Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 17.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема поликистозен яйчник  
Авторiskra (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 12:39



Здравейте , намерих този форум скоро , откакто имам проблем .
Преди няколко дни почуствах много остра болка ниско долу , която продължи около час . На другия ден отидох на лекар , поставиха съответната диагноза и ми изписаха противозачатъчни " Ясмин " .

Ако имате опит с подобен проблем , моля споделете . Прочетох листовката на хапчетата и ми прилоша още повече ..........
Болките продължават , макар и слаби , започна да ме боли и кръста.



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: iskra]  
Автор bimbaaa (новак)
Публикувано02.03.06 13:14



[/www.zachatie.org]



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: bimbaaa]  
Автор snowflake ()
Публикувано02.03.06 15:09



Имам опит с това,но за пръв път чувам,че поликистозата е свързана с болка в яйчника. Обикновено боли по време на цикъл. Пий си Ясмина. Аз пия Диане35. А какво страшно пише в листовката му,не съм я чела. Сигурно същото като на всички контрацептиви. Не е казано,че ще получиш странични реакции. При мен поне нямаше никакви, освен че след приема на най-първата таблетка повърнах. Организма се нагажда с времето. Вече 3-4 години го пия.



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: snowflake]  
АвторИckpa (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 15:42



Не ми стана ясно с кое имаш опит с противозачатъчните или с лечението на тази диагноза ??????



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: iskra]  
Авторdodor (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 15:50



Vzemete si Antiox i pijte 1-2 meseca. Na moiata prietelka i beshe takava diagnozata -"polikistozni iaichnici", namerila ia edna distributorka i ia navi da si kupi Antiox. Az mnogo i se smiah, no kato otide na ehograf sled 2 meseca-niamashe nishto. Ne poviarvahme i hodi na vtori eho na drugia den-vaginalen i tam-nishto.
Po-dobre Antiox, otkolkoto hormini!



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: dodor]  
АвторИckpa (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 16:03



Благодаря за съвета , какво е това Antiox , предполагам , че е лекарство на билкова основа .....



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: dodor]  
Автор jabolinka (мотая се)
Публикувано02.03.06 16:32



Вероятността приятелката ти да не е имала поликистозни яйчници е висока - това, доклкото зная, не се лекува - има само заместителна терапия с хормони т.е. противозачатъчни, а ако иска да роди се прави операция..
после пак се появяват кистите ( за съжаление).
Най - веорятно е имала нещо друго, което е минало за този месец, може и просто фуликул да не се е бил пукнал и на някой лекар се е видал като киста или кисти...

За Искра - иди на още един лекар. Често казват диагноза поликистозни яйчници и често е грешна. Нека да имаш още поне едно мнение.



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: iskra]  
АвторDR (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 19:34



Диагнозата поликистоза на яйчниците не се поставя само с преглед.Това е комбинация от няколко симптома-нередовни менструации,напълняване,акне,повишени мъжки полови хормони и ехографски доказани множество дребни кистички на яйчниците.Така че-наистина иди и на друг лекар.



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: jabolinka]  
Авторdodor (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 10:17



Приятелката ми имаше ехографско доказателство и нередовен цикъл. Даже миналата година като обияви доктора, че има поликистозни яйчници, ходихме и на друг-за второ мнение. Категорични бяха. И те като теб заговориха за операции ...

Антиокса се предлага само от дистрибутори-струва май 40 лева на месец. Хранителна добавка е. Те сега навсякъде са плъзнали, дистрибуторите, така че сигурно не е трудно да се намери.



