Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:57 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Горна баня - Ортопедия  
Автор vyprosche ()
Публикувано16.09.06 02:32



Предстои ми операция - поставяне на протеза на тазобедрена става.
Ще ви бъда благодарна, ако ми препоръчате добър операционен екип на долни крайници в Горна баня.

Предварително благодаря на всички които ще вземат отношение по темата.





Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: vyprosche]  
Автормилa (Нерегистриран)
Публикувано16.09.06 06:54



На маика ми предстои същата операция.Записана е при д.Милев.Знаем 4е е добър.За самата операция и аз бих искала да науча повече ,ако има запознати?
Благодаря предварително!



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: vyprosche]  
Авторcилвия (Нерегистриран)
Публикувано16.09.06 07:05



Знам, че доктор Тошев от Пирогов е доста добър.



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: vyprosche]  
Автор infoto (непознат)
Публикувано16.09.06 10:25



проф. Джеров. две мои близки правиха ставно протезиране при него и при това двустранно.



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: милa]  
Автор vyprosche ()
Публикувано16.09.06 12:33



Ще се опитам да ви обясня с помощта на тази скица:



Ябълковидната кост, която почти липсва при мен, ще се изреже. Бедрената става ще се пробие и ще се залепи с костно лепило метална ябълковидна протеза. А, в тазовата кост ще се залепи метален обков. Престоя в болницата ще е 14 дена, на 6-ти ден се става на патерици. След това възстановителният период трае от 4-5 месеца, след който се захавърлят патериците. Гаранцията за трайността на така "монтираната" протеза е 25 години.
Суспайния еквивалент е следния:
650 лв струва протезата + 250 лв. лепилото + 300 лв. за много силни антибиотици, необходими при възстановяването. Доктора ми каза, че 1300 лева трябва да се платят наведнъж от мен, а Здравната каса ще ми възстанови 900 лева, НО "поетапно". Освен това трябва да си подсигуря 2-3 кръводарители по време на операцията.

Ортопеда ми каза, че тази операция е рутинна - демек нищо особено.

Желая на майка Ви успешно лечение.

Споделете, ако обичате какъв е "ценоразписа" вашия ортопедично-оперативен екип.





Тема Re: Благодаря ви!нови [re: cилвия]  
Автор vyprosche ()
Публикувано16.09.06 12:34





Здраве и успехи!



Тема Благодаря Ви!нови [re: infoto]  
Автор vyprosche ()
Публикувано16.09.06 12:40





Здраве и успехи!



Тема Re: шмекерлъкнови [re: милa]  
Автор vyprosche ()
Публикувано16.09.06 13:48



Току-що една моя приятелка, която е лекар ме светна, че нямало такива работи аз да си платя, а след това Здравната каса да ми връща пари. Това било някакъв шмекерлък.


В понеделник ще отида до Здравната каса да проверя как стоят нещата!
Ако някой е информиран да казва.



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: vyprosche]  
АвторPoзa (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 13:07



След като се възтанови човек от такава операция и захвърли патериците доколко нормално може да се движи? Тоест доколко по-зле се чувства и движи спрямо времето когато е бил с напълно здрави стави?
На колко години сте?
Само едната или и двете стави ще ви сменят?



Тема А какво мислитенови [re: vyprosche]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 14:18



за докторите в Ст. Загора.Става въпрос също за смяна на тазобедрена става.
Благодаря!



Тема Re: :)нови [re: Poзa]  
Автор vyprosche ()
Публикувано18.09.06 14:59



След като се възстанови пациента, ще може да си върви нормално както преди да заболее. В това съм сигурна. Знам го от жена, оперирана по същия начин във Варна. Въпроса е след 25 години, гаранцията която дават, след като се изтрие протезата какво ще стане? Ще има ли друг шанс за смяна?

За лични въпроси - на бележка. Ако желаете регистрирайте се, за да ви отговоря.



Редактирано от vyprosche на 18.09.06 15:22.



Тема Re: А какво мислитенови [re: aз]  
Автор vyprosche ()
Публикувано18.09.06 15:16



Днес чух за един ортопед в Ст.Загора, че е много добър при тези операции на долни крайници, но не знам името му. Проучете, чрез клуба на Дира за вашия град. Аз съм от Варна и в момента проучвам екипите тук, защото разбрах , че в Горна баня, ще ми излезе първо много скъпо и второ за възстановителния период ще трябва да прескачам често там.След операцията ще се предвижа много трудно до Варна. Линейки, самолет и т.н. Нямам такива възможности.





