Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 27.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ниски тромбоцитинови  
Автор Чepнokoca (понякога)
Публикувано09.06.05 12:12



Ходих на профилактичен преглед и лекарят каза, че се притеснява от ниските ми тромбоцити. Трябва да повторя изследването. Какво може да означава това? Моля ви да не се колебаете да ми кажете вероятните проблеми, по-лошо от незнанието няма, а не искам да чакам в неизвестност цяла седмица. Предварително ви благодаря!



Тема Re: ниски тромбоцитинови [re: Чepнokoca]  
Автортpoмбoцит (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 12:38



Предполагаеми диагнози с намалени тромбоцити:
В следсвие употреба на лекарствени препарати...\антибиотици, цитостатици, аминофенацон, хепарин, карбамицепин, хинин, фенилбутазон...\
Смущение на имунните процеси
Смущение на тромбоцитогенеза
Натравяния с арсен, вензол, злато
Като праило намалените стойности на тромбоцитите навеждат на мисълта за увреждания на гръбначния мозък, причинени от облъчване, злокачествени образуваня и др.



Тема Re: ниски тромбоцитинови [re: тpoмбoцит]  
Автор Чepнokoca (понякога)
Публикувано09.06.05 12:48



Много благодаря за бързия отговор!



Тема Re: ниски тромбоцитинови [re: Чepнokoca]  
Авторoщe (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 00:17



Интересува ме кой вещества, витамини, минерали и т.н. влияят за образуването на тромбоцити. Изключваме арсена, вензола, златото, както и облъчването (освен това от CRT монитора :) Какво може да се направи за увеличване броя на тромбоцитите? Имам предвид да се направи на химично и клетъчно ниво, иначе е ясно, че трябва да се иди на лекар или да се пият хапчета :) схванахте ми мисълта нали? Благодаря!



Тема А същонови [re: тpoмбoцит]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано02.10.06 22:27



и грешка в боренето.

Ниските тромбоцити водят до повече 'синки' - кръвоизливи.
Ако на последък Чернокоска има повече кръвоизливи вкл и дребни от дребни травми, може да се предположи че наистина има намалени тромбоцити.

За Чернокоска - ощипи се и виж какво ще се случи. Ама не прекалявай с щипането де ;)

Bеer? Mоre?




Тема Re: А същонови [re: bira_more]  
Авторoщe (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 09:40



bira_more а какво ще кажеш относно мойто питане?

"Интересува ме кой вещества, витамини, минерали и т.н. влияят за образуването на тромбоцити. Изключваме арсена, вензола, златото, както и облъчването (освен това от CRT монитора :) Какво може да се направи за увеличване броя на тромбоцитите? Имам предвид да се направи на химично и клетъчно ниво, иначе е ясно, че трябва да се иди на лекар или да се пият хапчета :) схванахте ми мисълта нали? Благодаря!"



Тема Re: А също [re: bira_more]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано03.10.06 12:23



Сигурно сте забелязали, че темата е доста стара.

Аз доста четох по въпроса и всичко написано по-горе е абсолютно точно, но при мен се оказа неразгледан вариант - грешка в изследванията.





Тема Re: А същонови [re: Чepнokoca]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 16:43



е как бе! шефа го писа това

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: А същонови [re: ha!]  
Автор CAPRlS (непознат )
Публикувано06.10.06 17:41



А мен ме интересува обратният вариант- повишаване,не много,но все пак над нормата.На какво се дължи?



Тема Re: ниски тромбоцитинови [re: Чepнokoca]  
Авторmonty (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 19:51



1.Задължително да се повтори изследването, напълно е възможно да е лабораторна грешка.
2. Ако отново са ниски, да се изброят от лекар хематолог
И все пак колко е броят им ???

Увеличен брой- отново да се повтори изследването.
При инфекции може да се покачи броят на тромбоцитите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.