Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Простата - трихономи - възпаление?  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 14:35



Преди време ми откриха трихономи чрез посявка на еякулат. Лекувах ги с антибиотици (на основата на метронидазол) и след втория прием контролните изследвания показаха, че трихономите са унищожени. Въпреки това продължавам да имам тъпа болка в простатата (откъм ректума) и дразнене в уретрата. Урологът ми каза, че оплакванията ми са "остатъчни" и трябва са изчезнат до месец най-много. Препоръча ми да пия витамин Е по три пъти дневно в рамките на 1 месец, и да направя още едно изследване на еякулат след месец, за да се види дали не останало нещо от трихономите.

Възможно ли е простата да е възпалена и затова да ме боли и какво бихте ме посъветвали да направя, ако е така?



Тема Re: Простата - трихономи - възпаление?нови [re: dido]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано27.10.06 14:50



Смени уролога.



Тема Re: Простата - трихономи - възпаление?нови [re: little_rabbit]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 15:57



Това е най-лесното, но не отговаря на въпроса ми...



Тема Re: Простата - трихономи - възпаление?нови [re: dido]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано27.10.06 18:24



Отговорът е "да" - възможно е болките да се дължат на възпалена простата. И затова ти препоръчвам да смениш уролога.



Тема Re: Простата - трихономи - възпаление?нови [re: little_rabbit]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 23:20



Ще го направя. Ако е възпалена простатата, а трихомоните са изчезнали вече, с какво трябва да се лекува? Пак ли с антибиотици?



Тема Re: Простата - трихономи - възпаление?нови [re: dido]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано28.10.06 06:33



С антибиотици, да. Но си поискай микробиология на простатен секрет, а ти тайно си направи посявка на урина и еякулат. Но не в Цибалаб.



Тема Re: Простата - трихономи - възпаление?нови [re: little_rabbit]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 10:13



Посявките на урина и еякулат ги правих в ИСУЛ. Микробиология на простатен секрет не съм правил. С какво е по-различен от еякулата - нали и в еякулата има простатен секрет?



Тема Re: Простата - трихономи - възпаление?нови [re: dido]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано28.10.06 16:01



МБ на простатен секрет е по-точна. Сам се сещаш, че еякулата се отделя след търкане на кожи, т.е. пробата може да е замърсена. А щом имаш такова изследване - не ти трябва ново. Имаше смисъл ако урологът ти откаже взимане на простатен секрет.



Тема Re: Простата - трихономи - възпаление?нови [re: dido]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 19:25



Vij www.prostata.hit.bg



Тема Re: Простата - трихономи - възпаление?нови [re: lvo]  
АвторNew22 (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 01:23



По добре виж на ехограф дали няма калцификати. Това са мъртви клетки-остатъци от възпалителния процес.Ако е така,това означава,че не си застрахован от рецидив на възспалението,а колкото до вземане на простатен секрет, много уролози са на мнение,че масажирането на простата би усложнило положението.

Един съвет: Ползвай методите на един специалист.Честата смяна на уролози,курсове на лечение,антибиотици може да влоши положението.Простата е едно от най-добрите скривалища за бактериите(появяват се, изчезват,появяват се....),които могат да си осигурят защита и срещу най-силните антибиотици.Имал ли си веднъж възпаление на простата не го подценявай.Понякога човек остава с погрешно впечатление,че е излекуван.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.