Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 03.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: След конизациянови [re: yeиь]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 09:53



Привет и за пореден път благодаря!
Аз в петък ходих при д-р Георгиева (кожен лекар, защото то нещастието никога не идва само) и тя като ме гледа каза, че раничката била малка и трябвало с азот да се изгори и щяла съм да видя, че след месец цитонамазката ще е друга... Малко ме притеснява фактът, че не е гинеколог, но пък като всеки човек ми се иска да вярвам на добрите новини и да опитам първо с по-малката интервенция. Надали може да навреди това с азота... Ти какво ще кажеш?
Иначе преди години, мисля, и аз бях при д-р Славчев. Тогава се консултирах за майка ми и той ми беше направил много добро впечатление, но си мисля, че повечето хирурзи си имат нещо като деформация и са склонни да режат за по-сигурно...



Тема Re: След конизациянови [re: lva]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 10:01



Здравей, може и да си права, не знам, но както писах при мен друг хирург каза да се маха всичко, а д-р Славчев и д-р Кърлов бяха за конизация и аз това избрах. Успех и късмет



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
АвторLena (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 01:06



Здравейте и от мен,реших и аз да се включа с мнение по темата,понеже вече претърпях подобна операция.След цитонамазка с резултат 3Д преди 2 седмици ми направиха и конизация-подобно на Ива ,този резултат е станал за година,понеже водя полов живот от година и нещо,а сега съм на 23 год...Освен това ми откриха и ХПВ,заради който предполагам се стигна до тук,не съм правила типизация,но за да има такива поражения за една година,трябва да е от агресивните щамове...

Това е накратко моята история,сега чакам резултатите от конуса,но съм в постоянно напрежение...А на Ива искам да кажа-не изчаквай прекомерно,виждам че си със същия резултат като мен,а аз изгубих 6 мес.с надеждата,че с обгаряне всичко ще се нормализира,но не стана така за съжаление..Пожелавам здраве на всички и да имаме поводи за усмивка



Тема Re: След конизациянови [re: Lena]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 10:39



Благодаря, Лена, за мнението. Би ли ми казала как ти откриха вируса - с някакъв тест или просто го предположиха по резултата от цитонамазката? Преди конизацията някой направи ли изследвания да установи степента на дизплазията? И последно, би ли ми кзала кой ти направи тази конизация, ако това не те притеснява?
Много ти благодаря и дано всичко е ОК при следващото изследване!



Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 11:19



За нищо,Ива,надявам се да ти бъда полезна с информацията-вируса го откриха на контролен преглед,понеже бях полу4ила те4ение ,но освен гъби4ките откриха и него.Гледаха ме през колпоскоп,направиха ми и биопсия,а и самия резултат 3д зна4и именно нали4ие на папилома вирус..Но преди това претърпях обгаряне,но резултата не се промени,даже напротив...След 2 месеца реших да си направя още една цитонамазка и тя показа този резултат,след това ме препратиха към онкологията и там ми взеха още една биопсия,която показа тежка дисплазия и ми препора4аха конизацията за да не стане по-зле...Операцията я направи доктор Чакалова,трая не пове4е от половин 4ас,като след това имах болки,затова ми биха те4ен аналгин,но на другия ден вси4ко ве4е поотмина,тези дни трябва да ми излезнат резултатите от конуса и съм доста обезпокоена какво ли още ме 4ака,а съм на 23 год,нераждала...Това е в общи линии,ако те интересува още нещо,не се колебай да ме питаш!Пожелавам на теб и останалите моми4ета вси4ко наи-добро и кураж!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 11:48



Хиляди благодарности още веднъж! Ще видя какъв е резултатът от азота при мен, но след това, което ми писа ми е доста по-спокойно и по-лесно ще приема новините, ако не са особено добри.
Бъди здрава!



Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 12:30



:)За това сме тук,да си даваме опора и надежда за добър изход от този омагьосан кръг!Ще о4аквам да пишеш как се развиват нещата с ле4ението,а ако има и други,преминали през това,нека пишат и споделят своя опит и съвети!Наистина е важно в такъв момент да не се 4увстваш сам в мъката си!Поздрави и голяма прегръдка за вси4ки!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторandy (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 15:07



На мен също ми бе направена конизация юни месец от д-р Карагъозов -Майчин дом , аз отидох при него с оплаквания от бяло течение и си мислех че са отново гъбички след доста сменени гинеколози ми го препоръчаха, и още на място микробиологията покоза, че това не са гъбички а някакви бактерии и направи и колопоскопия, след което видя изменения на клетки и веднага направи биопсия, и резултата беше дисплазия ПАП 2-3 степен- аз с това течение си ходя от 3г и на всеки 3 месеца ходех по доктори -никой нищо не беше видял, смятайте за какви доктори става въпрос, за което съм много благодарна на д-р Карагьозов- той ме попита от колко години не съм била ходила на гинеколог-как да обясниш че ти си ходиш редовно на прегледи, но всички лекари само си знаят, щом имаш бяло течение значи са гъбички и всичко ти е ок!(но това е друга тема) - тогава сестрата на доктора ми каза голяма късметлийка си -няма да го забравя никога- доктора каза веднага да постапвам за конизация да не се чака.- На мен заедно с конизацията ми направиха и абразио защото съм имала някакви полепи! Всичко приключи благополучно, миналата седмица си взех резултатите от хистологията- няма рак! Урааааа

. Рака -ако може така да се нарече и бил най -отгоре на повърхноста и в дълбочина няма нищо! На мен ми сложиха и захарни конци, които сами се разграждат от организма! Сега на 3 месеца в продължение на една година трабва да се правят контролни прегледи да не би да се появи отново! 1месец без секс, вдигане на тежко!
Това някой ако има повече въпроси нека пита!



Тема Re: След конизация [re: andy]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 15:15



Забравих да спомена, аз съм на 27г,не съм раждала, след конизацио няма никакъв риск да не можеш да забременееш., и да си родиш по нормален път! Дори анестезиолозите, които ми слагаха упойката, бях със спинална, ми казаха до година по това време да идвам пак и да ми слагат тази упойка, но вече за раждане!! :)))))Но конизациото според мен в никакав случай не е за отлагане щом са ви поставили диагноза дисплазия, защото не се знае тези видоизменени клетки след колко време ще се превърнат в рак! Може да са месеци, може и години!Божа работа! Но при млади не раждали момичета, не трябва да се отлага!



Тема Re: След конизация [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 23:01



:)Радвам се за теб,Анди,4е резултатите са добри,това е най-важно!Хубаво е също,4е си била и с такива конци,поне си спестяваш още една,предполагам,неприятна процедура като премахването им,на мен ще ги махат след 2 седмици,а резултатите утре трябва да са готови...Сърцето ми се е свило,да има как да не званя въобще,но знам 4е трябва...Така ве4е са ми дотегнали тези ходения по мъките и се моля от все сърце накрая да се увен4аят и с добър край!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.