Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 08.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Diabet i dietaнови [re: Alina]  
АвторAlina (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 11:38



Kakva e razlikata mejdu diabet tip 1 i diabet tip 2.....maika mi e s tip 2 i predava li se po nasledstvo?



Тема Re: Diabet i dietaнови [re: Alina]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано25.08.06 12:43



Хайде бягай да почетеш малко за видовете диабет......






Тема Re: Diabet i dietaнови [re: Alina]  
АвторAlina (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 12:02



Zdraveite,re6ila sam da vodia ojesto4ena voina sre6tu diabeta i mislia,4e ve4e ima rezultat.V4era sled izsledvane tri pati za denia eto i rezultata- sutrinta-stoinost na kravna zahar-6.8,na obiad-6.2,sledobiad -5.4.Kakvo ozna4ava tova-za6to sutrinta stoinosta e po-visoka.a sled kato e iala po-niska?Pie samo vitamin E i spazvame striktno dieta.Blagodaria na vseki,vklu4il se v temata.......Ve4e znam kakva e razlikata mejdu tip 1 i tip 2,blagodaria ti kem.kem :)



Тема Диабет и Диетанови [re: Pekoнcтpykтop]  
АвторПитarop (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 19:13



Реконструктор, аз от 2 години и половина практикувам Аткинс и освен здравословен ВМI(body mass index), усещане, че съм на 14 години и завистливи погледи от околните друго не съм получил. Кетоацидозата е приказка от Братя Грим от противниците на диетата, няма нито едно,подчертавам НИТО ЕДНО изследване, което да разкрива такава връзка. Инсулиновата зависимост е другият такъв мит. Диабет 2 е метаболитно разстройство, което може да бъде овладяно. Причините, които го пораждат не са известни на съвременната медицинска наука, която както в редица случаи е обикновена маша в ръцете на фармацевтичната индустрия. Лекуването на диабета с инсулин е просто заместване на една зависимост с друга, срещу огромна печалба. Заболяванията имат своя логика, тя е видима и проследима за хората, които мислят с главата си, а не скачат в Матрицата като безмозъчни пионки. Та като казах последното - това в скобите на ника ти случайно попадение ли е ?



Тема Re: Diabet i dietaнови [re: Alina]  
АвторKиpил И. Meтoдиeв (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 21:29



<Zdraveite,re6ila sam da vodia ojesto4ena voina sre6tu diabeta... >

Ами що не почнеш тази ожесточена война с писане на кирилица като за начало, за да не си развалят четящите зрението заради твоя диабет?



Тема Re: Diabet i dietaнови [re: Kиpил И. Meтoдиeв]  
АвторAlina (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 22:30



a teb koi te kara da me 4ete6?Az se interisuvam za bolesta diabet i hi4 ne mi puka dali na kirilica ili latineca 6te pi6at v temata mi.



Тема Re: Diabet i dietaнови [re: Alina]  
АвторOтeц Пaиcий (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 22:39



alinonesisamotinatozisvqtdrugihorasa6tomogatdaseinteresuvaridaiskatda4etat
anatezikoito4etatimpukaiosventvoqkefizdraveimagrijazakefaizdravetonadrugite



Тема Re: Diabet i dietaнови [re: Oтeц Пaиcий]  
АвторMaria Magdalena (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 23:08



Izvinete,niakakav otec da e minal ot tuk....i men me drazni latinicata,no mi e po-lesno da pi6a na neia,stiga si se zaiajdal.целувка



Тема Re: Diabet i dietaнови [re: Maria Magdalena]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 14:14



фонетичната кирилица е същата като латиницата
само я=q; ч=~; ш=[ щ=] ю=\;ь=x

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Diabet i dietaнови [re: Alina]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано28.08.06 13:37



Динамиката на кръвната захар е нормална. Така е устроено тялото - през нощта черният дроб емитира глюкоза, която, обаче не се усвоява. Резултатът е висока кръвна захар на сутринта. Съответно, в средата на деня е пикът на активността и кръвната захар пада. Но 6.8 според мен е много, трябва да се стремиш да я държиш под 6, като начало.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.