Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 23.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема medikamentozen abort  
АвторKari (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 14:37



Ima li takova hap4e 4erez koeto moje da se napravi abort?I ako ima kak se kazva?Ili v koq bolnica moje da mi napravqt takyv medikamentozen abort?



Тема Re: medikamentozen abortнови [re: Kari]  
Автор lady_11 ()
Публикувано10.06.06 17:06



Я върви на гинеколог! Той ще ти каже кяква може и какво неможе.

"Този живот ми е даден да го живея, не да се тормозя" - Сигнус


Тема Re: medikamentozen abortнови [re: Kari]  
Авторtiger_tulip (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 18:21



Има, комбинация от две хапчета по точно. Използва се отдавна по света, в БГ обаче доколкото зная не се прави такъв аборт.



Тема Re: medikamentozen abortнови [re: Kari]  
Авторsmily (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 22:50



Преди известно време бях бременна, но беше нежелана бременност и за това се наложи да направя аборт. Зададох същия въпрос - за медикаментозен аборт - на първия си братовчед, който е гинеколог. Той ми обясни, че такава възможност няма.
Отидох при гинеколог и ми направиха аборта по традиционния начин - кюртаж, по точно при мен беше с вакуум, но накрая пак се прави кюртаж. Аборът беше с обща упойка - т.е. заспах и никаква физическа болка не усетих. После малко съм поспала, събудих се и се прибрах, а вечерта дори на купон ходих.
Не знам какви са ти съображенията и защо питаш за медикаментозен абортт, но със сигурност мога да ти кажа, че стандартния начин е напълно сигурен, безболезнен и няма да има никакви лоши последствия или увреждания. Разни страховити истории, които вероятно си чувала за аборта са вече отживелица. Абортът се е смятал за опасен в миналото, когато медицината в тази област не е била развита особено.
Колкото до психическото напрежение... да... нормално е да се страхуваш и да се притесняваш, но се преживява.



Тема Re: medikamentozen abortнови [re: smily]  
Автор elie (мама на двама)
Публикувано11.06.06 00:52



Вякакви опити да спреш бременността с хапчета, независимо какви, най-вериятно няма да доведе до желания ефект, а единствено може да увреди плода и/или матката. Това ми каза гинеколог, когото попитах. И добави, обикновенно за този вариант питат жени, които са пропуснали разрешения от закона срок. Ако си до 12-13 седмица от бременността - няма проблем, ще минеш. Ако си закъсняла - е лошо. Има лекари, които се навиват да правят аборти след този срок, но вероятно взимат в пъти повече. И все пак си има граници - едва ли някои ще се съгласи в шести месец например. А, дори и в пети.



Тема Re: medikamentozen abortнови [re: elie]  
Авторtiger_tulip (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 01:25



Комбинацията от mifepristone и misoprostol се използва в Европа от много години и е много пъти по-безопасна от хирургически аборт. Хирургическият аборт винаги крие рискове. Не зная по каква причина в БГ не се внасят и не се знаят тези медикаменти. Те се ползват само до 60 ден от забременяването, а не по-късно. Ето един сайт по темата, може да прочете и още инфо като се търси с имената на медикаментите:

http://www.fwhc.org/abortion/medical-ab.htm



Тема Re: medikamentozen abortнови [re: tiger_tulip]  
Авторtiger_tulip (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 01:27



... 60 ден от последния мензис, исках да кажа, не от забременяването.



Тема Re: medikamentozen abortнови [re: Kari]  
АвторEl (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 01:49



http://www.plannedparenthood.org/pp2/portal/files/portal/medicalinfo/abortion/pub-medical-abortion.xml

eto malko info i ot men .... porovi iz neta ina dosta info, no dali v BG se praktikuva tova ideq nqmam



Тема Re: medikamentozen abortнови [re: El]  
Авторfresia (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 11:59



Moge da se napravi,no posle mai triabva da se pravi i is4istvane,osobeno ako e naprednala.U nas oba4e se pravi po klasi4eskia na4in-sas isstargvane.I ne e nito besbolesneno,nito besopasno.Skapiat se upoikite i boli mnogo.Moge da dovede i do vaspalenie i dr.Pravi se navsiakade,ako si sas zdravni osigurovki e besplaten.Ako si bes se plasta,no satova triabva da se proveri v smata bolniza.



Тема Re: medikamentozen abortнови [re: fresia]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 16:22



абе fresia, ти за коя страна ги разправяш тия басни?
във всеки случай, за България това не е верно!

нито абортът е безплатен за здравно-осигурени (откъде накъде, безплатен е само, ако се прави по медицински показания), нито боли, понеже "скъпяли на упойката"!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.