Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:49 12.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: изопринозиннови [re: Лeнa]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 14:48



доста се поразрових из форумитее за изопринозима -повечето гинеколози го изписват при наличие на кондиломи





Тема Re: изопринозиннови [re: aнди]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 15:29



Здравейте!
Да се включа и аз в дискусията

. Преди време се опитвах да пусна същия въпрос, защото гинеколожката ми беше изписала Изопринозина по 1 на ден докато свърши опаковката. След това една друга лекарка ми увеличи дозата на 3 по 2 за 5 дни и после 2 по 2 докато свърши опаковката. На една приятелка пък й предписали само 2 по 2 за 5 дни. Объркана работа, както всичко останало
Бих искала да ви питам и за времето на контролния преглед също. Понеже и двете сте оперирани преди мен, а пишете, че още било рано, аз се надявах в края на първия месец да ми направят цитонамазка... И час съм си записала! Много ли е рано според вас? Кога да отида?
Много ви благодаря!



Тема Re: изопринозиннови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 15:38



Здравей,на мен ми казаха дори,че трябва да ида чак към края на годината,ама въобще не мога да си представя да чакам до тогава...По принцип предполагам се чака най малко три месеца,за да се уравновесят показателите,да заздравее окончателно местото,за да не покаже някакви противиречиви и променливи резултати и т.н.А относно Изопринозина наистина се предписва май индивидуално,като гледам май само аз не съм пила,а ми казаха ,че нямало смисъл





Тема Re: след конизациянови [re: Лeнa]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 15:48



По принцип след конизация се правят контролни прегледи на всеки 3 месеца в продължение на една година, но знам и за момичета, които ходят всеки месец- нищо няма да навреди един преглед. При мен са минали точно два месеца, и ще отида не ми се чака още един месец!



Тема Re: след конизациянови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 16:01



Една потребителка задава по-горе един въпрос,наистина във връзката,в която е пусната и тази тема-ако показателите ти след конизация и цитонамазка отново са с висок PAP?Само като си помисля и лошо ми става,да се повтори отново целият този кошмар..На мен ми казаха,че вероятността е към 4%,ама май е по-висок,като гледам....



Тема Re: изопринозиннови [re: aнди]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 20:15



Здравейте и от мен. Отдавна не бях влизала тук. За сина Карагъозов мога да кажа само, че той е доктор 3 от по-горно мое мнение - тотално ми обърка диагнозата и много невъзпитано пред сума ти народ ми каза как ще ми реже матка, и т.н. Не знам, аз бях шокирана от неговото отношение когато ми каза какво мисли да ми прави и беше абсолютно сигурен, но в интерес на истината при прегледа беше много внимателен, нямах болки. Може би трябва още да се учи в диагностиката.



Тема Re: изопринозиннови [re: wera]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 10:07



Явно при всеки пациент отношението на лекаря е различно и зависи май в какво настроение е! Аз за д-р Карагьозов само хубави неща мога да кажа! А колкото до твоя лекуващ лекар, предполагам за д-р Славчев от Майчен дом говориш- не съм имала никакав контакт с него, но в моята стая имаше една жена с рак в напреднал стадии, д-р Славчев дойде и най-нагло и каза че ще умре и не се наема да я оперира!Тя се разплака! Много кофти сцена беше!
За това казвам, че най вече си зависи от настроението на лекаря и пациента!



Тема Re: изопринозин- листовканови [re: aнди]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 10:59



