Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:56 01.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороинови [re: rocт]  
Авторbuble (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 23:27



Смляната леща за какво помага ? А тоя крем MASTU-S го чувам за пръв път. Той за какво е точно ? А това с меда ще го пробвам . Благодаря !



Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороинови [re: buble]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 09:39



Доколкото знам смляната леща свива кръвоносните съдове, а хемероида е разширена вена. На мен много ми помагаше , но след дългата употреба започна да не действа, минах на Проктогливенол, но и той в един момент спря да ми помага, тогава ми казаха за MASTU-S навсякъде в аптеките го има 4-5 лв. Той си е специално за хемероиди ползвам го вече 3-4 години и съм доволна , единствения проблем е , че е бледо жълт на цвят и зацапва бельото, но е ефикасен. С меда си трябва постоянство, той регулира стомаха , но трябва да го правиш години на ред. Аз започнах с меда преди 12-13 години, усетих ползата на 2-3 месец, а сега вече 1 година не пия мед, но ефекта си остана и нямам проблем.



Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороинови [re: rocт]  
Автор jenny_b (бременна)
Публикувано28.06.06 13:32



"...преди време четох за някакъв крем - само не се смейте моля ви - който се купува от ветеринарни аптеки, тъй като по принцип бил за мазане на виметата на кравите - но много мами се включиха, и казаха, че това е най-ефикасния лек за хемороиди...."
това го взех от този форум, дано намерите нещо подходящо ! Форум БГМАМА, здравословни проблеми.

http://forum.bg-mamma.com/index.php?action=search2

[image]http://bd.lilypie.com/AvU8p2/.png[image]


Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороинови [re: bubble]  
АвторSushtia problem (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 21:18



На мен ми помага Analen, крем, малка тубичка около 6 лв., има и разтвор за почистване на мястото, но аз не съм го ползвала, за сведение обаче при мен положението не е много сериозно.



Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороинови [re: Sushtia problem]  
Авторariel79 (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 08:58



Аз също имам този проблем и се замислям за операция ,пробвала съм всички мехлеми и бабини билки единственото което ме оправя бързо и трайно е калиев пермаганат една супена лъжица в по хладка вода се слага в леген сядаш в него и седиш един час веднага след това те облекчава и не болят толкова много после.Може да ви се струва глупаво ,но при мен действа спряха да се възпаляват и изобщо не ме болят единственото неприятно нещо е че малко се показват отвън за това мисля да се оперирам за да се ликвидират.

Запека мисля ,че това е причината за възпалени хемероиди



Тема Клекнала поза...нови [re: bubble]  
Авторпeпи (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 11:20



Искам да попитам някой от вас дали е пробвал да смени позата при изхождане от седеж на клекнала - четох някъде, че това помагало за справяне с проблема.

Някой пробвал ли го е и какви са били резултатите?



Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороинови [re: bubble]  
Авторkeн (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 12:08



Може-
http://esotherica.freecom-int.com



Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороинови [re: ariel79]  
Авторaндpeя (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 19:58



Запекът НЕ е единствена причина за хемороиди, защото аз не помня да съм имала някога запек, дори напротив, имам периоди на често ходене в тоалетна. Да си призная никога не съм ходила на лекар и най-често чакам хемороидите сами да си се приберат и да спрат да кървят, или в краен случай си купувам някакъв мехлем. Хемороидите се настаниха след раждането на второто ми дете и само от време на време благоволяват да се приберат. Имах доста тежки раждания, най-вероятно не попаднах и на свястни акушери, но какво да се прави, нищо не се връща назад, да са ми живи и здрави дечицата.
Понякога се събуждам от много странни и силни болки в областта около хемороидите и нещо като позиви за ходене в тоалетна. Бях споделила с личната си лекарка, но тя никога не се отнася сериозно и аз не съм настоявала за някакви изследвания. Ако някой има подобен на моя проблем , моля да сподели мнение.



Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороиди ?нови [re: bubble]  
Авторbubble (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 00:03



Благодаря на всички ,които се отзоваха по темата. Това за позата и аз съм го чела някъде,но незнам дали помага. Взех си мехлем Масту S . От една седмица се мажа с него и нещата значително се подобриха. Досега не бях го чувала и много благодаря,на този които ми писа за него. Проблема е много често срещан,но понежа е деликатен и не е много обсъждан . Дори предизвиква неудобство и по време на секс

.
Продължавам да следя темата и очаквам още споделен опит.



Тема Re: Може ли изобщо човек да се излекува от хемороиди ?нови [re: bubble]  
Автор5q (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 17:40



Пробвайте с Ultraproct на Schering AG D-Berlin (Fluocortlone & Cinchocain-hydrochloride ) Аз съм доволна от него,немско мазило (15g.)за около (6.60) 6-7 лева. Не съм тежък случай,общо през живота си съм имала 2 пъти проблеми с хемороидите,но е ефикасно и бързо ти олеква там в тази област.Успех






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.