Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:06 12.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: след конизациянови [re: Mese4inka]  
АвторCиepa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 21:51



Момичета, мисля че всичко опира до това дали ни преглеждат в частния кабинет или в държавната клиника! За да ни лекуват "безплатно" се налага набавянето на купища бумащина, направления и т.н. за да се оправдае клиничната пътека. Сами виждате колко хартия се налага да изписват лекарите и сестрите при един преглед и манипулация с направление за хоспитализация например.



Тема Re: след конизациянови [re: Cиepa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 08:56



Здравей,на мен също освен здравословните ми проблеми,ми тежи и отношениетио на алчните лекари,но поне засега при нея не срещам това-понеже не и знам координатите наизуст а и нямам много време в момента влез в Гугъл и напиши иомето на доктор Антоанета Ганчева и ти излизат телефона и работното време,адреса на кабинета и е на улица Искър23 май беше,а иначе цените са сносни-за цялостен преглед,включващ ехограф,колпоскопия,ситонмазка и проба за микробиология ми взе 35 лж,прецени и се надявам да се спре и твойто ходене по мъките,успех!



Тема Re: след конизациянови [re: Лeнa]  
Автор Mese4inka (новак)
Публикувано01.11.06 09:52



Здравей Лена, потърсих в гугъл името на А.Ганчева, но ми излиза инфо само за Онкологията на Пловдивско поле. За частен кабинет нищо не можах да открия:( Четох из форума, че Попова от 5 градска е много добра, тя ми е резервния варинат, но първо мисля да мина през гинеколог, който не е конкрето онколог, за да няма съмнение, че се опитва да ми пробута някоя диагноза, знаейки, че за да съм при него все някакавъ проблем триябва да има.Много лекари се възползват точно от тези наши страхове по най-лошия начин :( Та утре съм при Гунев, за когото не съм прочела нищо лошо от никого, пък да видим той какво ще каже.



Тема Re: след конизациянови [re: Mese4inka]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 21:28



Значи адреса и е на улица Искър23,пресечна е на Раковска и булевард Левски,иначе координатите в Гугъл са същите просто този адрес е малко по отдолу,успех!



Тема Re: след конизациянови [re: Лeнa]  
Автор Mese4inka (новак)
Публикувано02.11.06 08:59



Благодаря за адреса, надявам се да се окаже, че нямам нужда от преглед при онколог-днес ще се разбере

.



Тема Да разкажа...нови [re: Mese4inka]  
Автор Mese4inka (новак)
Публикувано03.11.06 09:04



... какъв беше резултатът от прегледа... Не само, че няма такова нещо като незараснала операция, ами дори и полипи нямам, както Ралчева беше казала. Изпадам в ужас като си помисля, че без малко щях да мина при нея за обгаряне - какво щеше да ми обгаря тази жена, след като всичко е наред?!

Тук е моментът да споделя и аз моето положително впечатление от Др.Гунев - за първи път от 2 години насам излязох от гинекологичен кабинет без да имам гинекологични проблеми. То не бяха хламидии, ракови клетки, полипи, възпаления, удебелени тръби... всяка диагноза от различен лекар. Но той човекът си го каза : "достатъчно голяма сте,за да знаете, че на 8 места да отидете-8 различни мнения ще чуете". Искам да се обърна към алфа бета: знам,че е с добри впечатления от Др.Ралчева, но я съветвам да потърси и второ мнение.Явно в този кабинет на мода е диагнозата "полипи", както при друг гинеколог, при който ходеха много мои приятелки се оказа, че всяка от тях (вкючително и аз) беше с удебелени тръби... Успех на всички!



Тема Re: Да разкажа...нови [re: Mese4inka]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 22:04



Здравей, най-напред от цялото си сърце ти пожелавам всичко да ти е наред. Но, хубавата прогноза не винаги е вярната, не искам да те плаша и дано при теб не е така. 15 години всичко ми беше наред цитонамазки РАР 1, само луф -синдром и не можах да забременея с 6 опита инвитро и всички светила обиколих, едва тази година няколко онколози казаха РАР 3Б и карцинома ин ситу и 4-ма лекари онколози го потвърдиха и направих конизация, резултата от хистологията на отрязаното също беше карцинома ин ситу, а когато се оплаквах от болки и разни течения винаги ме обвиняваха, че съм глезла, никого не можах да убедя, че не съм глезла, то накрая резултата се видя, даже един от лекарите искаше да прави тотална хистеректомия. Никога не вярвай на лекар ако ти каже, че нищо ти няма и ти трябва само спокойствие. Желая ти много късмет и здраве



Тема Re: Да разкажа...нови [re: wera]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано04.11.06 18:30



Права си,че не трябва да се доверяваме само на едно мнение, затова винаги съм ходила на втори преглед при друг гинеколог. Но прекаленото вманиачаване,че на всяка цена тряба да ни има нещо също не е правилно. Достатъчно е да си изберем лекар, от който сме доволни и да ходим редовно на прегледи. В днешно време много медици гледат да измъкнат повече пари от пазиентите си и не се знае колко са реални диагнозите им. С дълго проучване мисля, че най-накрая намерих гинеколог от когото съм доволна.Затова съветът ми към всички жени и момичета е преди да изпаднат в паника от откритите им ракови клетки, хламидии, полипи и куп други страшни "присъди" е да поема дълбоко дъх и решат къде биха могли да се консултират с още един лекар, на когото имат доверие. Едва тогава, ако се налага лечение да предприемат необходимите действия.



Тема Re: Да разкажа...нови [re: Mese4inka]  
Автор alpha_beta (непознат )
Публикувано04.11.06 20:33



Благодаря на месечинка за добрите съвети!
Това наистина е ужасно - да отидеш при лекар и да ти напише фалшива диагноза само за да ти вземе още пари! Не знам как със сигурност можем да се предпазим от това, още повече като е трудно дори на добър лекар да попаднеш.
Не знам дали при теб точно така се е случило.
Аз бях при Ралчева на профилактичен преди 2г. и тогава видях най-внимателния лекар - не усетих как ме прегледа! А ми се е случвало при един професор (не му помня името) само след вземане на материал за цитонамазка да имам кървене и болки 3 дни след това.
За втори път бях наскоро при Ралчева и ми каза че имам полип още преди да си кажа оплакванията, а симптомите си ми бяха като по учебник.
Момичета - ходете редовно на профилактични гинекологични прегледи - непременно! И на мамолог - също!
Месечинка, не знам какво да ти кажа, но след като си имала конизация е добре да продължиш да ходиш при гинеколог онколог.
В моя случай мога да кажа само хубави неща за Ралчева.
Желая на месечинка здраве и успех в това което искаш! :)



Тема Re: Да разкажа...нови [re: alpha_beta]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано04.11.06 21:45



Алфа бета, благодаря ти за пожеланията! Надявам се всичко да мине успешно при теб, още повече обаче се надявам диагнозата ти да е по-скоро лекарска грешка. Относно Ралчева, както вече писах - отидох при нея по препоръка. За прегледа при нея не мога да кажа нищо лошо-наистина беше внимателна. Това, което не ми хареса е, че нямаше контролен преглед след приема на изписаните медикаменти, а директно ми назначи обгаряне. Иначе на прегледи си ходя редовно

Дори по-често от необходимото . Пожелавам ти още веднъж съвсем скоро да си напълно здрава, а също така да си припомняш от време на време, че проверката е висша степен на доверието (особено когата става дума за здравето)!




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.