Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 23.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Леко отлепване на стъкловидното тяло  
Авторpretisnen (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 17:51



Здравейте, преди 3-4 месеца ми се появи петно в окото, установиха, че е отлепване на стъкловидното тяло, успокоиха ме, че ще е така цял живот но можело да избледнее малко. Напоследък виждам други 2-3 петна около основното петно. Има ли някой сблъсквал се с проблема, решил ли го е, как се бори? Благодаря

на 32г съм



Тема Re: Леко отлепване на стъкловидното тялонови [re: pretisnen]  
Авторsteve (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 18:23



Kak si s kruvnoto. Kusoegledstvo imash li?



Тема Re: Леко отлепване на стъкловидното тялонови [re: steve]  
Авторpretisnen (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 18:25



Кръвното ми е в нормални граници 130/80, нямам късогледство, само едни петна които се появиха внезапно, според доктора след прекарана някаква вирусна инфекция



Тема Re: Леко отлепване на стъкловидното тялонови [re: pretisnen]  
Авторpretisnen (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 12:27



Има ли някой идея как може да се лекува това, или поне да се намали дразнещия ефект
Благодаря



Тема Re: Леко отлепване на стъкловидното тялонови [re: pretisnen]  
Авторprestisnen (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 14:34



Здравейте отново, понеже никой не ми отговори, продължавам да си пиша. Примирих се с факта, че ще си ги гледам цял живот. В момента се притеснявам дали това може да се усложни и да загубя зрението си, моля за отговор.
Благодаря



Тема Re: Леко отлепване на стъкловидното тялонови [re: pretisnen]  
Автортaня (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 16:23



Аз виждам движещи се малки петънца и няколко лекаря ми казаха, че така ще е цял живот, да не им обръщам внимание. Твоето петно движещо ли е?
Аз ги виждам вече 6 години, главно на бял фон./като летящи мушици/.Капките "Quinax" не ми помогнаха.



Тема Re: Леко отлепване на стъкловидното тялонови [re: тaня]  
Авторpretisnen (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 17:51



да моето петно, вече петна се движат едното е даже като паяжинка, появиха се преди 4 месеца, беше едно сега са няколко, ползвах капки Максидех но нямаше резултат от тях. Гладахе ме на някакъв апарат и казаха "леко отлепване на стъкловидното тяло" но повече нищо не ми казаха освен, че може би ще избледнеят, до момента не са избледнели. Предлагат ми някакви инжекции в окото да ми сложат - Diprophos но не съм много склонен, затова търся мнение тук.
Благодаря за отговора!



Тема Re: Retinitis centralis serosaнови [re: pretisnen]  
Авторspiashtata krasavica (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 13:12



Това ли е? 'Лекувам' се в момента,......., не знам още какво да очаквам. Биха ми 2 ампули Diprophos, пия дицинон & ендотелон,......... Надявам се с времето да се подобря, че към момента е доста сложно гледането, не се ориентирам какво става пред мен и не карам, уморявам се като чета

. Моля, ако някои има опит да каже ще се поизчисти ли, колко време,......?

Благодаря



Тема Re: Retinitis centralis serosaнови [re: spiashtata krasavica]  
Авторpretisnen (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 17:57



на колко години сте?
това ми звучи като отлепване на ретината, дано да не е това, трябва покой и никакво визическо натоварване, както и много витамини - поне това съм чел по въпроса
Таня а Вие на каква възраст сте, знам че не е възпитано да се пита, но ми обясниха, че е едва ли не нормално за възраст над 50г, но аз съм на 32!



Тема Re: Retinitis centralis serosaнови [re: pretisnen]  
Авторspiashtata krasavica (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 19:38



ми, явно вече не е типично само за 55-годишните, на 31 съм

.... Казаха от стрес, ама аз верно че се паля, ма чак пък толкова??????




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.