Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 12.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: Kravotechenieнови [re: lva]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано03.01.07 01:25



Ива, и на мен ми се случи такова изненадващо кървене към 13-я ден от операцията, и аз тичах при доктора на другия ден, но вече беше спряло. Каза, че е нормално. И моята конизация е със скалпел само, без обгаряне. Така било по-добре и по-чисто, и по-сигурно, ама кой-знае!
Така че споко, около месец ще се помъчим с тия течения. Аз съм доволна от лекарите в онкологията - засега де.
Поне със сигурност разполагат с най-съвременната апаратура и технологии - така твърдят!
Чао милички и до скоро!



Тема Re: Kravotechenieнови [re: alpha_beta]  
Автор daizy_new (търсеща)
Публикувано03.01.07 01:34



Много ви благодаря момичета ! Чудесни сте ! Сега само трябва да се реша при кого да отида ...

Ще продължавам да пиша как се развиват нещата при мен .До скоро и бъдете здрави!!!



Тема Re: Kravotechenieнови [re: alpha_beta]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 11:39



Oh mersi vi mnogo na vsi4kite!I na men na 13 den mi se poqvi kravote4enieto!I tu se usilva,tu spira.A za skalpela-da uj po 4isto bilo,ama sled parvata konizaziq sled 1 sedmica ni6to ne mi te4e6e i si sportuvah ve4e i vsi4ko!A sega mesec te4eniq.....Mersi mili moi!



Тема Re: Kravotechenieнови [re: lva]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано03.01.07 13:26



Момичета, ама тука 2 различни Иви ли пишат? Аз нещо се обърквам!
Как да Ви различаваме?



Тема Re: Kravotechenieнови [re: alpha_beta]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 13:29



Нали и аз бях попитала за това по нагоре и така се оказа

Различавам ги,че едната пише на латиница ,а другата вече е успешно излекувана,и дано да е така и занапред и за двете и за всички нас!



Тема Re: Kravotechenieнови [re: Лeнa]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано03.01.07 16:21



Момичета, като ви чета отговорите направо благодаря на Бога, че попаднах на кадърен лекар. При 3Б група ми бе направена електроконизация. Имах силни болки само няколко часа, на следващия ден всичко беше наред. Течение имах точно толкова дълго, колко гинекологът беше казал. Около 2 седмици мисля. И от тогава (да чукна на дърво) не съм имала никакви оплаквания. Нито кървене, нито нищо...Конци нямах. Сега групата ми е 2 и се надявам никога повече да не расте! Пожелавам и вие да нямате повече здравословни проблеми!
Относно Онкологията и операциите там- възможно е да са с добра техника, да не кажа даже, че това е задължително, но при последния ми преглед там не видях и една пета от апаратурата в кабинето, където аз бях оперирана. Била съм при три лекарки от Онкологията и нито в самата сграда, нито в частните им кабинети видях нещо модерно. Чакалова беше първата, която ми заяви, че имам 3Б, обяснява всичко много подробно, но когато стана дума за биопсия ми каза, че трябва да си искам направление от ГП-то, като вероятността да получа такова била минимална. Трябвало да си платя около 52 лв за тази манипулация. Не ми е казвала, че трябва да го направя при нея, по-скоро ме информира за цената. От Дянкова нямам лоши впечатления, направи ми добро впечатление, но частният и кабинет си беше едно малко гаражче, в което условията не са кой знае колко добри. Последно бях при Ралчева, която ми бе препоръчана от лична нейна позната, според нея се оказа, че имам полип, но следващите два лекаря които посетих, категорично отрекоха да имам такова нещо. По-скоро ставало дума за следи от конизация, отколкото за нещо нередно.
Съветът ми към всички момичета, сблъскали се с подобни проблеми е да проучват добре лекарите които посещават, да подбират специалисти в областта и да не губят време, а да действат.
Пожелава здрава 2007 и сбъдване на мечтите!



Тема Re: Kravotechenieнови [re: Mese4inka]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 00:11



Zdravei Mesechinke!
Oh da ti kaza i az sled parvata konizaciq,koqto be6e elektrokonizaciq sled edna sedmiza nqmah ve4e nikakvo te4enie i si sportuvah i vsi4ko.No tozi pat mi kazaha 4e tazi s noj 6tadila takanta.S el.noj osven 4e se reje i takanta se obgarq i zatova i te4enieto spira po bazo.Taka 4e za problemite pri skalpel konizaciqta bil kazala 4e ne sa vinovni lekarite ami metoda si ima negovite nedostatazi za vaztanovqvane.
A az sega,kam kravote4neieto i bolki polu4ih i utre bodra,bodra pak sam pri lekara....





Тема Re: Kravotechenieнови [re: lva]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано04.01.07 13:37



Ива какво да ти кажа, при всяки метод на лечени си има неодстатъци :( Аз слава Богу вече съм първа група, с леко възпаление, но се надявам и това да премахна напълно. Така или иначе съвмсем на скоро ми казаха,че жена с конизация трябва да ражда секцио, защото нещо с матката можело да има проблеми-разкъсване и кръвоизлив...Общо взето лекарите казват, че след конизация шийката не е толкова еластична, но ако така или иначе ще се ражда секцио, какво значение има това...



Тема "Излекуваната"нови [re: Лeнa]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 13:45




ЧНГ на всички и от мен! Да сте здрави и само добри хора да срещате по пътя си!
Е, аз не се имам за излекувана, защото другите последици на проклетия вирус не ме оставят на мира, но и това с раничката не е никак малко...
Лена, само да отбележа (понеже пишеш по-горе, че не са ти помогнали обгарянията и не трябва да се чака), че аз пък точно обратно - запънах се с тази конизация и поне за сега се разминах само с обгаряне с лазер, въпреки че бях 3д. Така че според мен, при всички случаи трябва да се опита с по-малко инвазивни метоси първо, ако, разбира се, надежден лекар прецени. Тук обаче пак опираме до решаващия въпрос на кой лекар да вярваш... (и на мен Чакалова ми разправяше, че днеска-утре ще мра, ако не се конизирам)! Имам приятелка, която е 3а (каквото и да значат тези букви) и нейната гинеколожка й казала да прави контролни тестове на 6 месеца само!
Другото което си мисля е, че ако в един ден си направиш две цитонамазки в различни лаборатории, шансът резултатите да са различни е доста голям...
За жалост нямам отговор за тези дилеми. Това, което направих, беше да отида при хирург (д-р Славчев), който принципно си клони към по-сериозните мерки и след като той рече, че нещата му изглеждат добре, реших да поуспокоя топката малко.



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 14:00



Здравей и на теб,Ива!Наистина,не знам какво да мисля по тези въпроси,защото за едната година,откакто ме подхвана този ад с вируса и дисплазията,изчетох толкова неща,както от лекари,така и от форуми и наистина-колкото хора,толкова и случаи!Винаги съм подчертвала,че е строго индивидуално и никога не съм призовавала към еди-кое си лечение или намеса,а към прегледи от специалисти!Прекрасно е,че с 3Д си се излекувала само с обрагаряне ,при мен не стана.Преди време в един друг форум бях чела,че момиче на 26 години с ПАП3А са и назначили тотална хистеректомия,така че специалиста преценява въз основа на биопсия и колпоскопия как да постъпи.Аз имах тежка дисплазия и сама се реших на конизация,лекарят само те съветва,това е!Успех и здраве на всички!




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.