Тема Re: А какво мислитенови [re: vyprosche]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 12:54



Хей, и аз живея във Варна, но тук незнам дали има добри специалисти и решихме операцията да е в Ст.Загора при сестра ми.Как да намеря името на доктора в Ст.Загора?Нещо не разбрах

.Пък ако разбереш нещо за Варна също пиши



Тема Re: А какво мислитенови [re: aз]  
Автор vyprosche ()
Публикувано19.09.06 14:05



За Стара Загора мисля, че е д-р Иванов, но утре ще ти кажа със сигурност.
За Варна в момента проучвам, за сега се спирам на екипа на проф.Камбуров.
Ако науча нещо ново ще пиша.





Тема Re:Много ти благодаря!нови [re: vyprosche]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 14:31



Ще чакам за точното име на д-ра в Ст. Загора, че и във Варна.Чувала съм за Камбуров, но май няма да е същия, този за който говоря аз е акушер-гинеколог.

или пък да бъркам.......



Тема Re: :))нови [re: aз]  
Автор vyprosche ()
Публикувано19.09.06 15:44



Д-р Камбуров е ортопед. Ти да не го бъркаш с д-р Козовски.

До утре.





Тема Re: :))нови [re: aз]  
Автор vyprosche ()
Публикувано20.09.06 12:58



Здравей, отново!

За Стара Загора - проф. Иванов. Това било второто най-добро място за този вид операции след Горна баня. Но сега навсякъде ги правели сполучливо. Във Варна екипите били няколко. В момента проучвам и ако науча нещо ново ще пиша.



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: vyprosche]  
Автормилa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 16:21



Кажете нещо за София,защото на маика ми трябва спешно да се прави.Със страшни болки е и не може да търпи вече.



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: милa]  
Автор vyprosche ()
Публикувано21.09.06 11:18



Ох, миличка. Не знам за София. За Стара Загора случайно разбрах в разговор с една лекарка.
Майка ви да отиде на ортопед и той ще й обясни колко и кои са екипите за тези операции. Но търсете специалист за долни крайници. Защото са профилирани отделно горни и отделно долни крайници. Ако има начин попитайте и вече оперирани пациенти.

Бог да е с вас.



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: vyprosche]  
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 14:41



Вече е късно да разпитвам, защото днес са и казали за вторник операция. Ще ви пиша.,само да мине добре!



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: Mилa]  
Автор vyprosche ()
Публикувано21.09.06 18:01



Не се притеснявайте! Всичко ще е наред. Аз разпитвах и различни хирурзи и всички казват, че това е рутинна операция. Не е сложна.След това възстановяването е бавно, но Бог да помага!



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: vyprosche]  
Автор lady_11 ()
Публикувано21.09.06 19:25



Лични впечатления от Горна баня - отделение по Гръбначна хирургия /правят и операции на тазобедрени стави/
1. Операцията се покрива от НЗСОК и най-евтината става. Възможно е съобразно индивидуалното състояние на пациента, доктора да каже, че е подходяща дуга /на друг производител/ и тя се заплаща.
2. Екипът на доц. Танчев си знае работата;
3. Мъжът ми беше с друга операция , но в стаята имаше един пациент с тазобедрена става . Най трудни са първите 7 дни - принципно в Горна баня допускат придружители. Има болка, има раздвижване, има и едно дървено нещо между краката, с което се лежи и спи поне 3 месеца след оперативно.

Как се процедира в Горна Баня:
1. В деня на приема - отиваш рано сутринта. Минаваш през кабинета на първия етаж. Попълват болничен лист и изследванията, които трябва да се направят : задължително : алергичен тест, мисля, че имаше и вътрешен лекар, при показания - и кардиолог.
2. С всички тези неща - се отива в отделението . В зависимост от това дали се нуждаеш от лекарства предвид показанията на алергичния тест или не ти определят дата за операция.
3. В деня на операцията - прави се клизма и чакаш. Анастезиолозите издебват удобен момент и те ошашавят, оттам - в операционната.
4. Реанимация - екипа е супер, но не е петздвезден хотел. Нямаш възглавница, гол си /малко е усойно там и почти всички се оплакват, че им е студено/, пие ти се вода. Принципно в реанимация се пренощува. Сутринта те взимат , но може и да е към обед, защото от всички отделения пациентите са там.
5. Пост оперативно - лежиш , пускаш монети в ТВ, охкаш и си го изкарваш на придружителя ти. Сестрите са ти най-големия приятел, защото ти дават обезболяващо, свестни са.

Забележка за пациенти от провинцията: Барчето на Горна баня е скъпотия, по добре е да си вземете храна и вода, защото в близост няма магазини.

