Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Retinitis centralis serosaнови [re: spiashtata krasavica]  
Авторasd (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 22:45



az puk imam nqkakvi dvijeshti se prozra4ni manii pred o4ite oshte ot maluk i ne sum im obrushtal vnimanie dokato ne poglednah tuka. tova opasno li e?



Тема Re: Retinitis centralis serosaнови [re: asd]  
Автортaня (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 09:16



Аз съм на 42 години, но ги забелязах като бях на 36. Очните лекари не казват от какво са. Аз мисля, че е от стрес, от компютъра и от луминесцентното осветление на работното ми място. Те са като паяжинки, точици. В момента с нищо не ги лекувам.



Тема Re: Retinitis centralis serosaнови [re: pretisnen]  
Авторanis (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 12:55



И аз съм на твоята възраст и ми се появиха такива плаващи черни точици от около година. Наистина е характерно това при възрастните хора, но при мен го обясниха с високото късогледство, което имам. Аз също имам известни догадки, но не съм сигурна дали и те са допринесли. В общи линии, ми каза офталмолога че могат да изчезнат след време пак да се появят ..., но да свиквам с тях. Само витамини герикапс приемам от време на време. Направо ме плашите с тези инжекции и лечения. И при мен не са постоянни, най-често са видими като гледам срещу пряка слънчева светлина.



Тема Re: Retinitis centralis serosaнови [re: anis]  
Авторspiashtata krasavica (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 18:41



Ами при мен не са просто черни точки, а сериозно петно, което изкривява зрението - нали сега има една реклама на Вивател като криво огледало - ей горе-долу така ми е,........, и сега продължавам с прегледи и консултации, предстои ми консултация за евентуално изгаряне и спиране на процеса с лазер,.......



Тема Re: Retinitis centralis serosaнови [re: spiashtata krasavica]  
Авторpretsinen (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 10:00



Моля Ви пишете на кой какво са казали, какво лечение са препоръчали и дали има резултат от лечението. На мен ми обиасниха, че може да се получат от някакъв възпалителен процес в организма, някакво вирусно заболяване. Изкарах нещо като пневмония зимата и в началото на лятото ми се появиха. Ходих на консултации при доц. Илиева в 7-ма поликлиника. Освен да сложи диагнозата "леко отлепване на стръкловидното тяло" друго не направи. След това ходих при д-р. Маринова, която почна някакво антибиотъчно лечение с Клацид и Далацин Ц, но за съжеление резултата е О, даже броя на петната се увеличи. Вече ги виждам през цялото време, вчера докато карах в една мъгла беше ужасно, не знаех какво да фокусирам





Тема Re: Retinitis centralis serosaнови [re: pretsinen]  
Авторanis (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 12:14



Никакво лечение само прием на витамини А и Е - герикапс и едни витамини за очите Виталукс май бяха. Единствено ми беше обяснено, че такива плаващи точици, мълнии и.т.н са характени за възрастните хора, защото се губи еластичността на тъканта, но по-някой път са и признак за леко отлепване на ретината при хора с високо късогледство, затова се прави изледване на очните дъна с леща Голдман.



Тема Re: Retinitis centralis serosaнови [re: anis]  
Авторpretisnen (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 12:44



гледали са ем с лещата на Голдман, нямам късогледство, само петна и от време на време мълнии, особено нощно време.
Не знам има ли смисъл да се консултирам с още някой лекар или просто да си живея така и да чакам..



Тема Re: Retinitis centralis serosaнови [re: pretisnen]  
Автортaня (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 13:17



И на мен ми изписаха някога капки и витамини "виталукс", но резултатът все същия. От време на време продължавам да си купувам витамините- около 10 лв. са. Едната очна лекарка ми каза само ако видя светещи точици, светкавички спешно да отида. Но моите петънца са сиви и дребни, явно така ще е вече. Аз съм от Варна и тук има частна клиника в която сигурно се лекуват, но не съм ходила - страх ме е от операции.Като чаках пред очния кабинет имаше и един дядо, който каза, че от младини виждал "гевречета" пред очите си и така си живеел. Но му пречели като карал мотора си.

И стига сме се кьорали в тези компютри. Колкото пове4е се чете за болести, толкова повече симптоми се получават.



Тема Re: Retinitis centralis serosaнови [re: pretsinen]  
Авторspiashtata krasavica (Нерегистриран)
Публикувано30.09.06 20:26



Много ми се иска да се подобри състоянието ми. Не карам кола (само баааавно в София, не се ориентирам добре и ме е шубе бързо междуградско

). Безумно ми е като чета, не работя в момента,......... В понеделник съм при въпросната доцент Илиева, надявам се да не е безсмислено,........



Тема Re: Retinitis centralis serosaнови [re: spiashtata krasavica]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано30.09.06 21:28



На моя приятелка й поставиха диагноза - отлепване на ретината. След безброй изследвания, ходене по доктори и пиене на лекарства се намери един лекар, който й препоръча здравословно хранене.
Никакво месо и салами, пържени неща, захари, бяло брашно.
Предимно плодове и зеленчуци, прясно изцедени сокови, сурови ядки и семена, зехтин от най-добрия и т.н. в този дух.
След един месец на контролния преглед лекарите не можеха да повярват. Нямаше и следа от отлепване на ретината.
Искам да кажа още, че тя престана и да пуши този месец.

Дано да съм ви била от полза.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.