Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 23.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Остеохондроза и остеоартрозанови  
Авторdoreen (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 19:14



Здравейте.
Не съм медицинско лице и може да съм неточна.
Моята майка има тези две заболявания : остеохондроза - ошипяване на целия гръбначен стълб и остеоартроза - износване на междупрешлените гръдни прешлени. Тя е на 47 години и тези заболявания и се появиха преди около 3 години. От тогава постоенно пие някакви лекарства, които обаче облекчават болката и временно. Ходила е няколко пъти на физиотерапия, а също така веднъж и на санаториум. Тя живее в провинцията.
Бих искала да намеря някой, който е имал подобен проблем и е успял да намери решение на него или поне да ми препоръчате специалист(предполагам невролог), който да посетим тук в София.
Също така бих се радвала и ако някой сподели нетрадиционен метод за лечение.



Тема Re: Остеохондроза и остеоартрозанови [re: doreen]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 21:39



Мисля, че лечение няма, но може да облекчи болките и да се почувства по-добре от Павел баня. Поне два пъти в годината по 20 дни са нужни за процедури там.



Тема Re: Остеохондроза и остеоартрозанови [re: Пeтя]  
Авторdoreen (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 15:04



Май наистина е така - лечение няма. Проблемът е че майка ми е много деен човек, свикнала е постоянно да върши нещо, ходи на 2 работи и това й харесваше, но сега всяко малко натоварване или стрес й костват седмица вкъщи. Самата мисъл, че не може да гледа синът ми, който е на 1 година, дори за час, защото може да се наложи да го вдига не й харесва. Понеже е много амбициозна и упорита започна да се занимава с йога, прави упражнения на Норбеков, ходи при една екстрасенска(това имаше временно много добър ефект), но... в крайна сметка май ще й се наложи да се примери с един по-спокоен начин на живот.
Тя ходи за 10 дни в Павел баня миналата година и имаше ефект, но само докато е била там.
Ще й предам казаното от теб, Петя. Мерси.



Тема Re: Остеохондроза и остеоартрозанови [re: doreen]  
Авторedna 1 (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 23:48



Здравей, позволявам си да дам мнене по въпроса защото от 4 г страдам от това заболяване - остеохондроза, откриха ми го когато бях едва на 26 години и много добре знам как се чувства майка ти. Но си правя по-добре е да намали темпото, и аз се отказах от доста неща които вършех преди с огромно удоволстве, но за сметка на това открих нови. Та за решението на проблема - просто няма такъв, и аз вземах лекарства, т.е. ми поставяха инжекции защото съм и с язва и немога да приемам лекарства перорално. Какви лекарства приема макйка ти, лекарите обясниха ли и кои витамини са подходящи за нея. Аз също приветствам лечението в Павел баня, повярвай ми когато е редовно то има доста траен ефект. Да чукна на дърво мен скоро не са ме тормозили моите "приятели" шипчетата. Намериха си място ли незнам. Е да, има я болката и дискомфорта отвреме на време, но не е както беше преди. Добре е поне ако може да ходи на физиотерапия, там ще и помогнат. за упражнеията които споменаваш не съм чувала. аз правих едн във физиотерапията, но те са всеки са индивидуални според степента на заболяването и вида му. това е за сега, ако имаш въпроси и мога да дам компетентен отговор ще го направя.



Тема Re: Остеохондроза и остеоартрозанови [re: edna 1]  
АвторДинa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 02:58



Бихте ли споделили, в какво се състои лечението в Павел Баня и какви упражнения се правят в този случай. Аз имам същия проблем, но нямам възможност за такова лечение.
Бих била благодарна, ако някой ми отговори.



Тема Re: Остеохондроза и остеоартрозанови [re: Динa]  
Авторedna 1 (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 12:12



v kakuv smisul nqmash vuzmojnost. do kolkoto mi e izvestno ili pone predi chast ot lechenieto se poemashe ot zdravnata kasa. a lechenieto e individualno za vseki sled pregled ot lekar tam se naznachava, ima mnogo i razlichni prozeduri



Тема Re: Остеохондроза и остеоартроза [re: doreen]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано12.01.06 03:36



Съжалявам. Ако беше за остеопороза - да можех да ти кажа. Защото при мен нещата се регулираха. Но аз имах нарушена плътност на костите и начало на остеопороза. Пиех Коластра и се мажех с хормонален крем.

А това е друго. Ако искаш мога да питам.

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!


Тема Re: Остеохондроза и остеоартрозанови [re: Dino]  
АвторMeйcи (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 04:07



Какво е това Коластра? Майка ми е с много тежка форма на остеспороза/-5.92/. Няма фрактура,но се притеснявам да не получи.Лекува се с Миакалцик спрей назал,което е много скъпо от 4 месеца.Хранителна добавка ли е?



Тема Re: Остеохондроза и остеоартрозанови [re: Meйcи]  
Автор ha! ((Нерегистриран))
Публикувано17.01.06 07:33



коластра е майчината кърма първите 2-3 дена. има по-особени съставки. сега в гугъл виждам интересни



прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: Остеохондроза и остеоартрозанови [re: Meйcи]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано17.01.06 11:51



Ами Ха ти е казала какво представлява коластрата. но не ти е казала хубавите неща. Има маса институти, които се занимават с изследването й и качествата притежавани от нея.

В народната медицина се използува и за диабетици. Намалява захарта. Ако имаш познати и сте от място където има крави, вземаш си я от тях. Ако не си, може да се купи изсушена на капсули. Едната капсулка излиза между 0,50 и 0,85 лв. в зависимост от начина на пазаруване.

Аз съм в град и около мен крави няма. Тъй че си я купувам.

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.