Забележка от битово естество: Във всяка стая има баня с тоалетна - мръсни. Някой придружител /като мен/ се запасява с белина и парцал и хигиенизира. Принципно санитарките влизат само за да изхвърлят кошчето за боклук. В тази връзка, подсигурете се поне с един комплект шершафи, ако държите на хигиената на оперирания, който се поти.

"Този живот ми е даден да го живея, не да се тормозя" - Сигнус


Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: vyprosche]  
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 20:10



Благодаря Ви много!



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: lady_11]  
АвторCтeлa (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 11:19



>Има болка, има раздвижване, има и едно дървено нещо между краката, с което се лежи и спи поне 3 месеца след оперативно.

какво представлява това дървено нещо? 3 месеца звучи доста време. човек само по гръб ли може да спи през тия 3 месеца? Сигурно е доста дискомфортно



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: lady_11]  
Автор vyprosche ()
Публикувано22.09.06 12:24





Много ви благодаря!



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: vyprosche]  
Автор lady_11 ()
Публикувано22.09.06 16:26



За дървеното нещо - има формата на буквата А и задължително с него се лежи и спи. Казват , че се свиквало. Целта е да не се измества позата на тялото така, че да пречи на операцията и инплантанта.

"Този живот ми е даден да го живея, не да се тормозя" - Сигнус


Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: lady_11]  
Автор vyprosche ()
Публикувано22.09.06 16:57



Благодаря ви!





Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: vyprosche]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано24.09.06 16:51



Много ти благодаря!Ще потърсим проф.Иванов!
Благодаря!!!!!!!



Тема Re: А какво мислитенови [re: vyprosche]  
Автор infoto (непознат)
Публикувано24.09.06 17:16



Във Варна познавам един много добър ортопод-травматолог, който работи във Военна Болница. Казва се д-р Константин Герганов.



Тема Re: А какво мислитенови [re: infoto]  
Автор vyprosche ()
Публикувано24.09.06 20:35



Благодаря Ви, ще проверя. Мисля, че във Военна болница не правят такива операции.



Тема :)))нови [re: aз]  
Автор vyprosche ()
Публикувано24.09.06 20:41




Успех! След няколко месеца да тичкаш!



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: Mилa]  
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 06:03



Днес трябва да закупим ставата.Намерихме някъкъв телефон,но сигурно има и на други фирми.Ако знаете адреси,моля да помоснете!



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: Mилa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 12:43



На нас ни казаха, че само трябва да преведем парите по банков път-ставата я получаваме от поликлиниката.



Тема Re: :)))нови [re: vyprosche]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 12:49



Благодаря ти мила!Късмет и на теб!
А относно д-р Иванов-веднага се опитах да проуча въпроса.Оказа се, че той е основателя на ортопедията в Ст.Загора, но вече бил пенсионер и не работел, а май вече живеел в София.





Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: Mилa]  
Автор vyprosche ()
Публикувано25.09.06 15:20



И аз знам, че само се превеждат по банков път парите и нямаме грижа за ставата.
Ортопеда, който ще оперира трябва да ви каже и да ви посъветва какъв вид протеза да закупите. Те знаят най-добре кои производители какво предлагат и кое е най- подходящо и добро за всеки един пациент по отделно. Това е нещо доста специфично .



Тема Re: :)))нови [re: aз]  
Автор vyprosche ()
Публикувано25.09.06 15:26



Аз оставам тук във Варна - при доц.Бошнаков се записах.



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: Mилa]  
Автор snow9flake (непознат )
Публикувано27.07.11 18:24



Здравейте! Искам да изкажа благодарността и уважението си към проф. Танчев от клиниката в Горна баня. Баща ми има много сериозни проблеми, тъй като целия е схванат и не почти не може да се движи. Закараха го в V градска болница със страхотни болки от бърза помощ (пропуснах да отбележа, че лекаря от бърза помощ не пожела да го свали до линейката- не било негова работа и едва след като ми поискаха пари, се съгласиха) и там въпреки че беше в много тежко състояние, прецениха, че не бил за болнично лечение и го върха обратно в къщи, заявявайки, че проблема е за ортопед, а не за невролог. Записахме час при проф. Танчев, тъй като имаше съмнение за възпаление на тазобедрената става. Той излезе от операция и въпреки това го прегледа и веднага прецени къде е проблема и че изобщо не е за ортопед, а за невролог. Не поиска нито лев за преглед. Затова наистина сме му много благодарни- за професионалното отношение и за вниманието. Повярвайте ми търси и други много добри професори, но при тях отношението беше много по-различно.



Тема Re: Горна баня - Ортопедиянови [re: vyprosche]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано21.08.11 14:21



Някой да сподели по-пресни впечатления?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.