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: DR]  
Автор snowflake ()
Публикувано03.03.06 18:01



Имах предвид,че ми е ясно лечението,защото и аз имам същата диагноза. Не е задължително да имаш всички споменати по-горе симптоми на поликистозата. Аз не съм нито дебела, даже съм кльощава и нямам акне, дори като пубертетка не съм имала, нито пък ми е мазна кожата,напротив суха е. При мен проблем е само един хормон от надбъбречната жлеза, а не тестостерона. Всичко е индивидуално. Имам приятелка със същата диагноза, при нея има акне,но също не е дебела. Тя има множество кистички, аз имах само 2-въобще разнолика е проявата , а също и повлияването от лечението. Докато аз се подобрих само с противозачатъчни, при нея се наложи да се добави и друго лекарство. Поликистозата е хормонално обусловено състояние и никакви хранителни добавки няма да помогнат,не си губи времето. А относно операцията, казаха ми ,че това е супер остарял метод и вече не се прилага. Няма тотално излекуване, а само контролиране на състоянието. Спокойно можеш да забременееш,ако преди това си въведеш съответните хормони в ред.
Подкрепям мнението да отидеш при друг лекар и да си направиш необходимите изследвания на хормоните. Не само при гинеколог , а и при ендокринолог,защото гинеколозите нямали право да изписват хоромоните на надбъбречната жлеза,ако движиш по касата. Само с изследване на естроген и тестостерон не става. Когато аз се изследвах, занесох на ендокриноложката тези хормони, но тя каза ,че има по-важни от тях, от които всъщност тръгва проблема и ме накара да изследвам още 2. Именно в 1 от тях ми е проблема и те не се произвеждат от яйчниците.

Редактирано от snowflake на 03.03.06 18:09.



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: snowflake]  
Авторdodor (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 09:00



Momicheto pishe tuk, za da poluchi niakakv savet ot prepatil. Tezi neshta za beznadezhdnostta i operaciite i hormonite sa i gi kazali doktorite.
Az se vkliuchih, za da spodelia, che 1-2 meseca priatelkata mi si "gubi vremeto" s Antiox i sega niama kisti.



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: dodor]  
Автор snowflake ()
Публикувано04.03.06 12:47



Когато се спре лечението за по-дълъг период, кистите за съжаление пак се появяват. Никой тук не може да назначава лечение,за това се ходи на лекар. Тук освен да споделим кой какво е преживял и какво знае по въпроса друго не може да се направи. И ако не бях препатила и аз, нямаше изобщо да взимам отношение по темата.

Редактирано от snowflake на 04.03.06 12:48.



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: snowflake]  
Авторdodor (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 15:38



Hranitelnite dobawki ne sa "lechenie". Sys sigurnost niama da navrediat na momicheto ili da obarkat neshto. I na teb - syshto. Zashto ne probvash i posle -pak pishi. Az kazah u nas kakvo stana. Ti ne si se opravila i spodeliash opit. I az samo tova pravia-spodeliam opit.
Ako pak se poiaviat-togava-hranitelni dobavki. Po-dobre tova, otkolkoto hormini, ot koito niama da vi pisha kakvo i stavashe na priatelkata mi...



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: dodor]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 21:56



Аз нямам поликистозни яйчници, но имах киста в десния бъбрек 27 мм, която се "виждаше" при всеки ехографски преглед от 1993 до 1997 г. Понеже имах и много ниска имунна защита, карах бронхити почти всеки месец до м.май 1998 г. А гърлото ми ме болеше много много често от 1965 г.!!! Изпих много кила лекарства, повредих си стомаха, червата, черния дроб и бъбреците. Слава богу, моя позната ме посъветва да пробвам хранителни добавки. Някои лекари изказаха компетентно мнение "ако имаш излишни пари, давай ги; ако не ти помогнат, поне няма да ти навредят" и др.п. бисери. Добре, че послушах познатата си. Оттогава почнах да си харча парите за добавки и вече не си харча парите за лекарства. Осемгодишен опит не е за подценяване, нали? Някои хора не занят какво значи да живееш в "информационен" век. Всеки ден се появяват нови , понякога революционни неща. Никой не може да знае всичките...Но ако си мислите, че добавките са еднакви...Няма такова нещо! Има разлики понякога като между каруца и Мерцедес...Ако има съвестни лекари, които четат малко острото ми мнение, биха поискали повече информация...



