Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 02.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Помогнете, моля ви...нови  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 17:50



Здравейте!От една седмица започна да ми се появява нещо като пъпка или цирей от долу на свивката на десния ми крак. Не му обръщах внимание, спазвах си личната хигиена, но това чудо все повече расте и от вчера много ме боли. Не мога да си седна на д-то от болка

и като вървя ужасно ме боли, като протъркано, протрито, но няма от какво. Вчера си купих от аптеката ИХТАМОЛ и веднага се намазах. Спах така цяла нощ! На сутринта като го видях и се уплаших. Голямо е колкото жълад, почти колкото орех, но с форма на бадем. Не е пъпка, не забелязах да има връхче..., но това нещо расте и болиии
Прочетох по-дулу във форума:
"за human papiloma virus - вирус си е, пренася се контактно от брадавичка. имаш си го и избива при срив в имунната система. досущ като херпеса. "
Да не е това - някаква голяма брадавица???



Тема Re: Помогнете, моля ви... [re: Eми]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 18:03



Лелеее ужас! Ако са кондиломи, много лошо Вижте какво прочетох току що:

Днес американска компания обяви, че е разработила ваксина против ХПВ
и риска от рак е намален значително. Само в Щатите жертва на вируса със последващо развитие на рак са към 100 000 жени година. След рака на гърдата, това е вторият причинител на смърт при жените от онкологични заболявания.


Забравих да спомена, че понякога имам бяло течение, но ми минава от само себе си. Сега от 1 месец не минава. Да не е свързано с тази брадавица?



Тема Re: Помогнете, моля ви...нови [re: Eми]  
Автор anbra (аз)
Публикувано10.06.06 22:53



А какво е на цвят?
Не съм лекар, но ми прилича на цирей. Трябва да пробие и да изтече гнойта, ако е това.
Най-добре е да отидеш на хирург.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Помогнете, моля ви...нови [re: Eми]  
Авторcпoko (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 23:12



На мен това много ми прилича на киста на бартолиновата жлеза, но трябва жсе пак лекар да те прегледа. Хирург, а още по-добре гинеколог хирург. Аз имах подобна киста преди години, по същия начин започна да нараства едва ли не с часове и много болеше. Отидох при гинеколог, но ме изпрати при хирург. Вече не си спомням точно дали хирурга изтегли кистата със спринцовка или направи лек разрез и тя изтече, но си спомням, че ми показа съдърванието след това. Самата хирургическа намеса е много кратка. От само себе си обаче си мисля че няма да мине. За това по скоро отиди при лекар.



Тема Re: Помогнете, моля ви...нови [re: anbra]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 23:58



Червено е и е силно възпалено, направо гори


Сложих му компрес с реванол, като че ли временно облекчих болката, но не търпи допир с дрехи



Тема Re: Помогнете, моля ви...нови [re: cпoko]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 00:05



Лоша работа... Това нещо наистина расте с часове. Вече едва ходя от болки.
Реванола помага ли? Ихтиола май не върши работа, напротив след като се намазах стана по-зла





Тема Re: Помогнете, моля ви...нови [re: cпoko]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 00:35



Търсих в Гугъла за тая киста и намерих това:
“Отделение по Акушерство и гинекология
Цени на услуги:
- Екстирпация на бартолинова киста 400 лв. “


Това ли се прави от хирурга? Ако взема направление от GP-то, пак ли ще плащам, ако се стигне до хирургическа намеса?



Тема Re: Помогнете, моля ви...нови [re: Eми]  
Автор julkata_ (bla bla)
Публикувано11.06.06 01:26



Най-добре не му слагай нищо, не знаеш какво е и от какво как ще се повлияе. Отивай на лекар, все някога трябва да го направиш, колкото по-скоро, толкова по-добре.

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: Помогнете, моля ви...нови [re: julkata_]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 02:58



Много ме боли, не мога да спя. Цялото гори


Може би лед ако му сложа ще помогне?
На лекар - в понеделник най-рано, ако не почне да минава...



Тема Re: Помогнете, моля ви...нови [re: Eми]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 04:37



Не се шашкай, това, дето описваш, прилича на цирей. Трябва да изтраеш да "узрее" - обикновено 2-3 дни, междувременно студеното облекчава донякъде болката, но главно заеми поза, в която нищо не се опира до него. Дрехи и бельо включително. А сутринта го покажи на някого, който е виждал цирей. Ако е сигурно, че е цирей, смело слагай ихтиол, ще го изтегли по-бързо.
И следващия път внимавай с обезкосмяването.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.