Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 12.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: alpha_beta]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 16:16



Здравей!При теб защо се стигна до конизация?На мен незнайно защо ми сложиха конци,които след месец трябваше да ходя да махат,срещу такса ,разбира се

Хубаво е,че твоите са такива.Мисля.че е нормално вече да падат,а и течението да отслабне,мен пък много ме боля след операцията,та стигнах до биене на инжекция аналгин.Това е,здрава Нова година и на теб!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: Лeнa]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано01.01.07 17:16



Привет Лена!
Махнаха ми полип от шийката, който след хистологията показа дисплазия 2 степен, с препоръка на патолога за конизация. Затова ме конизираха.
Самата операция беше с хубава венозна упойка, нищо не се усеща, събуждаш се като след дълбок сън, но веднага след събуждането започнах да усещам силни болки ниско долу в корема.
Мен също много ме боля след операцията - цели 24 часа не бях на себе си, болки като при раждане - маточни контракции. Биха ми на 3 пъти аналгин. Освен това имаше сложена голяма тампонада да притиска да не кърви, от което не можех да се изпишкам, та ме и катетризираха, което ме довърши. Едвам оживях от болки нощта, биха ми аналгини но не ми помогнаха, едвам дочаках на сутринта лекаря да ме прегледа и да махне тампонадата.
Това е, засега съм добре, хистологията на конуса била хубава, следва следене 2 години.
Това течение ми приличаше малко на гной, може да бъркам, може ли да е било от опита на организма да изхвърли конците?



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: alpha_beta]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 17:28



Не би трябвало,те са изцяло органични,течението е нещо естесвено след подобна операция,аз го имах към месец.След моята операция цяло денонощие си бях с катетър ,та след махането му ръката ми беше морава,абе,ужас!И същото с тампона-болка и неразположение,особено като ме караха и да се разхождам час след операцията

Ти поне вече си имаш дете,така че няма страшно,не мисли за това,повече спокойствие и редовни пртегледи!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: Лeнa]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано01.01.07 17:43



Благодаря ти мила, зтраве ти желая и на теб!
Чао, до скоро, пак ще пиша!



Тема Kam alpha_betaнови [re: alpha_beta]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 21:10



Zdravei!
Ne se pritesnqvai za bolkite sled operaziqta.Pri vtoriq pat i az kato se sabudih 4e bole6e i me natapkaha s bolkouspokoqva6ti,no do kraq na denq minaha bolkite.Katetar imah i az-24 4asa ne sam mradnala ot legloto.Tamponada sa6to 24 4asa tarpqh!
A tezo konzi s koito sa te za6ili kade sa?Pri men sled izrqzvaneto sas skalpel sa sprqli kravote4enieto s t.n elektro4eski noj-ranata se obgarq taka da se ka4e za da ne karvi.S konzi sa za6ili kravonostine sadove.Takiva konzi li ima6 predvid?Te li ti kazaha 4e trqbva da se izhvarlqt tezi konzi ot organizma?Na men takova ne6to nikoi ne mi e kazali....
A te4enieto i pri men mina vsi4ki cvetove na dagata.No i pri parvata konizaciq,predi 1,5 godina pak be6e taka,tai 4e e normalno bil kazala az.
A kolko vreme ima6 te4enie sled konizaciqta?Pri men ve4e 12 dni-vednaj po-malko,vednaj pove4e.A parviq pat sprq za semdica.Kolkoto vreme e normalno da te4e?
Do skoro!



Тема Re: Kam alpha_betaнови [re: lva]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано01.01.07 21:36



Привет Ива!
Разбрах че ти за съжаление си претърпяла втора конизация!

Това ли е което наричат "реконизация" или друго?

За конците - доктора ми каза че може вече да ги видя че излизат (това беше на 13-я ден при преглед, защото прокървих малко на 12-я). Но видях конец да пада чак на 24-я ден и се питам дали не е позакъснял.
Всъщност конизациото ми е хирургическо, не съм обгаряна, конуса е отрязан със скалпел, абразио на матката и после шиене, но не си представям как точно е шито там и не знам и колко конеца - забравих да питам.
А течението - всички цветове както ти се изрази, с различна сила, последно беше гъсто и жълтеникаво без миризма, но от вчера от както падна конец мисля че доста е понамаляло, почти няма. От време на време ме наболява леко корем като при менструация.
Между другото - доктора ми каза, че поради абразиото менстр. може да закъснее от 25 до 40 ден от манипулацията, но при мен дойде по-рано - на 16-я ден от операцията или 23-ти от последния ми цикъл, беше само 2 дни и доста слабо, но не кафяво а си беше кървене.

Ива, а следенето за рецидиви после с цитонамазки ли става, или и колпоскопия, какво друго?
Четох че цитонамазките не са много точни. Аз си бях 2-ра група по ПАП дори и с полипа.



Тема Re: Kam alpha_betaнови [re: alpha_beta]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 00:05



Zdravei otnovo!
Oh,na men za6to nikoi ni6to ne mi e kazal za padane na konzi,6te gi ubiq!Sega v petak sam na pregled,6te q vidim tazi rabota!


Ami rekonizaciq poprinzip napi4at konizaciq vednaga sled parvata,kogato ne vsi4ko e bilo otstraneno.Pri men sled parvata vsi4ko be6e otstraneno i godina i polovina citonomaskata be6e II grupa,no sega mi se poqvi pak IVa i pak me operiraha.Zna4i prosto se be6e poqvilo pak.No veroqtnostta tova da stane e mnogo malka,az sam izklu4enie a ne pravilo-taka 4e ne se pritesnqvai.
Ti si imala polip,ne znam kak e pri teb.No pri moq karzinoma in situ deto imah citonomazkata i kolkoskopiq stigat kato proverki.Sajelqvam 4e za tova ne moga da ti kaza ni6to.
A sled parvata konizaciq i na men mi doide menstruaciqta mnogo po rano.Sega 6te vidim....
Vsi4ko hubavo!



Тема Re: Иванови [re: lva]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано02.01.07 00:49



Благодаря Ива!
Разбрах разликата с реконизацията!
Стискам ти палци да се възстановиш бързо и вече да нямаш рецидиви!
Пиши пак след прегледа и как се чувстваш изобщо!
И аз съм на линия и ще следя темата редовно!
Радвам се че тук открих "сестри по съдба" така да се каже!
Желая здраве на всички!



Тема Re: Иванови [re: alpha_beta]  
Автор daizy_new (непознат )
Публикувано02.01.07 01:07



Здравейте момичета! Ч.Н.Г. на всички ! Бъдете здрави и усмихнати през цялата година! Аз не влизам тук с много приятен повод ,,но какво да се прави ,занете как е..Искам да ви попитам към кой доктор да се обърна за проблема, който явно като прочетох всички постинги тук написани от вас ,е почти същия.Откриха ми ХПВ с вътрешни кондиломи и резултата от цитонамзаката ми е ПАП 3Д.Гинеголога при който ходя не е специалист ..но и не искам да получавам съвети от него.За това прибягвам до вас като ви моля за помощ.Не ми е правена биопсия ,но явно трябва спешно да ми се направи .ГП-то ми е на работа на 03/01 и мисля да ходя за направление ,но не знам при кого да отида с него

Бихте ли ми предложили добър специалист ,които да ми обърне внимание и да направи всичко каквото е необходимо ..... Благодаря предварително на всяка от вас която се отзове с отговор!!! Още веднъж ви пожелавам здраве !!!



Тема Re: Иванови [re: daizy_new]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано02.01.07 12:59



daizy_new, ще ти напиша на лични координатите на моите лекари!




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.