формата на бъбрека си - незнам как по точно да го обясня.
В момента съм около една седмица преди месечния си цикъл и усетих напрежение в гърдите / направих си тест за бременност - отрицателен/
Преди една седмица получих кръвоизлив в очите, който не уточниха от какво се получава. Направих си кръвен тест за хламидия - отрицателен.
И ако е от значение от около 2 седмици се чуствам ужастно изнервена - всичко ме дразни - разтрепервам се от нерви.
Незнам от къде може да произлиза това всичко
- дали към гинеколог да се обърна
- дали пък имам проблем с бъбреците
- или съм си разхлабила нервите
Помогнете ми

It's nice to be important, but is most important to be nice...


Тема Re: Кръв в уринатанови [re: Scotiana]  
Автор Lali (непознат)
Публикувано05.11.06 17:40



Трябва да се направи цистоскопия на пикочния мехур, за да се изключи нещо сериозно.



Тема Re: Кръв в уринатанови [re: Lali]  
Авторaлфa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 17:51



Според мен незабавно си изследвай урината за бактерии - ако има нещо може да се вдигне до бъбреците и тогава става още по-неприятно и по-трудно за лекуване. Ако не можеш да се изследваш, може да се лекуваш на сляпо за евентуална инфекция - знам че ципробай върши работа но пак след това пусни изследване на урина.
От нерви едва ли е!
Успех!



Тема Re: Кръв в уринатанови [re: aлфa]  
Автор Scotiana (най-усмихнатата)
Публикувано05.11.06 17:58



бактерии или неуточнен проблем с бъбреците ...

А възможни ли са някакви венерически заболявания - незнам защо но напоследък доста се напатих не точно от тези болести - а по точно от този вид доктори които направо ми изпиха и последната капка кръв - не ми се иска да е до компететноста на гинеколог. А има ли такъв вариянт

It's nice to be important, but is most important to be nice...


Тема Re: Кръв в уринатанови [re: aлфa]  
Авторzvezda (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 18:01



hi hodi da ti pregledat bubreite ,tui kato kruv v orinata se pojaviava sled kato iamsh ili infekzia ili malko kamucheta ili pesuchinki v bubrezite koito se spuskat nadoluv kum pik . mehur i predizvikvat kruvotechenie.#
Uspeh i ne se strahuvai!



Тема Re: Кръв в уринатанови [re: Scotiana]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано05.11.06 20:12



Сигурна ли си, че е кръв - има специални тестове за това. Пусни изследване на урина - обикновена (+ седимент) и стерилна (нали знаеш - първа сутрешна, измиваш се, пишкаш малко в тоалетната и чак тогава в стерилното шише).

Специалистът, който лекува проблеми с пикочния мехур и нагоре, е уролог. Непременно посети такъв. А от гинеколога поискай изследване за хламидии и трихомони. Не си губи времето с нефролози.

Рано е теста за бременност да отчете, ако има нещо. Най-рано отчита на датата, на която трябва да ти дойде. А преди мензис е нормално да си изнервена.



Тема Re: Кръв в уринатанови [re: little_rabbit]  
Автор Scotiana (най-усмихнатата)
Публикувано06.11.06 00:05



алено червеното не мисля че не е кръв
и все пак една такава специфична миризма отделя кръвта - която няма с какво да се сбърка
мисля че е кръв определено

а мислиш ли че може да съм бременна

но хламидии до колкото разбрах вече нямам

It's nice to be important, but is most important to be nice...


Тема Re: Кръв в уринатанови [re: Scotiana]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано06.11.06 05:56



Срив в локалния имунитет при бременност - да, много е възможно. Ама никакви болки ли нямаш? Ето това ми е странното. Още днес пусни изследванията. На обикновената урина ще се види колко са еритроцитите, но за да правят урината червена - значи са далеч над нормалните 5 броя на микролитър. А и ще ориентира лекарите за произхода на кървенето - от бъбреците или от по-надолу (уретери, пикочен мехур, уретра).

Как така вече нямаш хламидии? Изследвала ли си ги, лекувала ли си ги преди? Ако е второто, то пусни контролно изследване. Пак.

Кръвта може да оцвети урината различно - леко розово, по-тъмно като бира, кафеникаво или пък червено.

Някакви лекарства пиеш ли в момента и какви? Нали не си падаш по червено цвекло? То оцветява и урина, и изпражнения в ярко червено.

Не се бави с отиването на лекар.


Редактирано от little_rabbit на 06.11.06 06:00.



Тема Re: Кръв в уринатанови [re: little_rabbit]  
АвторScotiana (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 15:01



не съм имала хламидии, преди една седмица както казах ми излезе кръвоизлив в очите - и ме изследваха за хламидии тъй като това е един от признаците им както разбрах
точно никакви болки нямам
кръвта е червена все едно съм се порязала
никакви хапчета не приемам
не си падам по червено цвекло и не е от консумация на червени продукти
утре ще имам физическа възможност да посетя лекар
но преди малко забелязах че има 2 малки частици на кърпичката /като съсиреци/




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.