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: Koko]  
Автор snowflake ()
Публикувано05.03.06 11:42



Има разлика между хормонални и нехормонални кисти. В случая с поликистозата те са хормонални. Точно затова ту се появяват,ту изчезват. Те са следствие на хормонален дисбаланс , а не самият проблем.
Преди да стигна до хапчета и аз няколко години пих билки,но нищо не стана.Изобщо не съм против билколечението, но то не е панацея и не може за измести конвенционалната медицина. Най-добре да се прилагат и двете едновременно. А поносимостта към контрацептиви е различна при различните хора. на твоята приятелка може да не й понасят, но не е така при всички.
Всеки да се лекува както иска в крайна сметка ;)



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: snowflake]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 22:47



Сьгласен съм напълно, че ако проблемът е сериозен, трябва да се ползват и конвенционални средства. Много по-добре е заедно с "неконвенционални". Тук обаче има едно много важно нещо - какви билки се ползват. Аз ползвам само билково-витаминно минерални комплекси от реномиран производител, със стандарт GMP, клинично изпитани и най-важното - криогенно разпрашени при -196 градуса, което ги прави несравнимо по-ефективни поради запазването на всички активни компоненти, естественото съотношение и почти пълната усвояемост. С други билки не считам, че може да има особен ефект в 2006 г. при тоя стрес, радиация и отрови, което се е случило и с Вас.



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: snowflake]  
Автордoдop (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 11:14



Е, явно при приятелката ми е било панацеята. (билковото лечение).
А ти за какво конвенционално лечение говориш? Хормоните не са "лечение", сама казваш, че не се лекуват такива кисти според медицината. И никой не ти казва причината, поради която са ти се появили кистите. А може да е съвсем проста-липса на нещо много елемнтарно, което явно при приятелката ми с употребата на Антиокс се е елеминирала (липсата). И аз не знам какво е било и не ме интересува, но при следваща киста, няма да и се смея, а направо ще и търся "лекарството".
Много ми стана интересно поведението на хората към хр. добавки, откакто самиат аз се обърнах на 180 градуса. А ти, защо предпочиташ да си пиеш хормоните и да си объркваш баланса още повече, вместо да пробваш добавки? Много ми е интересен отговора ти. Коко, явно е дистрибутор, защото говори като онази лелка, от която си ги купи приятелката ми, но ми е интересно защо е такова отношението ти-заради мултилевел структирата ли или защото доктор не ги предписва?



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: дoдop]  
Автор snowflake ()
Публикувано06.03.06 12:01



Чакай малко...говорим за ПКЯ- причините са ясни, няма тайна тук. Състоянието често е наследствено обусловено и свързано с хипофизата и производството на хормони от яйчниците и надбъбречните жлези. За чудодейно лечение не съм чувала още,само за поддържащо, така че да не се появяват кисти. Както и да е. Май казах,че и аз първо пиех билки,защото е "по-щадящо". Ходех при д-р Тошков-билки на чай,на таблетки, но пустия хормон не влезе в норма. Единственото ,което го държи там са контрацептивите. Затова ги взимам.
Тук ли да попитам ...дистирибуторите (на Вижън специално) обичат да казват,че лекарствата не лекуват ,защото световната фармацевтика няма полза от здрави хора.Ако всички оздравеят, няма да има печалби. Това лично ми го каза една. Ами да питам тогова в същия дух- каква е ползата на производителите на добавките,които лекуват всичко. Нали пак ще оздравеят хората и няма да печелят в един прекрасен ден. Не се заяждам,питам от интерес.
А ще ми кажете ли какво прави комбинацията от витамини и билки в добавките чак толкова скъпи-материала не е. И понеже питаш какво ме кара да ги гледам на криво ... Гледам ги така защото,не знам как и дали има контрол върху производството,какво всъщност има вътре,кой ги произвежда и най-вече ,защото лекуват всички известни и неизвестни заболявания.
Това е отношението ми към добавките на големи фирми с раздути цени, но не и към самите билки. Ясно е ,че те подпомагат лечението, но чак пък да изхвърлим лекарствата...
Лекари предписват билки,поне на мен да. Но не мога да имам доверие на някакви лелки дистрибуторки,които нямат мед.образование и си мислят,че познават организма ми и знаят каква добавка да му предложат. Една ми предлагаше продукт на Вижън с Гинко билоба- е да ,но е абсолютно противопоказно млади хора да пият Гинко. В друг продукт имаше нещо ,което предизвиква отслабване, е как да го пия на моите 44кг. Аз се чудя как да напълнея. Против съм хора,които не познават историята на заболяването и съпътстващите го такива да назначават каквото и да е,защото има случаи в които някои билки са противопоказни.
И да го кажа накратко,че да не останеш с грешно впечатление- не съм против билките, а против дистрибуторската системата на раздаване и явната заблуда,че помагат за всичко.
Винаги ще има привърженици или на едното или на другото и едва ли някой ще повярва на "другия лагер", така че всеки да си пие каквото иска.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от snowflake на 06.03.06 12:03.</EM></FONT></P>

