Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Molia vi,kajete kakvo e fisura ani  
АвторAlina (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 23:20



brat mi e mnogo zle,s diagnoza fisura ani,mnogo go boli,molia vi daite savet



Тема Re: Molia vi,kajete kakvo e fisura aniнови [re: Alina]  
Авторfresia (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 11:03



Tova e malka rana na anusa.POdobno e na hemoroidi,no niama ras6ireni veni kakto e pri tiah.I e nesto kato nazepvane.Lekuva se ot hirurg,no moge da otide i na li4en lekar.



Тема Re: Molia vi,kajete kakvo e fisura aniнови [re: fresia]  
Автор8888 (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 11:53



Само хирург ще разреши проблема . Той ще реши дали ще се намеси оперативно или не -никакъв личен лекар.Лично познавам близък със същият проблем ,оправи се след оперативна намеса. Успех и кураж.



Тема Re: Molia vi,kajete kakvo e fisura aniнови [re: 8888]  
АвторAlina (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 17:53



blagodaria vi mnogo,no iskam savet kak da se oblek4i bolkata , toi v4era hodi na lekar i sa mu predpisali antibiotici,molia niakoi s tova zaboliavane da kaje dali triabva da spazva niakakva dieta,ne iskam da se stiga do operativno le4enie,priemam i vsiakakvi alternativni metodi,spe6no e,pi6ete mi molia vi,za6toto ne iskam da go gledam kak strada,bolkata e ujasna



Тема Re: Molia vi,kajete kakvo e fisura aniнови [re: Alina]  
Автор drek (хирургоид)
Публикувано05.05.06 21:31



Аз съм хирург и мога да ти кажа, че макар лечението да не е само оперативно, то оперативното е с най-висока ефективност.

Консервативното лечение е с някои кремове, бани и местно обезболяващи кремове. Свързано е с по-ниска честота на изпълнение на лечението, по-ниска ефективност и по-висока честота на рецидивите.

Операция се прави когато:
- консервативното лечение няма ефект; или
- направо се започва с нея .
Хириргичното лечение от своя страна има по-голям риск от усложнения като инсуфициенция (неспособност за задържане - получава се рядко и най-често е временна).

И в двата случая е нужно коригиране на диетата и изхождането. Приемат се повече течност и храни богати на фибри. Може временно да се вземат и меки лаксативи (напр. Дуфалак).

По-рядко фисурата на ануса може да бъде признак и на по-сериозно заболяване.

С една дума - вървете на хирург.



Тема Re: Molia vi,kajete kakvo e fisura aniнови [re: Alina]  
Авторoлe (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 21:33



За мазане "Ултрапрокт", но май вече го няма по нашите аптеки ,но все пак го търсете той е точно за фисури анални и сега има по аптеките "Прокто- гливенол" там пише в упътването че е за хемороиди но май помага за това.Друг успокояващ момент -преди да отиде по нужда да намаже ануса с най-прост вазелин за да омекоти мястото и след изхождане душ с хладка вода 1-2 мин да потрае. Най-важно е да си изгради режим на ходене без напъни -добре действа сутрин на гладно кафе ,ако приема такова.Кураж и търпение!!!!!!



Тема Re: Molia vi,kajete kakvo e fisura aniнови [re: drek]  
Авторчaчa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 21:38



Добри съвети от специалиста ,дори и аз му благодаря!!!!!! Имам две оперативни намеси от хирург за което до момента съм му дълбока признателна и го благославям . Така че послушайте неговият съвет.



Тема Re: Molia vi,kajete kakvo e fisura aniнови [re: oлe]  
АвторAнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 19:11



Искам да ви кажа че мен ме оперираха от фисура ани. Първата година беше много добре но след това имаш един запек и сега смятам че пак имам аналогичен проблем. Лично аз незнам какво да направя. Дали да ходия при същия хирурк или да пробвам някоя друга например лазърна терапия. Имам парене при изхождане което ми наподобява това преди година. Ако някой имал проблем се е излекувал за по дълго моля да сподели



Тема Аз имах страхотни болкинови [re: Alina]  
АвторДeбeлocepko (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 04:28



и дупето ми беше нацепено и много кървеше.
Оказаха се гъбички.
Една седмица се мазах и ми минаха. Сега ми е направо леко.



Тема Re: Аз имах страхотни болкинови [re: Дeбeлocepko]  
АвторAнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 10:38



Прощавай ама къде ти поставиха диагнозата за да отида и аз на изследване
БЛГОДАРЯ



Тема Re: Аз имах страхотни болкинови [re: Aнoнимeн]  
АвторAlina (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 15:28



Blagodaria na vsi4ki,koito sa mi otgovorili,utre v 1 sam zapisala 4as za pregled na brat mi v klinika medikus alfa i ve4erta 6te pi6a kakvi izsledvaniia sa mu pravili i kakvo sa mu predpisali,6te razpitam za vsi4ko hirurga



Тема Re: Аз имах страхотни болкинови [re: Aнoнимeн]  
Авторfatshits (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 22:56



Az sam v Kanada.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.