Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 12.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 12:40



да много зависи,някой раждат с цезарово други по нормалния начин! докато бях на операционата маса едната анестезиоложка ми каза, че на сестра и са и направили същата операция преди години и 2 години след това забременява с първото и след това веднага ражда и второ и двете деца ги била родила по естествен начин!И до момента нямала никакви проблеми! Така че си е строго индивидуално за всеки! Имай предвид, че на мен ми направиха и абразио заради полепите, което си е половин "аборт" и пак ми говореха за раждане по естествен начин! Сега вече много си зависи и от това предполагам как се е възтановила целостта на кожата,защото все пак изрязват парче в дълбочина! Но това пак предполагам може да се установи вече на първия преглед след операцията!Който предстои.........





Тема Re: След конизациянови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 13:29



Да,наистина е строго индивидуално,а и аз с мойто късогледство и пролапс(то не е една беля)живот и здраве ако някога забременея вероятно ще се ражда секцио...След 2 седмици пак вероятно ще имам нет,така 4е ще държа в те4ение са станалото,а ина4е за преглед никои нищо не ми е споменавал-към 10 август трябва да ми се махат конците и вероятно тогава може да ме прегледа,а вие Анди,Ива и останалите у4астни4ки във форума,ще о4аквам също да ме държите в те4ение за ставащото около вас





Тема Re: След конизациянови [re: aнди]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 14:30



Здравея, значи правиха ми конизацията на 13.06, към 26.06 почти беше намаляло, но от 28.06 ми се появи ново жълтеникаво с миризма и аз ходих да изследвам секрет - откриха ентерококи, пих антибиотик и слагах глобули и вече нямам нищо но другата седмица пак ще изследвам секрет, за да съм сигурна , че вече е чисто



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 14:47



при мен вече месец след операцията продължавам да го имам(миризмата при мен не е неприятна,по скоро мирише на йод), и се чудя дали морето няма да го увеличи-след 9 дена живот и здраве заминавам!



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 14:51



На вас казаха ли ви след колко време може да се прави преглед- защото освен изследване на секрет искам да си направя и преглед- имам болка вляво ниско долу, която се появи след около 30-40 дни след конизацията и не ми се вярва да е от нея, но пък се притеснявам от прегледа, дали вече там всичко е зараснало



Тема Re: След конизациянови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 15:00



Анди,при теб те4ението може би е по-продължително,понеже сама каза 4е са ти правили и абразио,тоест двойна интервенция и се предполага,4е на епитела му е нужно пове4е време за регенерация,поне аз така си го обяснявам,без да съм медицинско лице:)но за всеки слу4ай преди морето се обади на лекаря си ,може да те упъти по-добре!А за Вера-след като след месец може ве4е да се води полов живот,а на мен ще ми махат конци,логи4но е и преглед да може да се прави,а и може да се осъществи и външно с ехограф в краен слу4ай,ако е нещо от яй4ниците например,успех:)



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 17:19



На мен ми казаха , че раната зараства за около 2седмици, но за да се възтанови напълно епитела на лигавицата е необходим месец! и спокойно може да се прави секс и прегледи, аз снощи правих защото беше минал точно месец,нямаше никакви проблеми





Тема Re: След конизациянови [re: aнди]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 18:38



Благодаря много



Тема Re: След конизация [re: wera]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 13:39



Здравейте отново,надявам се все още този форум да се посещава или май всеки е заминал на по4ивка:)Ве4е си взех епикризата и здравния картон от онкологията,махнаха ми шевовете,лекарката ми каза,4е съм имала само лека дисплазия във вътрешността на изрязания у4астък и подлежа на наблюдение 4рез цитонамазки през 3 мес и в общи линии това беше-нито някакави лекарства ми препоръ4а,само за гъби4ките...След като се прибрах оба4е забелязах 4е на самия картон е написала,4е ми е направена конизацията след хистологи4но доказан рак ин ситу,а на мен досега за рак не ми беше казана и дума,споменаваше се само дисплазия,което доколкото знам е предраково,а не раково състояние

Днес отидох да се консултирам и с ли4ния ми лекар,макар да не е онкогинеколог и той ми каза,4е е важен резултата от епикризата,а не написаното в картона,но направо недоумявам как и защо е написано това и май другата седмица пак ще се ходи до онкологията,а така ми се искаше да не стъпвам пове4е там...Това е засега моми4ета,надявам се и останалите да пишат какво се слу4ва с тях и как проти4а ле4ението и оздравяването ви!



Тема Re: След конизация [re: Лeнa]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 13:59



чувала си за идиотщината "клинична пътека" та не се шашкай толкоз какво е писано на картона, а спокойно си иди на онколог. за всеки случай



прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.