Редактирано от snowflake на 06.03.06 12:16.



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: snowflake]  
АвторДaфинa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 14:34



..."каква е ползата на производителите на добавките,които лекуват всичко. Нали пак ще оздравеят хората и няма да печелят в един прекрасен ден."

Добавките са качествена храна-нищо друго. Ако човек си влоши храненето-започва да боледува. Ако спре добавките-също. Значи производителите на добавки няма да фалират. Ще има само здрави хора, които ще си купуват добавки постоянно.

"Гледам ги така защото,не знам как и дали има контрол върху производството,какво всъщност има вътре,кой ги произвежда и най-вече ..."

Ами добавките от аптеката откъде знаеш какъв контрол имат и т.н. Дистрибуторите са длъжни да ти покажат сертификати, клинични изпитания. А за GMP стандарта май не си чувала. Броени фармацевтични компании в света го притежават-сертификат за контрол на качеството на всички нива-от приемане на суровината до разпространение. В аптеката са много малко продуктите с такъв сертификат. А билките насипно, дето си пила-откъде знаеш коя бабичка (в най-добрия случай) ги е брала и къде, какви са и били ръцете и т.н.

Относно надутите цени-ами технологията им е революционна и скъпа и за това са скъпи. Не е заради мултилевел мрежата, защото е пресметнато, че разходите по мрежата са същите, които фирмата би плащала за реклама, ако ги пусне в аптеката. Даже е правен опит във Франция-излязло по-скъпо.

И как оцелява над 10 годиниедна такава фирма, която не помага с нищо на хората?!

Дистрибуторките лелки ти предлагат едиствено ХРАНА. Като отидеш в магазина да не би да искаш медицинско образование от продавачките? А ти самата може би знаеш, че и не всички храни са полезни (както не всички билки). Всеки да си избира сам.

Относно причините за ПКЯ-добре, хормоните на еди кое си са причина. А коя е причината тези хормони да не са наред? Явно е че никой не знае. Е, това е "онзи" дефицит на "нещо"...

И още нещо-много ми е интересно защо когато някой тук се похвали, че му е минала болежка от добавки, веднага се нахвърляш. Завиждаш ли, че хората оздравяват? Никой не кара никого тук да си купува каквото и да е , само споделят хората на кой от какво му е минало (или не му е минало).



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: Дaфинa]  
АвторИckpa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 09:14



Много благодаря на всички , които се включиха във форума и споделиха своя опит . Мисля , че всички сте прави , прочетох всичко , което намерих в интернет по проблема при всеки това е строго индивидуално , зависещо и от много други фактори .......
Днес съм при втори доктор , дано да не се потвърди диагнозата , болките отминаха , което ми дава малка надежда .



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: iskra]  
Автормитpa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 11:35



Момиче, не се занимавай с доктори и хормони, не си обърквай живота!
Живей природосъобразно и се радвай на всичко.

http://www.nanocom-bg.com

има ги в аптеката и са по-евтини от "Антиокс-а"

Успех!



Тема Re: поликистозен яйчникнови [re: Дaфинa]  
АвторBeбep (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 22:20



Дафина,напално споделям мнението ти и те подкрепям!Тя тази snowflake явно обича смело да раздава много некомпетентни съвети и примери с нея и приятелките си.Слабо квалифициран кадър!
Известно е,че конвенциялната медицина е нож с две остриета-от една страна помага от друга вреди.А поне билковото лечение не може да навреди,ако не помогне.Винаги има смисъл да се опита.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.