Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:08 29.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Проблем с пърхутанови  
Автор brum4iloto ()
Публикувано13.10.06 16:14



Здравейте,от доста време имам проблем с пърхута и не мога да се оттърва.Като малка имах ,но изчезна.После пак се появи и все изчезва и наново се появява,но никога завинаги.В момента е много засилен и глават ми се лшщи на голями люспи и не знам какво да правя.Ползсвала съм най различни шампоани като Nizoral(с временен ефект),SELSUN Blue(за сега най-добре ми действа),VICHY(за мазен пърхут,но много ми изсушава косата и не помага),Eucerin(не лош),но когато реша да използвам отново някакъв друг,защото от тези косата ми се изтощава доста,пърхута пак е налице.А ,и мисля,че вече противопърхутните шампоани не ми оказват голям ефект.Просто уз за временно,но после пак се появява,а и имам ужасен сърбеж.Имам чувството,че кожата на главата ми привиква на третирането и затова вече шампоаните не действат.
В момент сам взела Аlgopix i LA ROCHE-POSAY(против пърхут)
Мисля,че имам нужда от дерматолог,но.........все отгоре-отгоре ме гледат,а и косата ми започна много бързо да се омазнява.
Ще се радвам на съвет.

Бързай бавно!


Тема Re: Проблем с пърхутанови [re: brum4iloto]  
Авторrai (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 15:19



Втривай Вит.А в корените. Боядисваш ли си косата? При мен се получи от боядисването. Всичките тези шампоани ги пробвах и аз. Сега ми препоръчаха: T/Cel Shampoo - Neutrogena , пробвай и това и не е зле и да пиеш нещо за подсилване на имунната система
Успех



Тема Re: Проблем с пърхутанови [re: rai]  
Автор:((( (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 15:31



otidi pak na dermatolog i go popitai dali Nizoral (tabletkite oba4e)6te ti pomognat.
edin priatel ima6e seriozni problemi,no po4na le4enieto,koeto vsa6tmost e dalgi4ko i sega e mnogo po-dobre.



Тема Re: Проблем с пърхутанови [re: rai]  
Автор brum4iloto ()
Публикувано16.10.06 17:57



Здравй,не съм си боядисвала никога косата.Случвало ми се е от време навреме да я каносвам или да използвам шампоан оцветител, но не мисля,че е от това,защото пърхут си имах и преди,но от 2 месеца насам се засили странотно.Лятото реших да спра за малко шампоаните против птрхут и ползвах на Нижеа някакъв слънцепредпазен.Т Gel сам пробвала за кратко време,но много ми изсушава косата.На мен косата ми се омазнява доста бързо в коренита ,а на краищата си остава суха.Сега главата много ме сърби от този птрхут и като,че ли е ма гнезда на лшспи и то голлями.Направо ме и Щипе.Предишният път дерматолога почти не ми обърна внимание.Едва ли не ме нахока,че ми е мазна косата.Дадоха ми Vichy,ама не ми хареса.
Ще отида пак на дерматолог,но друг.

Бързай бавно!


Тема Re: Проблем с пърхута [re: :(((]  
Автор brum4iloto ()
Публикувано16.10.06 18:04



Ще попитам и за таблетките.Аз съм ги взимала някога заради някаква алергия от антибиотик.Бях получила нещо като гъбички и ми ги предписаха.Мерси за съвета.

Бързай бавно!


Тема Re: Проблем с пърхутанови [re: brum4iloto]  
Автор maycal (ентусиаст)
Публикувано16.10.06 18:34



Може да си купиш Neoval-специален нов шампоан против пърхут ,съдържащ Pyrithione Zinc- най съвременното вещество ,което има ефект при проблема!Ако не го намериш в аптека , има го при д-р Георгиева-дерматолог 0888 934676



Тема Re: Проблем с пърхута [re: brum4iloto]  
Авторsi (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 13:19



probvaj Seboral forte (po-silnia variant), toi e edna te4nost koiato se vtriva v korenite i ot neia raste po-burzo kosata i daze ako e opadala na mesta se vuzstanovjava. ima i njakakvo deistvie protiv gubi4ki, a taka kakto go opisva6- sigurno ima6 gubi4ki. az go polzvam, za da mi raste po-burzo kosata, bez da imam oplakvania (ve4e)

bez lekarsko predpisanie se otpuska v aptekite, no ako iska6 se konsultirai i s dermatolog
kusmet



Тема Re: Проблем с пърхутанови [re: brum4iloto]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано17.10.06 23:18



Опитай да си миеш косата само с вода - така де веднъж седмично със шампоан.

Иначе аз също страдах - какво ли не съм опитвал - все временен успех.
Накрая започнах да се подстригвам късо - под 5 мм. ама за теб май съвета не става ;)

Имай предвид че за пърхута имат значение и гъбите. Тоест има вероятност ти да се излекуваш, а след това в течение на седмица или месец да се заразиш пак от някой от близките ти, който не страда но е носител.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Проблем с пърхутанови [re: si]  
Автор brum4iloto ()
Публикувано18.10.06 00:09



А този Seboral forte на коя фирма е ?Може да има няколко такива шампоана с подобно име.Благодаря все пак.Ще попитам в аптеката.Всъшност си мия косата 2 пъти седмично с шампоан.Знам,че това не е много добре,но косата ми се омазнява бързо и става ужасна,а и като е мазна много ме сърби главата и ръцете са ми все там.

Бързай бавно!


Тема Re: Проблем с пърхутанови [re: brum4iloto]  
Автор Blake (непознат )
Публикувано18.10.06 09:24



то не е шампоан, а нещо като спирт с някакви работи вътре. Напояваш памуче и втриваш в кожата на главата. Чувстваш леко парене. Струва под 2 лева. Пробвай, но при мен поне нямаше резултат... Няма резултат и с нищо друго. Единствено Селсън Блу ми помага частично, но то е само докато го ползвам. От доста от противопърхутните шампоани сдобивам зверски пърхут (Хед енд Шоулдърс, Канестен) Низорала и той лееекичко ми го намаля само...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.