ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 22.10.14 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема cistit/ gubichki  
Авторniza (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 13:44

здравейте, искам да попитам за менение и съвет относно проблем, който имам вече повече от половин година. Получих гъбички от лекуване с Нолицин (антибиотик за цистит) и от там се започна един затворен кръг от периодично лекуване на гъбички, които след време пак избиваха и получаване на остри цистити през месец, отново гъбички....и така до сега с поредния цистит! Лекувала съм се аз и партньора ми с какво ли не вече - Полиженакс, Макмирор, Фуналгон, Мико макс (или нещо такова), Низорал, Певерил - крем, за бъбреците какво ли не изпих вече....всичко се повтаря непрекъснато!
Сещате се, че вече нямам сили дори да се влача по лекари, да давам пари за лекарства и да се тровя с тях.....
Моля, дайте ми съвет, ако ви се е случвало такова нещо, сте специалист или просто имете мнение по въпроса, Благодаря !

Тема Re: cistit/ gubichkiнови [re: niza]  
Автор bimbaaa (минаващ)
Публикувано07.03.06 15:42

нещо ми мирише на отслабена имунна система- има един уростим - български препарат - имуностимулатор с насоченост към пикочо-половата система.Пие се по схема.Можеш и без лекарско предписание да го вземеш / сега лекарите ще ме оплюят/ няма да ти навреди

АвторSemina (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 17:43

Cistita e mnogo uporit i trudno se podava na le4enie.jelatelno e da si pazi6 krakata da ne nastivat.Maji si korem4eto s obezbolqva6t spirt i pii Ciston.Tova e bilkov medikament,koito e ot tibetski bilki i ne vredi.No kam 3tiq mesec se nabludava efekta.Trqbva da sepie redovno.Sa6to i Biseptola e efikasen,no toi e na sulfonamidova osnova.Pie se na 12 4asa po 2 tabletki ot 7 do 14 dena.

Авторirina (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 14:31

Naistina zatvoren kryg.
Trovjat te s antibiotik,posle lekuvash kandida,- i nikoj ne mozhe da ti ja izlekuva,ako samija organizm ne se spravi i imunata sistema na se aktivizira.Minah po tozi pyt.
Slava Bogu sama se ogramotih veche,sled kato pih Nistatin i dr. bez rezultat.
Nito edin doktor njama da ti kazhe, che priemajki antibiotik ti rastrojvash normalnata mikroflora v chrevnija trakt i zatova te napada kandida,sriva se imuniteta.
Zatova pyrvo se lekuva dizbakterioza i imunata , a sled tova candida ischezva,tova e , ami nito edin doktor ne mi e kazal tova,nali trjabva da se vzemat pari,az ne sym protiv te da se plashtat, samo iskam da ima rezultat. Za poveche inf. : irinak@mail.bg

Тема Re: moiat opitнови [re: irina]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 14:54

1 - при толкова упорит цистит направи си изследване за хламидии /това е основниа признак за тях - лекуват се с антибиотици/
2 - винаги когато пиеш антибиотик пий и Низорал /или друго антигъбично/
3 - при цистит НАЛИВАЙ се с вода - минимум 1,5-2 литра на ден /през 2 часа ще ходиш до тоалетна, но няма как/
4 - Цистон /някой вече го каза /3 пъти дневно по 2/ за 3 месеца, безвреден е, даже на антибиограмата не влияе
5 - ако ще пиеш антибиотик за цистит, задължително изследване на стерилна урина с антибиограма, обикновено има бактерии които се развиват и които са лесно резистентни към антибиотиците
6 - винаги гледай на антибиограмата първо за химиотерапевтици които им влияят и ако няма - тогава антибиотик
7 - газираните напидки, бирата, червеното вино, бобовитв храни и пикантните подправки влияят неблагоприятно на лигавицата на пикочниа мехур. Откажи се от тях докато забравиш за цистита!
8 - засили си имунната система
9 - Много витамин Е и А
Аз 2 пъти по 7-8 месеца си патих от цистит и от доктор на доктор събрах тази информация и вече съм ОК. А ако настина веднага грабвам Цистона и не стигам до други лекарства.
А за гъбичките - незнам, там май всичко е до имунната система ...

*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.