Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 18.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Простата - трихономи - възпаление?нови [re: New22]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 10:58



Как се установяна дали простатата е възпалена? На ехографа нищо не видяха, а и едва ли са гледали специално за такива мъртви клетки.

Не смятам, че съм се излекувал, макар изследванията да показват, че трихомоните са изчезнали. Проблемите с простатата ми създават проблеми и с червата, които са подути, но поспаднаха малко и ми бяха докарали диария, както и с пикочния мехур - малко количество урина се доизцеждаше след ходене по голяма нужда, което само по себе си не е болка за умиране, но е доста неприятно (от няколко дена това престана и се появи само веднъж).

Най-лошото мисля, че вече мина (ето колко стадания може да ти докара една непредпазливост), но искам наистина да доизчистя проблема докрай.



Тема Re: Простата - трихономи - възпаление?нови [re: dido]  
АвторNew22 (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 23:25



Лично аз на всеки 3 месеца си правя спермокултура и урокултура,както и ехогр. изследване и преглед при уролог,тъй като преди година и половина ми откриха Стафилококи в спермата.С един антибиотичен курс(4седмици) успяхме да убием бактерията.След 4 месеца след спермокултура се установи Ентрококи(чревна бактерия).След поредното вземане на др. антибиотик(3 седмици) се справихме и с нея. От него момент до сега съм си правил 3 изследвания(на всеки 3 мес.) и няма и следа от бактерии
,но и до ден днешен
от време на време изпитвам лек дискомфорт ниско долу в корема,малко над члена.Пия билки и доавки(чай при простатит,Спимен,Пчелен прашец), но усещането пак остава.
Ти как се справяш с чревните болки, ако ги имаш?
Видях,че търсиш изход чрез хомеопатия.Моля те, пиши какво са те посъветвали.



Тема Re: Простата - трихономи - възпаление?нови [re: New22]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 09:37



Първоначално мислех, че проблемите ми са само с червата. Имах ясно изразено подуване на корема два пръста под пъпа, болки, газове, диария. Освен всичко това се появяваше и голяма отпадналост след 3-4 ходене по голяма нужда (аз си обяснявам с проблема с простатата, за който тогава още не знаех). Имах и парене при уриниране.
Най-лошото от всичко беше, че гастроентероложката, при която ходех, ми постави погрешна диагноза - според нея съм имал раздразнимо дебело черво. Всичко било от нерви.
Да, но проблемите си оставаха и се задълбочаваха. Смених лекарката със специалист от ИСУЛ. Междувременно болката се бе локализирала повече в областа малко над члена и откъм ректума. След ходене по голяма нужда изпусках и известно количество урина (вероятно заради простатата).
Тя ме ме прати при уролог от Александровска, който ме прати за посявки на урина и еякулат, както и изследване за хламидии. В еякулата откриха въпросните бактерии трихомони. След два курса с антибиотици (на основата на метронидазол, първия път арилин 10 дни, втория - флажил 14 дни + три дни фасижин еднократно по четири таблетки), посявката на еякулата бе отрицателна. Оттогава и чревните проблеми понамаляха.
Като цяло обаче антибиотиците са отвратително нещо. Не знам дали успяват да унищожат бактериите, но успяват добре да ти скапят имунната система. Сега ходя на акупуктура от 5 дни и наистина има добър ефект и по отношение на червата. Малко скъпичко е, но вече хвърлих толкова пари за лекари, лекарства и изследвания, а това има цялостен ефект върху организма. Имам още 5 процедури. Като ги завърша, ще видя как се чувствам, но определено засега има добър ефект. После смятам да си направя ново изследване на еякулата, за да видя дали не е останало нещо от трихомоните, защото още имам лека тъпа болка оттъм ректума. Наистина в клуб хомеопатия ме насочиха към този вид лечение като ефективно за трихомоните. Засега не знам обаче към кой хомеопат да се обърна, но ще проуча нещата. Чаят при простатит помага ли ти? Какво е Спимен? Аз също вземам пчелни продукти, добри са за укрепване на организма, стига да нямаш алергия.



Тема Re: Простата - трихономи - възпаление?нови [re: dido]  
АвторNew22 (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 23:42



Чая при простатит на Ламбрев ми действа добре. Пия го с мед и лимон.Понякога прибавям и ленено семе.Дискомфорта изчезва.
Спимена е комбинация от лечебни растения на индийската традиционна медицина Аюрведа.Използва се при възпаление и уголемяване на простата,както и при безплодие и пикочни инфекции.
Сега се каня да посетя и Хисарския лечител-http://www.yarg95.com/bg/prostatitis.htm.
Чувам добри отзиви за него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.