Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:42 08.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Диабет и Диетанови [re: Питarop]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано28.08.06 13:39



В какво се състои тая диета? Ако наистина няма въглехидрати, кетоацидозата е сигурна. Това е научен биохимичен факт, няма мърдане.
Мирише ли ти пикнята на ацетон сутрин?





Тема Re: Диабет и Диетанови [re: Pekoнcтpykтop]  
АвторПитarop (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 10:54



Въглехидратите са ограничени до минимум. Описана е подробно в книгата, която вече споменах, но по-важното там е логиката на метаболитните процеси, която определено убягва на много от учещите и практикуващи ендокринолози.
И не, не е научен биохимичен факт, поради факта, че има редица популации, които се хранят без въглехидрати и нямат кетоацидоза(ескимосите например). А за месоядните бозайници(към които спада и човека) няма да говоря- просто отскачаш до Зоопарка.
Не мога да определя дали урината мирише на ацетон, но мисля, не, но със сигурност не мирише като урината на диабетик с 300 захар

.



Тема Re: Диабет и Диетанови [re: Питarop]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано29.08.06 15:33



КЕТОЗА - нормален процес, когато няма достатъчно глюкоза за енергия и се харчат мазнини. Някаква степен на кетоза има при всяка по-строга диета за отслабване и изобщо при гладуване.

КЕТОАЦИДОЗА - това не е нормален процес, а се получава от неспособността да се използва глюкозата поради липса на инсулин; той се получава при диабетици и алкохолици.

Кетони в урината има и при кетозата и при кетоацидозата.

Аткинс диетата предизвиква силно изразена кетоза в началото, особено по време на първия си, най-строг етап с 20г въглехидрати на ден, до степен, която може да бъде вредна. Кетоацидозата не се свързва пряко с тази диета.

В разбиранията на Аткинс има рационално зърно - това, че въглехидратите, особено захарите трябва да се ограничават както с цел нормално тегло, така и за един здравословен начин на хранене. Крайната форма на диетата обаче е неразумна, вредна и много критикувана.

За щастие, човекът не е месояден бозайник. Човекът по произход е растителнояден (плодояден), което лесно може да се види по формата на зъбите например. По-късно е еволюирал до всеяден, една позиция, която споделя с прасето. Именно поради своята всеядност, човекът успява да се адаптира и оцелее и в условия на хранене само с животинска храна, което обаче съвсем не значи, че това за него представлява един оптимален режим на хранене.

Редактирано от tiger_tulip на 29.08.06 16:00.



Тема Re: Диабет и Диетанови [re: tiger_tulip]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано29.08.06 21:05



Ти лекар ли си? За лекар говориш странни неща. Кетоацидозата е съвсем нормален биохимичен процес, а това, че е болестен е отделен въпрос.
Кетоацидозата е крайна степен на кетозата. При баланс между изразходвана енергия и усвоени въглехидрати, кетоза няма, както и други катаболитни процеси. Естествено, при малко изразходвана енергия, нуждата от въглехидрати също е малка. Но трябва да се има предвид, че много тъкани, например нервната, горят въглехидрати независимо колко се движиш. Естествено, ако човек намери правилния баланс между въглехидртати и енергийни потребности е най-добре, но не мисля, че разни диети, които пропагандират еднообразната храна са полезни за здравето.





Тема Re: Диабет и Диетанови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано29.08.06 21:49



Нацисте, ще ми простиш откровеността, но като цяло намирам мненията ти за несвързани, груби и цинични. Може и да не си такъв човек, но нямам желание нищо да обсъждам с теб.



Имай си мнение, аз също си имам.

Все пак ще ти обърна внимание на поне една безсмислица:
"Кетоацидозата е съвсем нормален биохимичен процес, а това, че е болестен е отделен въпрос."

Успех и повече (незлобливи) усмивки!



Тема Ако искаш да получиш, първо трябва да дадеш!!!нови [re: Kиpил И. Meтoдиeв]  
АвторУчитeлят (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 08:31



Алина,

Запомни този принцип и започни първо с него!

Защото моите наблюдения върху диабетици показват най-напред разстройство в мисленето и съзнанието на човека. Това ще рече, че той по някакъв начин е самопрограмирал съзнанието си, че трябва само да получава от другите хора и нищо да не дава.

Резултатът е голяма лакомия, която може да има разни проявления в различни области, но специално при диабетиците се проявява като лакомия в яденето и приемането на колкото се може повече безплатни лекарства и други помощни средства.

И битката ти не трябва да бъде с диабета, а със самата себе си. Защото както казва Учителят:

Най-трудната битка е със самия себе си!

Затова и първото, с което трябва да започнеш, е да пишеш на кирилица. Само след това ще ти кажа какво трябва да направиш, за да се отървеш от диабета завинаги и да заживееш наистина щастливо.

Хайде, умната и със здраве!

***********************

Ако искаш да умреш по-бързо, иди на лекар!



Тема Re: Диабет и Диетанови [re: tiger_tulip]  
АвторПитarop (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 20:12



Аха, сигурно имаш предвид формата на "кучешките" зъби, наречени така поради силно изразената любов на кучетата към плодовете и растенията?

