Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 23.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 2 месеца болно гърло и лека температура  
Автор itzo_aaa (непознат )
Публикувано17.10.06 18:00



Здравейте, преди близо 2 месеца извднъж ме заболя гърлото и вдигнах около 37.0-37.3 градуса без да се оправя дълго време. Отидох на лекар направиха ми посявка откриха ми някакви коки... пих антибиотик но след лечението (вече не ме болеше гърлтото от давна) не ми спадна температурата. Гърлото не ме боли но имам 37.0-37.1. Направих си HIV - отрицателен. пак ми направиха и посявки на гърлото, но вече нямало уж нищо. Проблема е че тук са ни много скапани лаботориите където си правих посявката и може и да не са хванали бацила.

Искам все пак да питам нормално ли е от гърло да имам температура (макар и ниска но постоянна) и то толкова време? Може ли да е друго? гърлото ми е зачервено но други оплаквания почти нямам освен че ми е по слабо и се потя от температурата.



Тема Re: 2 месеца болно гърло и лека температура [re: itzo_aaa]  
Авторluboman (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 18:05



аз имам такава субфибрилна температура вече 6-7 месеца, според лекарите е нормално след изкарана вирусна инфекция



Тема Re: 2 месеца болно гърло и лека температура [re: luboman]  
Автор ltzoA (непознат )
Публикувано17.10.06 19:44



Мерси, макар и не много обнадеждаващо, поне ме успокои :) по 1 време се изкарах болен от хепатит спин и рак едновременно четейки разни глупости из нета ;) ще се мъча да ги лекувам тези коки ли какви са с разни мазила...



Тема Re: 2 месеца болно гърло и лека температура [re: itzo_aaa]  
Автор4OkO (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 22:01



Изследвай се за ЕВ V инфекция.



Тема Как няма да имнаш температура? [re: itzo_aaa]  
Автор УйнaПeнa (ентусиаст)
Публикувано17.10.06 23:05



Като се коркаш с куп имуноподтискащи "безобидни" болкоуспокояващи лекарства - уж за да не вземаш антибиотици... Ако са ти открили стрептококи в гърления секрет, трябва да следиш антистрептококовия си титър, а не да праиш нови гърлени секрети. След антибиотика стрептокоЦите се изпокриват и само АСТ може да ги улови има ли ги, няма ли ги... НИСКАТА ТЕМПЕРАТУРА МЕЖДУ 37 и 37,6 ОЗНАЧАВА ПЕРСИСТИРАЩО ИНФЕКЦИОЗНО ОГНИЩЕ, което в края на краищата ще даде я някой артрит, я някой сърдечна недостатъчност...
Бъди здрав!



Тема Re: Как няма да имнаш температура?нови [re: УйнaПeнa]  
Авторmilu6a (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 10:33



тази температура постоянна ли ти е или спада по някое време на денонощието. А момиче ли си или момче. защото на жените в определен период от месеца слд овулация им се покачва температурата



Тема Re: Как няма да имнаш температура?нови [re: milu6a]  
Авторitzo_aaa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 16:21



Мъж съм и май не ми спада.. по рано спадаше нощем а денем стигаше до 37.3 сега след антибиотиците си е 37.1 май нонстоп. А какво е EB V?



Тема Re: 2 месеца болно гърло и лека температуранови [re: itzo_aaa]  
Авторitzo_aaa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 16:52



забравих да кажа че си правих кръв и урина преди антибиотика и всичко беше о.к. Сега ми е червено гърлото и температурата - само това, значи ли че още имам коки? Има ли значение какво коки беше - не съм сигурен точно стрептококи ли беше както пишете тук...? Може ли да се махнат с мазане - йодасепт и коларгол?



Тема Re: 2 месеца болно гърло и лека температуранови [re: itzo_aaa]  
Автор4OkO (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 18:04



Ебщайн-Бар вирусна инфекция.Може да се изследва в лаборатория Кандиларов или Бодимед, вирусологични лаборатории.
Трябва да се вземе гърлен секрет, за да се докаже бактериална инфекция/ стрепто или стафилококи.



Тема Re: 2 месеца болно гърло и лека температуранови [re: 4OkO]  
Авторitzo_aaa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 18:41



то няма лошо ама съм чак в Габрово... и все пак урината и кръвта нямаше ли да покажат ако имам такова?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.