Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 11.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Имам хемороиди!А съм на 17!!!нови  
Автор new_zealand (непознат)
Публикувано13.01.06 00:13



Хора,на 17 години съм,а страдам от хемороиди!Моля ви се,кажете ми някакъв изпитан лек!Рових се из нета за разни лекарства,но все пак искам мнението на хора,които имат този проблем и могат да ми дадат съвет!Вътрешни са и кървят от време на време,въпреки че нямам запек...Около ануса ми е доста зачервено и ме боли.По доктори не искам да ходя,защото им нямам вяра,пък и така или иначе ще ми изпишат някое кремче,свещички или там каквото се дава за този проблем...Наясно съм хранителния режим,който трябва да се спазва и поливането със студена вода...Аз обаче не искам облекчение,а излекуване!!!Ще ми дадете ли съвети?



Тема Re: Имам хемороиди!А съм на 17!!!нови [re: new_zealand]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано13.01.06 19:43



Има една билка,която съпруга ми ползва с доста добър ефект.Тя е от билките за,които казват,че ако не помогне,няма и да навреди.Казва се Бяло подъбиче.Използва се за пиене и промивки.Щом помага на съпруга ми,чиито хемороиди са "жестоки",то мисля че ти спокойно ще можеш да я ползваш.Само че по билковите аптеки предлагат повече червено,което е с по-малък ефект,но върши работа.Дано си намериш от бялото и успех!



Тема Re: Имам хемороиди!А съм на 17!!!нови [re: new_zealand]  
АвторMo (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 20:26



Не е лошо да отидеш на лекар, да ти погледнат състоянието. Така сам да си поставяш диагнози.... ами ако не е това?
Свещичките и кремчетата наистина облекчават, защо не щеш да ги ползваш?!?
Лечение доколкото знам е само оперативно - за външни хемороиди. За вътрешните нямам представа. Според мен никой досега не се е излекувал от хемороиди. Ако ги е имал и поприбрал след време пак ще се появят.

Добър ефект има чаят от бял равнец - три пъти дневно по една чаша за много дълъг период от време. Купи си готов на пликчета на Биопрограма, защото ако купиш от билкова аптека насипен ще го дозираш много трудно пък и е страшен горчиляк.



Тема Re: Имам хемороиди!А съм на 17!!!нови [re: Mo]  
Автор пpинцecaтa (Любопитна)
Публикувано13.01.06 21:09



Лекарството се казва Прокто гивенол . Има свещички,за вътрешните кръвоизливи и крем,за сърбежите отвън. И аз ги имам тия гадове ,но с това се оправих поне за сега.



Тема Re: Имам хемороиди!А съм на 17!!!нови [re: пpинцecaтa]  
Авторnew_zealand (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 11:37



А дали ще е разумно да пия някоя от билките,които ми предлагате и успоредно с това използвам Прокто Глиневол свещички и крем?Това нещо всъщност лекува, или само облекчава хемороидите?Както казах моите не са външни,а вътрешни и кървят!А около ануса ми е много зачервено и болезнено при допир;дори по някой път кожата ми се нацепва и става като подсечена...Държа да отбележа,че хигиената ми е изрядна!Та как мислите-има ли отърване от тези гадове?



Тема Re: Имам хемороиди!А съм на 17!!!нови [re: new_zealand]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано15.01.06 17:11



Ми за тази,която ти предложих аз,зная,че не си взимодейства с лекарствата.Направи един 10 дневен курс с нея за проба и сам/а прецени.



Тема Re: Имам хемороиди!А съм на 17!!! [re: new_zealand]  
Автор dalentinium (Empty)
Публикувано15.01.06 21:52



Истински ти съчувствам,защото съм го преживял почти същото.Не знам защо си така предубеден към лекарите , но мисля че е глупаво да отлагаш.Билките/от собств.опит го знам/ по-скоро облекчават,но за напълно излекуване е малко пресилено да се говори.Аз лично бях излекуван от д-р Желязков в София,който има специализ.клиника за такива случаи.Мога само да споделя, без разбира се да те агитирам,че като човек и лекар е много внимателен,открит и земен;приема всеки проблем присърце и следи във времето за развитието му.Препоръчвам ти въобще да не губиш време, а да му се обадиш ,да уговорите среща и.т.н.,защото качеството на живот в момента ти е напълно влошено и ако си мислиш че с времето ще се оправи просто се заблуждаваш.Другото място за което съм чувал добри отзиви е клиниката в Албена , но там цените са S-класа. Тел. за записване е -02 950 35 70 , имам и моб. но са стари и не знам колко са актуални-088 551 465 088 243 978. Времето, през зимата, е предпочитано за този вид терапия, защото изпотяването е по-малко .... итн,така че ако решиш да ходиш мога да ти дам и подробности. Чао. Успех !

Ето,сега се разделяме и Вие повече няма да ме видите....Аз за съжаление няма да имам това щастие.


Тема Re: Имам хемороиди!А съм на 17!!!нови [re: dalentinium]  
Авторnew_zealand (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 22:52



Всъщност съм момиче-казвам го,за да не се обръщате към мен в мъжки род.Този въпросният д-р Желязков как лекува хемороидите-с лекарства или оперативно?Можеш ли да ми дадеш малко повече информация-къде се намира клиниката,колко пари взима за консултация,как протича самият преглед...въобще всичко,което мислиш,че е интересно и ще ми бъде от полза!Благодаря предварително:)



Тема Re: Имам хемороиди!А съм на 17!!!нови [re: new_zealand]  
Автор dalentinium (Empty)
Публикувано16.01.06 22:06



Извинявай за обръщението!Процедурата е следната: първо се обаждаш, определят ти ден за посещ. в този ден ти поставят диагноза и ти се насрочва ден за терапия.Малко е сложно за хора , които не са от София , но съгласи се , че това не е нещо като отсраняване на бенка и предварителния преглед е задължителен.Лечението е индивидуално. При мен беше '' обгаряне'' със студен азот или въглерод или нещо от рода. Малко е неприятно , но не е болезнено.Цените(преди 4г.( доколкото си спомням бяха -15лв за преглед и около 120лв за самата операция.Сега предполагам , че като цяло няма да надхвърли 200-220лв.Друго интересно май нямаше освен,че три дена преди самата процедура трябва да се храниш единствено с течни храни-мляко, натур.сокове и др. т.Съветвам те да не пробваш с билки преди консултация с лекар , защото няма билки , които да са универсални за всички болести.
Например смрадликата , която се препоръчва за хемороиди, не се използува при открити рани ,а кървенето предполага точно открита лигавица . Така че внимавай да не си създадеш по- голям проблем.Равнецът можеш без притеснение да го пробваш.
Наистина 100процентово излекуване сигурно не е възможно защото човек просто е предразположен към някои заболявания,но при една добра хигиена и съобразен стил на живот , хранене итн, този дискомфорт ще остане само неприятен спомен. Успех!!!
П.С. Ако не си от София е решиш да отидеш мога да ти обясня как да стигнеш.

Ето,сега се разделяме и Вие повече няма да ме видите....Аз за съжаление няма да имам това щастие.


Тема Re: Имам хемороиди!А съм на 17!!!нови [re: new_zealand]  
АвторMo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 22:14



На едни им помага Procto Glivenol, на други Mastu, на трети Anusol. Това е само за временно облекчаване на състоянието.
Белия равнец има съдосвиващо и кръвоспиращо действие.
Ако не бях го пробвала нямаше да го препоръчвам.
3-4 месеца пих по 3 чаши дневно и външните ми хемороиди се прибраха и от големина на бобено зърна станаха като леща, а вътрешните престанаха да кървят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.