ISOPRINOSINE (Изопринозин)
КакВо трябВа да знаете за ISOPRINOSINE® таблетки
Тази листовка Ви даВа полезна информация за приложението на ISOPRINOSINE. Прочетете я Внимателно преди употреба. Ако имате Въпроси се обърнете към Вашия лекар или фармацеВт.
КакВо предстаВляВат таблетките ISOPRINOSINE ®?
-—•-ВсяКа бяла (до белезникава) таблетка ISOPRINOSINE -съдържа—500мг актиВна сьстаВка инозин пранобекс.
• Други сьстаВки, използВани при произВодстВото на таблетката са манитол, скорбяла, поВидон и магнезиеВ стеарат.
• Таблетките ISOPRINOSINE се предлагат В блистери В опаковка по 50 таблетки. Таблетките се продаВат по рецепта.
• ISOPRINOSINE помага на имунната система да се спраВи с Вирусните
заболяВания. Той осъщестВяВа и директен антиВирусен ефект.
За какво служат таблетките ISOPRINOSINE ®? ISOPRINOSINE е показан при лечение на някои имунологични нарушения, потиснат имунитет и на клиничната симптоматика при Вирусни инфекции, например:
• грип,
• херпес симплекс,
• херпес зостер,
• афтозен стоматит,
• папилома Вирус (кондиломата акумината),
• Вирусни хепатити,
• Ерstein – Barr -Вирусни инфекции,
• цитомегалоВирусна инфекция,
• подостър склерозиращ паненцефалит,
• рубеола,
• морбили,
• заушай.
~Преди да Вземете таблетките——-
• Предупредете Вашия лекар, ако имате бьбречни проблеми, подагра или Високо ниВо на пикочната киселина в кръвта.
Употреба на таблетките
Как( да употребявам ISOPRINOSINE * таблети? Тcй като ISOPRINOSINE е утвърден за голям брой индикации, моля спазВайте инструкциите на Вашия лекар кога и колко дълго да приемате таблетките. Обичайната доза е :
• 50 мг/кг телесно тегло днеВно, максимум 4 д на ден (или по 2 таблетки, приемани 3-4 пьти днеВно за Възрастни и хора В напреднала вьзраст)
• Деца: препорьчителната доза е 50 мг/кг телесно тегло (1 таблетка на 10 Кд )
ТаблетКата можее да се стрива и да се разтваря В течности (чай, мляКо, плодоВи соКоВе)
• Прочетете Внимателно етиКета.
КакВо трябВа да направите, ако сте погълнали твърде много таблетки?
• Потърсете леКар.
КакВо трябВа да направите, ако забраВите да Вземете таблетки те наВреме?
• Вземете ги В момента, В Който се сетите и продължете по пред-Видения дозоВ режим.
След приема на таблетките
• КаКто при други леКарстВа, таблетКите могат да причинят стра-нични ефеКти, но те са редКи и обиКноВено са с умерен и Краткотраен характер. ЕдинстВеният, обичайно срещан страничен ефеКт е поВишеното ниВо на пиКочната Киселина В КръВта и урината, което се ВъзВръща до нормалните стойности след спиране на лечението.
Редки странични ефекти:
Стомашно-чреВни: Гадене, поВръщане, дискомфорт В стомашната
област Чернодробни: -- ПобишаВане на трансаминазите, алКалната фосфатаза
или ниВата на азотните тела В КръВта.
Кожни: Сърбеж, зачерВяВане на Кожата
НерВна система: ГлаВоболие, сВетоВъртеж, умора, неразположение
Други: Ставни болКи
По-рядко срещани странични ефекти:
Стомашно-чреВни: Диария, запеК
НерВна система: БезпоКойстВо, безсъние или сънлиВост
Урологични: Полиурия (уВеличен обем на урина В даден период)
• АКо чуВстВате или наблюдаВате нещо необичайно, Което не можете да си обясните, Кажете на Вашия леКар КолКото е Въможно по-скоро.
Съхранение на таблетките
• ТаблетКите да се съхраняВат на безопасни, недостъпни за деца места; В оригинална опаКоВКа, на сухо място при температура до 25 "С .
• Да не се ползВат след изтичане на србКа, определен Върху етиКета. Помнете, тоВа лечение е за Вас Като пациент. Само леКар може да Ви го предпише. Не позВоляВайте други да приемат таблетКи ISOPRINOSINE ®, дори техните симптоми да изглеждат подобни на вашете.

Дата на последна редакция: март 1999



Тема Re: изопринозин- листовка [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 11:45



Много ти благодаря за листовката!От прочетеното обаче отново стигам до извода,че без лекарско предписание няма да се размина...Има някаква примерна схема в руския сайт за кондиломи-3 пъти на ден за 5 дни,може и така да направя,незнам....Още веднъж мерси много и успешно оздравяване:)



Тема Re: изопринозин [re: aнди]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 15:31



Да, аз това казвам от прегледа при него бях доволна, но той ми сбърка диагнозата - и беше сигурен в мнението си, според него всяка друга консултация ще потвърди неговото мнение; но не се оказа така - аз направих доста консултации и никой не беше на неговото мнение




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.