Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 15.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Коткинови [re: Mими]  
Автор esti ()
Публикувано18.02.06 22:59



Препарата за бълхи който използвам трепе всичко наред - използва се и за апартамента, така че предположението ти за яйцата издиша. Но няма да споря с теб....
Някак си не ми приличаш на човек, който наистина си има понятие от котки.
Може и да си гледала котки, но явно си се ограничила само до храненето им, без да си направиш труда и да се пообразоваш за тях.
Направи пак справка дали малките котета не могат да има вътрешни паразити?
Айде ще ти спестя време - ако майката има, вероятността и новородените да имат е огромна.
Момичето може да си е взело готово опаразитено коте.

Спирам, за да не разводняваме темата.



Тема Re: Коткинови [re: esti]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 23:12



Това за яйцата не е предположение, всеки го знае. Котките могат да се заразят с бълхи само от други котки или ходейки по места, където има нападали яйца от бълхи.

Прочети написаното - писала съм "вероятността да се зарази", а не "вероятността да има".



Тема Re: Коткинови [re: Mими]  
Автор esti ()
Публикувано18.02.06 23:37



Това за яйцата не е предположение, всеки го знае.
Аз говорех за предположението ти, че не съм унищожила яйцата. Чети по внимателно.
Котките могат да се заразят с бълхи само от други котки или ходейки по места, където има нападали яйца от бълхи.
И значи само ако котките ходят по такива места. А ние ходейки навън?
След това с обувките и панталоните у дома.
А котките, както знаеш (може би), когато се прибере стопанина им първата им работа е още от вратата да му се отъркат в краката за поздрав. Така може не само яйца на бълхи да се завъдят, а и на други паразити.

Както и да е...
Няма смисъл да говорим повече, защото с нищо не помагаме на момичето за нейния проблем.
При всички случаи животните вкъщи трябва да се обезпаразитяват.



Тема Re: Коткинови [re: esti]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 00:14



Да, може и от краката ти разбира се, ако ти самата имаш доста бълхи. Аз понеже нямам, та затова...

Вземи прочети нещо по въпроса.


ПС Ей, неслучайно не го обичам този клуб!!



Тема Re: Коткинови [re: Mими]  
Автор Lali (надежда)
Публикувано19.02.06 06:52



Дъщеря ми имаше острици. Случва се. Място за паника няма. Нищо опасно и сериозно. Не е свързано с хигиената. Всички пихме хапчета за глисти от най-евтините от аптеката. Пият се по схема, пише на листовката.

За котето - от зоомагазин си купуваш обезпаразитяващи хапчета. Струват стотинки и вършат работа. Дават се на всеки три месеца.



Тема Re: Коткинови [re: Mими]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано19.02.06 08:17



Ти нали нямаше да пишеш повече тук

С удоволствие няма да се обръщам към теб, ако и ти не се обръщаш към мен



Тема Re: Коткинови [re: Mими]  
Автор esti ()
Публикувано19.02.06 10:12



Мими, изпростяваш.
Никой не иска от теб публично да си признаеш, че си неука по разисквания въпрос тук, но пред себе си поне можеш да го признаеш, не за друго, а за да си направиш труда да научиш нещо полезно.

Спирам да ти отговарям, безсмислено е да се говори с теб - бълхи и глисти се лекуват, но простотия - не!



Тема Re: Коткинови [re: esti]  
Авторme (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 11:27



Наистина много се шашнах за глистите почти нищо не знаех. Все още не мога да разбера дали котето има но ще го обезпаразитя така или иначе. Благодаря за информацията. Мисля си, че това дали може да хване паразити котката зависи от усовията у дома и от характера и. Вкъщи особено в банята има места, където не бива да стъпва, защото лесно се замърсяват и като е неспокойно животното навсякъде се навира от любопитство. Възможно е да е пренесло някаква зараза, защото обича да се вре навсякъде буквално, а на него нищо да му няма. Може да съм се заразила откакто взех антибиотика, или от нещо друго, но не ми е ясно как от лоша хигиена и какво значи, това се случва при деца ... дали имунната система играе роля чудя се и преди колко време е станало. Като отида при личната лекарка и и кажа, че имам котка веднага ще обвини нея. Предния път така ми каза за един обрив, а то си беше от храната.
Има ли нещо, с което да се мажа наистина много ме е страх, когато знам че глистите излизат навън отиват на белъото особено яйцата. Вече си попарвам дрехите смятам и да си взема едно шише спирт да дезинфекцирам всичко. Понеже прочетох за чесъна дали ще има ефект ако намажа мястото.
А дали се предава заразата чрез целувка?



Тема Re: Коткинови [re: me]  
Автор esti ()
Публикувано19.02.06 11:59



Глисти от целувка не се хващат - споко.
Обикновено малките децата са по-уязвими, защото пипат навсякъде и лапат разни предмети. При възрастните заразяването става, след пипане на храна без преди това да се измият ръцете.
Има си хапчета - и за животните и за хората.
Хапчетата действат само на възрастните форми т.е. не убиват яйцата. Това е причината, ако след приема на лекарството намериш в изпражненията глисти, да повториш дозата след около 2 седмици - толкова е времето необходимо да се развие възрастна форма от яйцето.
На домашните животни се дава профилактично през 2-3 месеца, но хапчетата НЕ ПРЕДПАЗВАТ от заразяване - те само чистят, затова е необходимо редовно даване на хапчета.
Не се шашкай, а взимай хапове за теб и за котето и действай.
И да не вземеш сега да го махнеш?! Ако спазваш всичко необходимо за здравето на котето, ще му се радваш без да те е страх, че е опасно за теб и близките ти.
Желая ти успех!

ПП: Малко не ми е ясно как би хванала глисти след прием на антибиотик.
Те не се замозавъждат, защото не са флора - паразити са и е необходимо да попадне яйце, за да се развият. Едва ли антибиотика те е направил уязвима за заразата.
ПП2: Относно шишето спирт - не мисля, че е нужно. По-добре слагай белина или какъвто и да е друг препарат за почистване на хлорна основа, когато миеш пода, плочките в банята и т.н. Предполагам, че и без да ти казвам го правиш. В днешно време едва ли вече има хора, които почистват само с вода.



Тема Re: Коткинови [re: esti]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 12:07



Хм.. ти май и бълхите и глистите не можеш да си излекуваш трайно като гледам, пък какво ли остава за другото...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.