Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 12.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 14:27



Мила Лена,
благодаря ти, че не ни забравяш. Съжалявам за всичките притеснения, които ти причиняват освен всичко друго. Важното е да се чувстваш добре. Дано това с рака се окаже лекарска простотия пак, което силно подозирам, че е.
Аз все още нямам какво да споделя - добро или лошо. Чакам д-р Славчев да се върне от отпуска и да ходя при него, но до тогава има повече от месец... Дано поне си заслужава чакането, че направо си съсипах нервите.
На теб след махането на конците не ти ли направиха нова цитонамазка?
Като четох по-горе не видях да си писала горенето с какво беше преди това?
По повод на това, че нищо не са ти препоръчали: защо не вземеш да пиеш някакви хранителни добавки - мужик корен, саменто. В никой случай не ги препоръчвам, защото от горчив опит знам, че не лекуват, но поне няма да навредят, а и знае ли човек... Друго, което бих те посъветвала е да си правиш пресни сокчета - моркови, магданоз (ако можеш да го изтърпиш), червено цвекло - казват, че разните раци добре се опвлияват от подобна диета.
Бъди здрава и усмихната!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 14:38



Здравей, рак ин ситу ли пише или карцинома ин ситу, защото са различни. В моята епикриза пише карцинома ин ситу, което е предраково. Не мога да кажа че се чувствам добре след конизацията - лекувах бактерии и след лечението пак си ги има. Гинеколожката ми изписа лактофем. от днес го почвам. А в началото на септември съм на първата контролна цитонамазка и тогава ще видим.



Тема Re: След конизациянови [re: lva]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 14:44



Привет и на теб Иве,и аз се радвам 4е си на линия и 4е откликваш на написаното!Старая да съм максимално из4ерпателна когато описвам какво ми се е слу4ило,с риск да стана банална,но си мисля,4е в същото време някой със същите проблеми може да 4ете това и да му е в някаква утеха и помощ,надявам се да е така!А ина4е онзи ден ми махнаха конците,въобще не е болезнено,само се усеща леко дръпване,а за цитонамазка ми казаха даже към Нова година,но смятам да ида по-рано,мислех,4е поне Изопронизин ще ми предпише,но само за гъби4ките ми даде рецепта.Относно соковете-гледам да пия моркови и магданоз ям,както и когато мога грейпфрути,знам 4е и те са много полезни за такива състояния...Когато ме обгаряха беше с електри4ество,но сега когато питах колко е изрязания у4астък,лекарката каза 4е е изрязано и обгаряното и е около сантиметър за нераждали жени.Доколкото си спомням,ти също беше с ПАП3,в никакав слу4ай един месец до идването на лекаря не е фатален,но защо не потърсиш и друго мнение,да ти направят евентуално още една цитонамазка или биопсия-аз имах 2.А моята "диагноза"незнам какво ще я правя-на епикризата си пише клини4на диагноза Дисплазия гравис коли утери,а на следващата страница с лекарски по4ерк-хистологи4но доказан рак ин ситу,подлежащ на конизация

???Абе,тъпотии,надявам се да поддържаме връзка,прегъдки!!!



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 14:51



Привет и на теб Вера,и на мен това ми беше странно,пише рак ин ситу на мато4ната шийка,а знам 4е термина за това трябва именно да е карцинома... А доколкото съм 4увала от преболедували,дори самите лекари,ако се констатира рак,го казват заобиколно на пациента,а камо ли да го напишат на картон,но това е... А за капак мойте гъби4ки,които лекувам сума време не се махат и днес отново хвърлих 40лв,а предния месец 60 за глобули и хап4ета

,от нерви напоследък и много сладко ям,а и по принцип оби4ам,а сега трябва заради тях максимално да го ограни4а,но не виждам как ще стане.Искам най- сетне да свърши вси4ко....



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 22:08



Привет, стискам ти палци за гъбите, аз имам такива по ноктите на краката и съм вдигнала ръце, а пък тук не мога да се преборя с ентерококи- ужким антибиотик след антибиограма и капсули Макмирор и пак има ентерококи, е затова както казах по-горе сега ще пробвам с Лактофем, защото не ми се пие пак антибиотик.



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 22:38



Ох ,и аз имам на единия нокът, а влагалищните ги лекувам пове4е от 6 мес...Сега пия успоредно хап4ета за гъби4ки,противоза4атъ4ни за яй4ниците и витамин А -пълна каша





Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 09:31



Момичета, здравейте! Проследих темата за конизацията, защото и аз съм имала подобен /за съжаление по-тежък проблем/. Не ми се разминаха и гъбичките; вероятно знаете, че те са и проблем на имунната система. Така че успоредно с лечението им, полагайте усилия за укрепването на съпротивителните сили на организма. Иначе мъките продължават с години...


Желая ви успех!



Тема Re: След конизациянови [re: lily]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 11:32



Ами да взема да докладвам и аз какво се случи при мен. Днес отидох при д-р Ралчева (казвам й името, защото не мисля да казвам нито добро, нито лошо за нея) с идеята да си направя нова цитонамазка да видя има ли резултат от азота (другата лекарка беше казала, че вече всичко е ОК). Само че докато се усетя, тя грабна лазера и му видя сметката на този явно невидим за някои папилом (или поне така се надявам). И така си заминаха с него и плановете ми за морета и пр.
Ще пиша пак след месец да кажа за резултата...
Хубав ден!



Тема Re: След конизация [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 10:36



Здравейте отново,надявам се с теб,Juli вси4ко ве4е да е наред въпреки неприятностите ,които си изживяла...

А направо по4вам ве4е да се 4удя дали с мен не прибързаха с тази операция-когато дойде резултата с ПАП 3 веднага казаха 4е щом е над ПАП 2 е за конизация и 4е още ,когато са ме обгаряли преди 6 мес е било излишно и е трябвало да се пристъпи към операция...Както се казва оба4е ,станалото станало,дано тази интервенция ти помогне,Ива и не се наложи по-нататъшна намеса!



Тема Re: След конизация [re: Лeнa]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 11:54



Ами аз и по-горе бях писала, че съм на мнение, че онколозите винаги се престарават и режат на поразия със и без нужда. Все пак, след като ти си опитала с обгаряне и не се е променил резултатът, струва ми се това да е била необходима стъпка. Но както казваш, важното вече е само да се оправиш, а мисълта кой как може да е сбъркал не помага. Така че горе главата и вече само добри новини!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.