Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:39 29.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема тотална хистеректомия-възстановяваненови  
Авторtania (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 12:06



Направиха ми операция - отстранени яйчници/киста/ и матка. 9-ти ден ми е. Изписаха ме от болницата.На 43 години съм. Вървя и не ме болят шевовете. Днес съм вече у дома и върша лека домакинска работа. Но имам леко кървене по тоал.хартия от влагалището. Дали е нормално? Има ли някой, преживял такава операция и как се е възстановил?



Тема Re: тотална хистеректомия-възстановяваненови [re: tania]  
АвторMия (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 13:49



Аз се оперирах миналата година, на 49г. съм. Трябва да се пазиш поне 3м. от вдигане на предмети. Дори и прахосмукачката може да е проблем. важно е следооепративно раната да зарастне. Дават болнични до 100 дни-3м. и те са напълно достатъчни за възстановяване. След тях можеш да си вършиш обичайните неща. Очаквай симптомите на климакса с всичките му прояви- вълни, сърцебиене, изпотяване. За хормонозаместителна терапия се съветвай с лекар- има риск от рак на гърдата. В аптеките има достатъчно препарати на билкова основа- феминор и пр.
За кървенето от влагалището кажи на контролния си преглед, те ще го видят и без това. Би трябвало да изчезне
Успех!



Тема Re: тотална хистеректомия-възстановяваненови [re: Mия]  
Авторxpиcи (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 09:29



И на мен м направиха операция преди месец .Имам вече топли вълни,изпотяване.Кървене е нормално да има по-малко докато заздравее.
На мен ми предстои лъчетерапия локална-3,4 пъти.
В мед.Академия ще ми правят изследване за хормонално лечение, което лично аз приемам с недоверие -по скоро страх.На билкова основа препарати-звучи по успокояващо, но без рецепта може ли?



Тема Re: тотална хистеректомия-възстановяваненови [re: tania]  
Автор MamaBuba (усмихната)
Публикувано09.09.06 12:34



нормално е да имаш леко зацапващо кървене, което постепенно ще изчезне. до към 20 дена ще става все по-оскъдно, ръждиво-кафяво на цвят и постепенно ще изчезне.
ако се появи ясна кръв, трябва да те прегледа лекарят, който те е оперирал.
започна ли хзт?

Поздрав Буба!


Ники - 22.05.2003

Тема Re: тотална хистеректомия-възстановяваненови [re: Mия]  
Автор MamaBuba (усмихната)
Публикувано09.09.06 12:35



да, за соевите, освен феминорм има и един прекрасен естрокал.
поздрав!

Поздрав Буба!


Ники - 22.05.2003

Тема Re: тотална хистеректомия-възстановяваненови [re: xpиcи]  
Автор MamaBuba (усмихната)
Публикувано09.09.06 12:46



хриси, за какъв точно тумор става дума при теб? за ендометриален карцином ли? ако искаш , пиши и на лични.
на този етап би могла да взимаш ремифемин или кавинтон, за намаляване на симптомите на посткастрационния синдром. ако желаеш, ще ти споделя моя опит тук или на лични, по твой избор!
поздрав!

Поздрав Буба!


Ники - 22.05.2003

Тема Re: тотална хистеректомия-възстановяваненови [re: MamaBuba]  
Авторtania (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 15:41



Още не съм почнала ХЗТ. Също чак след 15-20 дена ще ми е готов резултата/хистологията/. Засега пия само витамини. Имам апетит и не ме боли раната. Разхождам се из града и нося леки покупки /до 1кг./ Отслабнала съм много през дните след операцията, когато бях само на чай, пюре.



Тема Re: тотална хистеректомия-възстановяваненови [re: tania]  
Авторxpиcи (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 17:45



Благодаря за това, че се отзова така любезно Буба!
Имам карционома ендометрил 1-ва степен.Не съм очаквала, че може да ми се случи подобно нещо.Сега на първо място поставям лъчетерапията, /следващата седмица започва, а после ще пробвам тези хормонозаместители. Страх ме е от тях-не искам да напълнявам. И да
попитам ,ако не ги взимам какво следва?С топлите вълни бих се примирила....
Някакво окосмяване и остаряване и пр...така ми каза една лекарка...
С поздрав! Хриси





Тема Re: тотална хистеректомия-възстановяване [re: xpиcи]  
Авторxpиcи (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 18:14



Извинявам се за многото въпроси,но не знаех че може да ми се случи ,не съм се информирала и сега имам нужда от помощ.Ако не вземам хормонозаместители какво следва-остаряване,напълняване и окосмяване и от трите ме е страх...А ако вземам хормонозаместители не следва ли пак същото ,от което ме е страх?
Благдаря!



Тема Re: тотална хистеректомия-възстановяваненови [re: xpиcи]  
Авторxpиcи (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 18:27



Проблем с компютъра ,и се повторих.Извинявам се!
Ако знаете да ми кажете какво да очаквам от локална лъчетерапия,освен цистит.Другата седмица ми предстои...как да си подготвя организма за нея?
И това дали е достатъчно за да не премина в по-висок стадии?
Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.