Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 28.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Може ли изобщо човек да се излекува от хемороиди ?нови  
Авторbubble (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 22:10



Здравейте, форум !
Знам,че много се е изписало по темата за хемороидите,но все пак : Има ли някой ,който веднъж завинаги да се отървал от тях и ако "да" как ? От поне 15 години имам този проблем. Преди три години бях в клиниката на Д-р Желязков и с криоскопски метод ми бяха отстранени най-големите образувания,но сега нещата пак вървят към операция. Омръзна ми вече да се мажа с какви ли не мехлеми - Лидокаин,Дефламол,Проктогливенол . Пия Детралекс много често,незнам вече какво да правя. Моля ви ако някой знае някакво ефикасно лечение да сподели ! Бях чела някъде за някакъв домашен крем от свинска мас и невен,чувала съм и за паста Поморин смесена с пепел ...абе какво ли не ! Давайте идеи !



Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороиди ?нови [re: bubble]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 23:13



напиши ми точно какво ти е състоянието и какво те притеснява



Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороиди ?нови [re: ...]  
Авторliq (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 07:43



na men mi pomaga sv. mas s bql ravnec. no sastoqnieto na xemoroidite mi ne e mn. seriozno



Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороинови [re: liq]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 09:36



Моя позната сподели, че се излекувала с билката Червено поддъбиче /от аптеката/ - 3 суп. л. от билката се варят в 1/2 л вода около 3 мин. Сместа се прецежда и се оставя да изстине. Държи се в хладилник и се приема по 1/2 кафяна чашка 3-4 пъти дневно, половин час преди ядене. Ефектът настъпва след седмица.
Успех!





Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороинови [re: ...]  
Авторbubble (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 11:01



Състоянието ми е следното : В момента съм на 30 години,не съм раждала. От както се помня имам лениви черва и се застоявам във WC-то повече от нормалното.Освен това имам доста спукани капиляри подкожно,проблеми с венците,което говори,че имам слабост на съединителната тъкан и по-точно на стените на кръвоносните съдове. Още от 15-16 годишна имам хемороиди,които а течение на времето ставаха все по зле. Преди 5 години получих обилно кървене ,което продължи няколко месеца /7-8/ и нямаше изгледи на спре. Болка нямам,по-скоро дискомфорт и самите образувания са доста големи и са през повечето време от вън. Просто си стоят и с нищо не се лекуват. Заради къвенето отидох на лекар и ми казаха,че съм за операция. Тогава разбрах за Д-р Желязков и предпочетох безкръвния метод,за което не съжалявам. След операцията бях добре известно време,но доктора ме предупреди ,че пак ще имам проблеми и за напред. Самия той ми каза ,че имам свличане на стената на дебелото черво и била надрана "като с телена четка" и ме предупреди ,че може да се получи фистура някой ден. Доста съм чела за този проблем и знам на теория почто всичко ,но нищо не помага - пазя диета /без пикантни храни,алкохол ,повече баластни в-ва и т.н./,поддържам изрядна хигиена,мажа се постоянно с мехлеми и когато стане съвсем зле пия Детралекс. Просто незнам дали някога ще мога да се отърва от тоя гаден проблем,заради ,който не мога да живея нормално. Дало просто не е въпрос на организъм ? Или трябва през няколко години да се оперирам....



Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороинови [re: bubble]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 00:26



Не напразно те питах за състоянието ти.Тази година на алея на здравето се запознах с една аптекарка,която е дистрибутор на хранителни добавки.И от дума на дума стигнахме до моят проблем.И тя ми даде една хранителна добавка и ми каза че ще се излекувам.Не смея да кажа голяма дума но имам подобрение.преди да почна добавката имах кръвоизливи ,значи изходила съм се ,измила и намазала и след малко ми шурва кръв.Когато почнах добавката получих леко запичане защото не можах да пия много вода и мямах кравоизливи.това ме обнадежди и си купих още една опаковка.Но почнах стриктно да пия 3 ,че и повече литра вода.Но все още ми излизат ,но не кървят.Затова не смея да го препоръчам на друг ако искаш изчакай да видя какво ще направя аз и ще пиша резилтати.



Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороиди ?нови [re: bubble]  
Автор drek (хирургоид)
Публикувано24.06.06 21:12



Може...

Ако искаш, прочети си преди това за операцията на Longo или PPH (Procedure for prolaps and hemorrhoids) и ела на операция. В общи линии ситуацията е малко от типа "... няма човек - няма проблем!" С тази операция се прекъсва циркулярно мукозата и се намалява кръвоснабдяването, изрязва се излишната лигавица и почти се възстановяват нормалните анатомични отношения в аналния канал.



Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороинови [re: bubble]  
Авторbubble (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 21:19



А във Варна правят ли такива операции и на какви цени ?





Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороинови [re: bubble]  
Автор drek (хирургоид)
Публикувано25.06.06 11:43



Вероятно правят, но не знам към кого да те насоча.
А иначе си права да питаш за цената. Ушивателят който се ползва не се покрива от клиничната пътека, а пък никак не е евтин.



Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороинови [re: bubble]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 12:24



На мен много ми помага за мазане крем MASTU-S, също така свинска мас - 1суп.лъж.+ смляна леща - 1 суп.лъж.
Иначе за ленивите черва започни всяка сутрин на гладно да пиеш 1 суп. лъж МЕД разтворена в чаша топла вода (колкото по топла по-добре), но трябва всяка сутрин и да е горе долу по едно и също време! Ефекта(15-20 мин. след изпиването ще отидеш нормално до wc) настъпва след около 2 седмици до месец и запомни , че се пие това винаги - спреш ли се връщаш на старото




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.