Други доказателства за това пък са множеството костилки от плодове намерени в пещерите, обитавани от първобитните хора- -уупс - или това май бяха кости на животни ? За по-ранните етапи от развитието аз поне нямам спомен и не споря.
От определението за кетоацидоза излиза, че тя е абсолютно невъзможна за диабетици тип 2 тъй като при тях се наблюдава хиперинсулинемиа, т.е. свръх инсулин, а не липса на такъв както някои си мислят. Така си и знаех, че има поне една добра причина да съм жив и да мога да пиша тук, а не в моргата заедно с хилядите други умрели от кетоацидоза - тоя бич на 21 век.
Диетата на Аткинс има доста рационални зърна. Тя единствена очертава механизма на масовото затлъстяване - свръх употреба на прости въглехидрати и обездвижаване. Едва ли някой тук иска да и придаде всеприложим характер. Но в случая с диабет и наднормено тегло ( говоря от МОЙ опит) тя е незаменима. И както казва старата китайска поговорка - Храната за един е отрова за друг.
Храненето с животинска храна и движението определено са оптимални за някои популации иначе индианците Пима в аризонската пустиня, които са били подложени на коренна промяна в начина си на живот нямаше да имат около 70-80% диабет.. Искам да отбележа, че в общия случай съм съгласен с мнението ти, но въпроса е свързан с диабет и опира за здравословно хранене при диабет.



Тема Re: Диабет и Диетанови [re: Питarop]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано30.08.06 23:06



Питагор,

Останките от първобитните хора са от ледниковия период, след като вече са били станали всеядни и когато друго освен месо за ядене не е имало. Тогава са използвали и примитивни инструменти за разкъсването му, именно защото зъбите им не са ставали за тази цел. Храни се както искаш, но да се изопачават историята и еволюцията в името на Аткинс ми изглежда прекалено голяма чест за него.

Впрочем, аз също имам книгите му, 3 от тях, и уважавам доста от възгледите му. Все пак, нещата с храненето и хранителните продукти често имат повече от една страна, което той не взима предвид. Месото наистина не съдържа въглехидрати, но за сметка на това съдържа голям брой остатъчни вредни вещества, особено при модерния начин на производство, а и метаболизирането му в тялото е свързано с такива. Като цяло, то е най-токсичният продукт. Според това, което зная, имам всички основания да смятам, че месото не може да бъде полезно за никого. Казвам го като лично мнение и не ми се разпростира на тази тема, не дай Боже да стане спор между месоядци и вегетарианци, но искам да те уверя, че въглехидратите са само една малка част от проблемите на съвременното хранене. Намаляването им далеч не решава всичко. Освен това, прекалено многото протеин в храната, а с Аткинс лесно може да се получи двойно количество повече от необходимото, само по себе си е вредно, натоварва организма, особено бъбреците, и може да стане причина за проблеми. Изобщо, когато става дума за оптимално хранене, лесно решение няма.

Що се отнася до диабетиците, известно е, че тяхното хранене трябва да бъде с ниски въглехидрати. Затова Аткинс може да бъде добра основа за едно диабетично меню, но според мен за когото и да било крайният вариант на тази диета не може да бъде препоръчителен.

Аз нямам претенции да съм давала определение за кетоацидоза, просто ми се стори, че понякога се объркват двете понятия и затова ми се прииска да ги разгранича по някакъв начин. Ето тук например има повече за това какво е кетоацидозата, то е много по-пълно, но не противоречи на казаното от мен: http://en.wikipedia.org/wiki/Ketoacidosis



Тема Re: Диабет и Диетанови [re: Питarop]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано31.08.06 11:56



Батка, кетоацидоза може да получи не само диабетик с тип 2, но и абсолютно здрав човек, който е прекалил с алкохола, или е гладувал повече от 48 часа.

Това за бързата смърт беше хипербола, придружена със съответиния смайл, в действителност трябва доста да се постараш за да умреш от кетоацидоза. Просто явно някои приемат твърде буквално всичко и се хващат да спорят за всякакви глупости.
Според мен, здравословното хранене за диабетика (особено тип 1) е малко по-строгия вариант на здравословното хранене на здравия човек. Тоест, балансирано, съобразено с двигателната активност. Ако се хвърляш в едната крайност, ще умреш от усложненията на диабета, ако се хвърлиш в другата, ще си смъкнеш pH-то на кръвта, рискуваш да получиш рак на дебелото черво.





Тема Re: Диабет и Диетанови [re: Pekoнcтpykтop]  
АвторTpeзвeниk (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 12:13



Пълни глупости.

<Ketoacidosis occurs in two very different situations-- in type 1 diabetes (diabetic ketoacidosis) and in alcohol withdrawal (alcoholic ketoacidosis). The ultimate reason for ketoacidosis in both cases is the same: the cell does not have enough glucose (in the case of diabetes because lack of insulin prevents the cell from taking up glucose, in the case of starvation because there is less glucose around), so it begins metabolizing fat molecules instead of simple sugars.>




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.