Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:50 16.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема ВИСОКО КРЪВНО НАЛЯГАНЕнови  
Автор999 (Нерегистриран)
Публикувано24.01.06 09:20



лЕКУВА ЛИ СЕ ВИСОКО КРЪВНО.пРЕПОРЪЧАЙТЕ МИ НЯКАКВИ БИЛКИ



Тема не, [re: 999]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано24.01.06 12:40



т.е. не го "излекуваш", а го поддържаш - пиеш си лекарствата и толкова.
Правила съм 2 проби по "изпитани" рецепти с народна медицина, но освен от гадния вкус в устата, от друго не се оттървах като свърших с "лечението".
Но като си пиеш лекарствата няма проблеми.

Аз си знам какво да правя
и си правя к'вот си знам


Тема Re: ВИСОКО КРЪВНО НАЛЯГАНЕнови [re: 999]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано24.01.06 17:46



Със билки не се лекува, дори и със шлемник байкалски. Единвено се потдържа в нормалнио гранижи със съответните лекарства за да не ти създава проблеми. АКо не се лекува навреме след време ще имаш проблеми. Така че ако ти се живее по дълго отиваш на доктор. Ако не ти се живее много почваш с билките.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: ВИСОКО КРЪВНО НАЛЯГАНЕнови [re: 999]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано25.01.06 11:52



Майка ми постепенно спря изцяло лекарствата за кръвно с един от сиропите от серията "Царски билки" на Никола Мангалджиев. Но си има апарат за кръвно и си го следи постоянно.



Тема Re: ВИСОКО КРЪВНО НАЛЯГАНЕнови [re: 999]  
Автор eemilli ()
Публикувано25.01.06 16:02



Ако малко над нормата може да се свали с диета и ходене пеша, а също и успокоителни да се пият известно време. Моето от 150/100 за 2 месеца сега е 120/80.



Тема Re: ВИСОКО КРЪВНО НАЛЯГАНЕнови [re: eemilli]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано26.01.06 16:40



1. Трябва да се види дали има причина за високото кръвно - проблеми с бъбреци, хормони и т.н. Тогава се лекува основното заболяване и се контролира кръвното.
2. Няма причини. Освен споменатите неща до момента - намаляване на тегло ако има наднормено тегло, диета, спиране на алкохол ако е над 100 мл концентрат дневно, движение, по малко стрес и контрол с лекарства. Ако хипертонията не е много висока, лекарствата могат постепенно да се намалят и дори да се спрат (под лекарски контрол).
По принцип през зимата кръвното се качва, а през лятото спада.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ВИСОКО КРЪВНО НАЛЯГАНЕнови [re: 999]  
Автор999 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 16:45



благодаря ви много за вниманието. От три дена съпругът ми е с 160 / 100
и вчера ходихме при специалист.Засега се ликува с лекарства , но причина за високото кръвно не ни каза лекарят.Предположи наследствено понеже свекърва ми е с постоянно високо кръвно.



Тема Re: ВИСОКО КРЪВНО НАЛЯГАНЕнови [re: 999]  
АвторKapдиoлor (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 12:58



Лекарят, който открие причината/причините за хипертонията, ще получи Нобелова награда за медицина и ще обезсмърти името си за вечни времена! При около 96-98% от пациентите се касае за т.нар. първична или есенциална или идиопатична хипертония - всички тези термини означават, че конкретна причина не може да се установи с рутинните диагностични методи. Само при 2-3% от пациентите могат да бъдат установени подлежащи заболявания на някои вътрешни органи, които могат да доведат до повишение и на кръвното налягане - в такива случаи се говори за вторична или симпточатична хипертония.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.