Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 22.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема глисти???нови  
Авторme (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 10:30



Здравейте! Много съм разтрвожена. От месеци имам гъбична инфекция, която така и не можах да излекувам. Наложи ми се да пия доксициклин - антибиотик 2 хапчета и нещата съвсем се влошиха, както пишеше в предписанията. Имах и проблеми с жлъчката. Сега ме боли от ляво и дясно под ребрата. А вчера открих нещо много странно докато се миех в областта на срамините устни и влгалището открих нещо бяло което първоначално помислих за кожички, които напоследък се отделят от гъбичките, но това беше по твърдо можеби към 5мм вретеновидно и заострено към краищата и с ужас забелязах че то се увива. Ужасно ме е страх и не знам какво да правя. Намазах се с клотримазол. На ануса също имам възпаление. При какъв доктор трябва да отида? Какви изследвания се правят. За жлъчката ми правиха екография там това може ли да се забележи ако е в корема. Не ми се ходи пак при личната лекарка и ми е неудобно а и ако трябва направление ми е много неприятно, защото е много неотзивчива. Да добавя, че имам коте на няколко месеца, което не е обезпаразитявано и доста яде но не съм забелязала в изпражненията му глисти. Майка ми ужасно ме изплаши за някакви тении и много ме е страх.
А мога ли сама да отида да си направя изследвания без направление? Колко струват?



Тема Re: глисти???нови [re: me]  
Авторrлиcтoroнka (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 11:27



Според множество медицински изследвания в Щатите, 85% от хората имат паразити, без да знаят това. Случайни проби взети от градски фекални води от различни места в USA показали наличие на голямо количество яйца от чревни паразити изхвърлени с човешките изпражнения. Това означава, че дори в тази страна с напреднала медицина и високи хигиенни норми много хора са опаразитени и очевидно не знаят това.

За разлика от сегашните хора, бабите и дядовците ни са знаели, че в хората живеят паразити и са яли лук, чесън, тиквени семки за да ги премахват.

По принцип човек или животно може да носи глисти в себе си с години без никакви симптоми, но да заразява други. Един зрял червей снася в червата ни до 10000 айца дневно, които се изхвърлят навън! Достатъчно е да не си измиеш ръцете след тоалетната и да пипнеш храната, която приготвяш за друг човек за да попаднат айцата в нея...

Моя приятелка след завръщане от Индия започна да чувства умора, виене на свят, нервност. Една седмица я държаха в болница, направиха й пълни изследвания но не откриха нищо. Накрая бе изписана с диагнозата, че "болестта е в главата й", т.е. че си въобразява нещо. Това, разбира се, не й помогна особено и тя накрая се обърна към природолечител за помощ. Той прегледал ноктите, зениците й и постановил диагноза чревна инфекция. Дал й билки и действително след 2 дена тя изхвърлила в тоалетната... глисти, след което се оправи.



Тема Re: глисти???нови [re: rлиcтoroнka]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 12:04



Какви билки мога да пия? Ужасно се притеснявам да не би да е от котката, майка ми като чу изпадна в нервна криза направо и иска да го махна час по скоро :( ужасно ме е страх като каза за котешка тения. Какви са симптомите на котешка тения и какви изследвания трябва да си направя дори не зная при какъв лекар да отида :( Много е възможно да имам такава чревна инфекция. Често имам болки в корема а сега не знам дали по внушение но ме боли повече в ляво. Какви храни да ям. Пшеничен зародиш, трици, овесения ядки и кисело мляко помагат ли?



Тема Re: глисти???нови [re: Aз]  
Автор bimbaaa (непознат)
Публикувано18.02.06 14:58



отиди до аптеката да ти дадат нещо да не се измъчваш така



Тема Re: глисти???нови [re: bimbaaa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 18:25



Тъкмо и аз това мислех да направя. Поне доколкото знам че със стомашното съдържание се изхвърлят навън. А има ли опасни глисти? По това което четох и видях мисля че са острици. Усещам и болки в корема вече. Чудя се от кога ли е това и как се е получило. Имам котка която си намери едно много скришно място за тоалетна и преди няколко дни докато бях болна трябваше да го изчистя. Глистите как се предават? Котката не е обезпаразитена не съм забелязала нещо във фекалиите но яде много и когато не яде суха храна ходи рядко. Глистите от котки предават ли се на хора? Преди време пих антибиотик дали не е от него? От аптеката си взех Веромокс надявам се като го изпия да ми мине. Някой може ли да ми даде повече информация относно глистите може ли да възникнат усложнения и трябва ли да ходя на лекар и как ще знам, че съм здрава вече?



Тема Re: глисти???нови [re: Aз]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано18.02.06 18:44



Има противопаразитни хапчета за котки - купи й.



Тема Re: глисти???нови [re: little_rabbit]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 19:13



Периодът на обезпаразитяване при котките колко време е и по това време опасно ли е за хора понеже котето ходи навсякъде. Колко струват тези хапчета. Аз знам за едни които са по към 30лв, по евтини варианти ли?



Тема Re: глисти???нови [re: Aз]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано18.02.06 19:30



Интересно ми е как с билки може да се лекува човек от глисти? Възможно ли е?



Тема Коткинови [re: Aз]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 20:00



Глисти от котки могат да се хванат само на теория и само при много лоша хигиена. Острици по котки, доколкото на мен ми е известно, не ходят.

Котка, която не излиза навън, не ловува и не яде сурова храна шансът да се зарази с глисти е близък до нула, да на кажа нула. Малките котета трябва да се обезпаразитяват при ветеринар, защото можете да отровите котето с неподходящи таблетки, още повече, че явно не сте много опитна. А и не всеки знае как се дава лекарство на котка. Съвсем малки котета не се обезпаразитяват. Процедурата струва няколко лева.

Котката е изключително чисто животно и се искат съвсем малко усилия от страна на стопанина, за да я научи да ходи където трябва. Попитайте ветеринара и си купете необходимите за това принадлежности.

Мога да ви препоръчам д-р Антов, София, кв Лозенец, тел 868-95-94



Тема Re: глисти???нови [re: Aз]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 20:05



Това, което описвате, не е тения.

Тенията е вид глист и се включва в обезпаразитяващите таблетки. Малките котета по принцип нямат тения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.