Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 16.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Астигматизъм,лазерна корекциянови  
Автор Olina (особена)
Публикувано23.07.06 12:07



здравейте, изчетох всички публикувани мнения по темата във форумите,но не намирам мнения от скоро.
Назначих за м.август час в очна клиника във варна за преглед преди лазерна корекция,но нещо се колебая, брат ми има астигматизъм и късогледство- беше 2.5 д., което вече е увеличено явно , защото очилата които носи не помагат,моля тези които са минали през лазерна корекция пишат сега какви са последиците при тях и дадат съвет какво може да се направи в този случай,както и насоки към добри лекари.мерси предварително на всички.



Тема Re: Астигматизъм,лазерна корекциянови [re: Olina]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано23.07.06 13:15



Аз съм минала през лазерна корекция и съм описала това, което зная по въпроса тук:

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=medicine&Number=1945149895&page=25&view=collapsed&sb=5&vc=1

Успех!



Тема Re: Астигматизъм,лазерна корекциянови [re: tiger_tulip]  
Автор Olina (особена)
Публикувано23.07.06 13:30



благодаря ти,прочетох го,а след колко време се забеляза подобрение при теб?



Тема Re: Астигматизъм,лазерна корекция [re: Olina]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано23.07.06 14:48



Самата операция траеше минути и упойката беше местна. Значително подобрение имаше веднага след операцията, но в първите дни не се вижда съвсем добре, защото тогава окото още е травмирано. През следващите дни/седмици подобрението продължава и окончателно спира след няколко месеца.

Трябва да се носят тъмни очила известно време и да се спазват всички други препоръки за началния период. На мен ми казаха да не гледам ТВ в първите дни.



Тема Re: Астигматизъм,лазерна корекциянови [re: tiger_tulip]  
АвторЛeля Пeтka (Нерегистриран)
Публикувано23.07.06 15:52



мими разкажи наистина в конкретика какъв ти беше случая, кога колко диоптъра си имала, сега как си? най добре е с числа за да е ясно. Благодаря предварително. Питам те щот имам 12диоптъра, ужас е, верно



Тема Re: Астигматизъм,лазерна корекциянови [re: Лeля Пeтka]  
Автор Olina (особена)
Публикувано23.07.06 19:21



астигматизъм и късогледство- беше 2.5 д., което вече е увеличено явно , защото очилата не помагат



Тема Re: Астигматизъм,лазерна корекциянови [re: Olina]  
Автор Lu4ko (!!! DANGER !!!)
Публикувано26.07.06 12:13



За астигматизъм при голяма разлика в диоптрите на двете очи както е при мен с едно око + с другото - се препоръчва да се слагат контактни лещи и то твърди.Аз съм с твърди лещи защото с очила не може да ми се коригира зрението.Даже дефакто аз с едно око гледам само защото лявото ми око е мързеливо и не е виждало никога.В 4-ти клас ми се развали и дясното око и далго време ходих без очила през 1993 година опитвахме с лещи от твърдите,но не ми понасяха защото още бях в период на растеж и бяхме направили очила само за дясното ми око,но нещата се влошиха много и бях стигнал на дясно око до -5 диоптъра.след това напоравихме меки лещи но не помагаха много и се спряхме на твърдите и нещата заспаха.Наще даже бяха взели на предвид лазерна корекция на зрението обаче ни посъветваха да си ходя с лещите до края на дните си защото само за ч око няма смисал да се дават излишни пари от риск че мога да ослепея и да си остана незрящ.Не че искам да плаша някой,но лазерните корекции крият и своите рискове.На един приятел леля му си направи лазерна корекция обаче след 2 седмици ослепя,но всичко си е до организъм.Това е от мен

Radio FOCUS



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.